Rodzaje kwasów kosmetycznych

Rodzaje kwasów kosmetycznych

Zabiegi kosmetyczne z użyciem kwasów są dzisiaj bardzo popularne. Wykorzystuje się kilka rodzajów kwasów – każdy z nich ma nieco inne właściwości, a więc stosuje się je przy różnych problemach pielęgnacyjnych.


Kwasy kosmetyczne z powodzeniem stosuje się na wiele problemów pielęgnacyjnych. Są niezastąpione w kosmetologii i medycynie estetycznej. Na przestrzeni ostatnich lat pojawia się coraz więcej zabiegów, w których podstawą jest właśnie wykorzystanie odpowiedniego kwasu. Jednym z najnowszych trendów jest na przykład łączenie różnych kwasów w jednym preparacie. Dzięki temu w jednym zabiegu wykorzystać można kilka kwasów, co daje wielokierunkowe efekty.

 

Spora konkurencja na rynku kosmetycznym sprawia, że mamy dzisiaj do wyboru bardzo dużo różnych preparatów. Co bardzo istotne, dostępne są kwasy o różnym stężeniu i niezwykle zróżnicowanych pH, dlatego do danego problemu pielęgnacyjnego dobrać można produkt, który zagwarantuje optymalne efekty. Polecanymi preparatami są ZFill – wypełniacze HA z oferty IMESO AESTHETIC GROUP. Są to preparaty kwasu hialuronowego, które stosować można na przykład w liftingu skóry, do redukcji zmarszczek, cieni pod oczami lub w rewitalizacji skóry. Polecane przez specjalistów branży medycyny estetycznej.

 

Najpopularniejsze kwasy

Kwas azelainowy. Jest to kwas z grupy karboksylowych, mało drażniący. Jego działanie jest średnio złuszczające. Kwas azelainowy znajduje zastosowanie przede wszystkim w leczeniu trądziku różowatego, wykorzystuje się go do obkurczania naczyń włosowatych oraz w leczeniu rumienia. Jest to preparat delikatny, dlatego idealnie sprawdza się w przypadku cery wrażliwej borykającej się z problemem naczyniowym. Działanie złuszczające kwasu pozwala między innymi spłycić drobne zmarszczki mimiczne. Kwas ten stosować można o każdej porze roku.

 

Kwas migdałowy. Zaliczany jest do kwasów owocowych – alfa-hydroksykwasów AHA. Stosuje się go przede wszystkim do rozjaśniania przebarwień, złuszczania naskórka, likwidacji zmian potrądzikowych lub przebarwień powstających w wyniku problemów hormonalnych. Kwas migdałowy to preparat, który doskonale sprawdza się w terapii antytrądzikowej nawet tych młodych osób. Jego skuteczność zwiększyć można poprzez zastosowanie peelingu kawitacyjnego lub odpowiedniej maski. Również można go stosować cały rok.

 

Kwas glikolowy. Ma silne działanie złuszczające. Stosowany przede wszystkim dla bardzo grubych cer oraz takich, które nie mają żadnych problemów z naczynkami. W zależności od tego jakie stężenie kwasu stosujemy będzie on mieć różną intensywność złuszczania. Kwas glikolowy wykorzystuje się przede wszystkim do spłycania zmarszczek, jak również w zapobieganiu powstawaniu tych nowych.

 

Kwas pirogronowy. To kwas z grupy alfa-ketokwasów. Stosuje się go przede wszystkim w leczeniu trądziku pospolitego. Można go z powodzeniem wykorzystywać w leczeniu trądziku nawet w tej aktywnej fazie. Kwas pirogronowy to alternatywa dla popularnego kwasu salicylowego. Część pacjentów boryka się bowiem z uczuleniami na salicylany, dlatego właśnie poleca się im stosowanie kwasu pirogronowego.

 

Kwas jessner. Stosowany przede wszystkim w celu odmłodzenia skóry oraz jej rewitalizacji. Z jego użyciem leczy się również trądzik w postaci grudkowo-kostkowej. Intensywność tego kwasu zależy od warstw preparatu i sposobu jego nałożenia w trakcie zabiegu. Nie można go stosować u osób, które mają uczulenie na salicylany.

 

Kwas salicylowy. Jest to kwas z grupy beta-hydrokwasów BHA. Ten kwas z powodzeniem przenika przez tłuszcze, tak więc może przeniknąć w głąb skóry przez sebum. Sprawdza się więc świetnie jako preparat, który w sposób bardzo staranny oczyszcza pory, jak również ujścia mieszków włosowych. Wykazuje również działanie grzybobójcze i bakteriobójcze, dlatego stosowany jest w terapiach antytrądzikowych. Jest on doskonały dla grubych cer z tendencją do przetłuszczania się oraz dla cer mieszanych.

 

Każdy z tych kwasów można z powodzeniem łączyć z rozmaitymi peelingami. Wtedy efekty zabiegu są zdecydowanie bardziej satysfakcjonujące oraz długotrwałe. Zabieg z kwasem warto też uzupełnić składnikami aktywnymi, co umożliwi kwasowi zdecydowanie szybsze i efektywniejsze przeniknięcie w głąb skóry.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Aplikator do zabiegów kriolipolizy ZLipo, rozmiar Small (S)

Komentarze

5/5
Ja bardzo lubię zabiegi z kwasem migdałowym. Dużą jego zaletą jest to,że można go stosować bez względu na porę roku.
Vicky88
5/5
Na tłustą skórę jakie są najlepsze kwasy do zastosowania?

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły