Rodzaje peelingów chemicznych

Rodzaje peelingów chemicznych

Peeling chemiczny to skuteczny zabieg stosowany na skórę twarzy, który pozwala usunąć głębokie plamy, zmiany potrądzikowe, przebarwienia, a nawet piegi. W peelingu chemicznym na skórę nakłada się odpowiednio dobraną mieszaninę związków chemicznych o różnym stężeniu. Peeling polega na złuszczeniu odpowiedniej warstwy naskórka. Zabieg sprawia, że cera staje się zdrowsza i promienna.

Oferta usług kosmetycznych bogata jest w kilka rodzajów peelingów chemicznych:


1. Peeling typu Yellow Peel. Tutaj do złuszczania stosuje się kwas glikolowy, rezorcyny i kwas salicylowy. Ponadto dzięki zastosowaniu kwasu retinowego i witaminy C, peeling ten działa na skórę stymulująco. Taki zabieg stosuje się zwykle do usuwania zmian potrądzikowych, przebarwień, efektów starzenia.
2. Peeling kwasem glikowym o stężeniach 35% lub 20%. W przypadku tego peelingu złuszcza się powierzchowną warstwę naskórka. Działanie tego zabiegu podobne jest do peelingu Yellow Peel. Jednak uzyskany tutaj efekt jest zdecydowanie silniejszy.
3. Peeling kwasem glikowym o stężeniach 50% lub 70%. Ten peeling ma bardzo silne działanie i złuszcza efektywnie wszystkie warstwy naskórka.
4. Peeling chemiczny kwasem migdałowym. Ten rodzaj zabiegu przeznaczony jest dla osób, które mają bardzo wrażliwą i płytko unaczyniona skórę.
5. Peeling kwasem pirogronowym. Tutaj efekt zależny jest od stężenia i czasu aplikacji. Jeżeli chcemy uzyskać mocny efekt głębokiego peelingu, należy zastosować silniejsze stężenie roztworu kwasu. Przy słabszym stężeniu uzyskamy peeling powierzchowny.
6. Złuszczanie kwasem TCA. To średnio głębokie złuszczenie naskórka. Ten zabieg zazwyczaj wykonuje się w połączeniu z kwasem glikolowym. Stosowany najczęściej do leczenia przebarwień słonecznych lub blizn potrądzikowych.

 

Podział peelingów chemicznych najczęściej dokonywany jest na podstawie tego, jak głębokiej penetracji zostaje poddana skóra w trakcie zabiegu. I  tutaj wyróżnia się peelingi:

 

  • powierzchniowe, czyli takie, które dokonywane są w obrębie naskórka,
  • średniogłębokie, które obejmują cały naskórek wraz z górną warstwą skóry,
  • głębokie, to peelingi, które sięgają do głębszych warstw skóry.

 

Czy peeling chemiczny można stosować latem?

Dużo słyszy się o tym, że peelingów chemicznych nie można stosować latem. Jednak nic bardziej mylnego. Zabiegi te można stosować o każdej porze roku. Peelingi chemiczne latem pomagają zachować zdrowy stan skóry, działają nawilżająco i przeciwstarzeniowo. W letnim okresie warto wybrać peelingi o lekkim działaniu złuszczającym oraz zabezpieczyć skórę po zabiegu np. pudrem mineralnym z filtrem 50.


Peeling chemiczny robiony samodzielnie

Wiele pacjentek pyta, czy peeling chemiczny wykonywany w domu to dobry pomysł, i czy samodzielne stosowanie środków złuszczających nie zaszkodzi skórze. Jak najbardziej, peelingi chemiczne można robić samodzielnie w domu. Warto jednak najpierw zwrócić się do profesjonalnej kliniki lub gabinetu o poradę i wybrać odpowiednie profesjonalne kosmetyki. Źle wykonany peeling poczyni więcej szkód, aniżeli pożytku dla skóry.


Peeling, zabieg z długą historią

Historia peelingów chemicznych sięga jeszcze czasów starożytnych Egipcjan, którzy to jako pierwsi odkryli, że pewne substancje mają właściwości złuszczające. Egipcjanki wykorzystywały do rozjaśnienia twarzy owoce cytrusowe – ich plastrami przecierały sobie skórę twarzy. Z kolei pierwszym dermatologiem, który peelingi wprowadził do świata medycyny, był Ferdinand Herba, lekarz wiedeński. Przez wiele lat dokonał się olbrzymi przełom w medycynie estetycznej. Liczne badania i odkrycia nad substancjami mającymi działanie złuszczające sprawiły, że w roku 1990 powstało wiele patentów związanych z peelingiem chemicznym. Dziś jest to zabieg popularny wśród kobiet i mężczyzn na całym świecie.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

SOFTFIL® PRECISION 27G/40/XL Kaniula do zabiegów estetycznych

Komentarze

karolina83
5/5
Jak się pozbyłam trądziku to niestety zostały po nim blizny. Skorzystałam z zabiegu złuszczania kwasem TCA i efekty były widoczne od razu. Polecam każdemu co ma problem z trądzikiem i bliznami po trądziku.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły