Rodzaje wypełniaczy zmarszczek

Rodzaje wypełniaczy zmarszczek

Medycyna estetyczna rozwija się w szalenie szybkim tempie oferując pacjentom wiele różnych zabiegów. Niezwykle popularne są te, które pozwalają opóźnić proces starzenia się oraz poprawić wygląd skóry. Chodzi tu przede wszystkim o zabiegi, które pozwalają niwelować widoczne na skórze zmarszczki. Do tego rodzaju zabiegów estetycznych stosowane są różne wypełniacze. Zabiegi z wykorzystaniem tego typu preparatów cieszą się olbrzymią popularnością.


Wypełniacze permanentne i wchłanialne

Zabiegi wypełniania bruzd i zmarszczek, konturowanie kształtu twarzy, poprawianie niedoskonałości – wszędzie tu stosuje się preparaty wypełniające. W medycynie estetycznej wykorzystuje się wiele różnych wypełniaczy. Można je zasadniczo podzielić na dwie grupy. Pierwsze to wypełniacze permanentne. Są to preparaty, które wbudowują się w tkanki na trwałe. Zaliczamy do nich np. Artecol, Aquamid, Goretex. Druga grupa to wypełniacze wchłanialne. Te preparaty utrzymują się w organizmie człowieka przez okres 6 do 24 miesięcy. Zaliczyć można tu przede wszystkim kwas hialuronowy oraz własną tkankę tłuszczową.

Wypełniacze permanentne obarczone są niestety dużym ryzykiem powikłań. Takie najpoważniejsze powikłania po zastosowaniu tych wypełniaczy to między innymi reakcje alergiczne na zastosowany preparat. Ponadto, nawet po wielu latach od wykonania zabiegu, pojawić mogą się ziarniaki, które są niezwykle trudne do usunięcia. Dlatego właśnie wypełniacze permanentne stosowane są w medycynie estetycznej coraz rzadziej. Zdecydowanie bardziej polecane jest użycie wypełniaczy wchłanialnych.


Kwas hialuronowy – najpopularniejszy wypełniacz

Niezwykle popularne jest wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym. Jest to bowiem najbezpieczniejszy wypełniacz. Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w organizmie człowieka. Najwięcej tego składnika znajduje się w skórze, ponadto występuje on też w stawach, macierzy zewnątrzkomórkowej oraz w gałkach ocznych. Z upływem lat jednak skóra traci ten składnik, dlatego właśnie pojawiają się na niej zmarszczki, zmniejsza się jej jędrność i elastyczność. Tym samym kwas ten można z powodzeniem zastosować w zabiegach odmładzających i niwelujących powstałe zmiany.

Kwas hialuronowy stosuje się więc między innymi przy wypełnianiu zmarszczek i bruzd powstałych na skórze. Wypełniacz ten doskonale sprawdza się przy likwidacji bruzd nosowo-wargowych, zmarszczek pod oczami, podnoszeniu opadniętych kącików ust. Kwas stosuje się też przy poprawianiu konturów twarzy i ciała oraz przy korekcie kształtu ust i ich powiększaniu. Ten wypełniacz zastosować można także w korekcji wolumetrycznej policzków. Na rynku dostępne są różne wypełniacze zmarszczek zawierające kwas hialuronowy. Różnią się one sprężystością, lepkością, gęstością i stopniem usieciowania cząsteczek. Typ preparatu dobiera się w zależności od rodzaju wykonywanego zabiegu, pożądanego efektu oraz indywidualnych potrzeb pacjenta. Każdy wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego ma bowiem nieco inne właściwości.

Istnieją jednak różne przeciwwskazania do stosowania wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego.  Są to między innymi choroby układu immunologicznego, infekcje skóry i stany zapalne, ciąża i karmienie piersią, choroby, które wywołane są przez paciorkowce oraz nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

ZFill refresh ² 1ml - kwas hialuronowy z gliceryną
Produkt tylko dla Profesjonalistów

Komentarze

5/5
Kwas hialuronowy stosuję już od jakiegoś czasu. Jestem zadowolona z efektów jakie się uzyskuje i z tego, że nie jest to zabieg, który zmienia rysy twarzy.
Marika
5/5
zdecydowałam się na zabieg i nie żałuję. W końcu moje zmarszczki nie są takie widoczne i nie muszę się martwić, że skóra traci jędrność. Jestem bardzo zadowolona z efektów. Polecam

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły