Rozstępy po ciąży – jak się ich pozbyć?

Rozstępy po ciąży – jak się ich pozbyć?

Każda kobieta w czasie ciąży narażona jest na powstawanie rozstępów. Skóra na brzuchu ulega wtedy bowiem dużemu rozciągnięciu. Ponadto zmiany hormonalne wpływają też na znaczące osłabienie włókien kolagenowych w efekcie czego skóra jest znacznie słabsza.

 

Rozstępy to szpecące blizny, które powstają w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry. Dlatego właśnie kobiety w ciąży narażone są szczególnie na to, że na ich brzuchu pojawią się te niechciane zmiany. Stosowanie odpowiednich kremów i kosmetyków w trakcie ciąży pozwala nieco zabezpieczyć skórę, jednak nigdy nie daje stu procentowej pewności, że rozstępy się nie pojawią. Tak więc jeżeli już na brzuchu pojawią się nieatrakcyjne zmiany, to warto rozważyć jakiś zabieg z zakresu medycyny estetycznej.

 

Wczesne zapobieganie

Co jest niezwykle ważne? Przede wszystkim bardzo wczesne działanie, które pozwoli rozstępów uniknąć, albo chociaż w dużym stopniu im zapobiegnąć. Szeroki wybór kosmetyków i preparatów dostępnych w sklepach to możliwość zakupu tego odpowiedniego dla danej kobiety. Dobrą metodą są też różne masaże. Oczywiście tutaj trzeba bardzo uważać, ponieważ kobieta w ciąży nie może być narażona na żadne zbyt intensywne działania. Wszelkie kosmetyki najlepiej stosować już od początku ciąży.

 

Jak pozbyć się rozstępów po ciąży?

Każda kobieta chciałaby po ciąży wrócić do swojej dawnej formy. Jednak widoczne rozstępy po porodzie są często tak trudne do usunięcia, że przywrócenie prawidłowego wyglądu sylwetki jest niezwykle problematyczne. Skuteczne sposoby na rozstępy po ciąży to więc profesjonalne zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej. Niestety same kosmetyki w takiej walce zupełnie się nie sprawdzą.

Dermabrazja laserowa – to świetny sposób na redukcję rozstępów, a zwłaszcza tych pociążowych. Zabieg ten stosuje się z powodzeniem na rozstępy kilkuletnie, te już białe i perłowe. W zabiegu wykorzystywana jest odpowiednia wiązka światła. Laser kieruje się bezpośrednio na rozstępy, dzięki czemu zostają one ogrzane. Laser pozwala skutecznie usunąć naskórek i warstwy wierzchnie skóry właściwej. Zabieg ten daje świetne efekty, jednak jeżeli rozstępy były bardzo głębokie, to mogą one czasem tylko ulec spłyceniu, nie zaś całkowitemu usunięciu.

Mezoterapia igłowa – ten zabieg jest jednym z najnowszych stosowanych w walce z rozstępami. Polega on na tym, że bezpośrednio w rozstępy wstrzykuje się kwas hialuronowy oraz witaminę C. Są to substancje naturalne, które doskonale nawilżają skórę i jednocześnie przyśpieszają proces jej regeneracji.

Mikrodermabrazja diamentowa – z tego zabiegu skorzystać może każda osoba, która boryka się z rozstępami. Polecana jest kobietom, u których rozstępy pojawiły się właśnie po ciąży. Jest to nowoczesny zabieg, który polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka. Wykonuje się go przy pomocy specjalnego urządzenia. Zabieg mikrodermabrazji diamentowej jest metodą bezinwazyjną i w pełni bezpieczną dla zdrowia i skóry.

Każdy z powyższych zabiegów daje świetne rezultaty w walce z rozstępami. Nie warto więc męczyć się z tym problemem. Współczesna medycyna estetyczna daje bowiem szerokie możliwości skutecznej walki z tymi nieestetycznymi zmianami – to zdecydowanie najlepsze sposoby na rozstępy po ciąży.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Aplikator do zabiegów kriolipolizy ZLipo, rozmiar Small (S)

Komentarze

5/5
Miałam rozstępy, które pojawiły się u mnie kiedy zaczęłam dorastać. Wiem,że czasem tak się dzieje,ale jako nastolatka bardzo to przeżywałam. Po latach kosmetyczka zaproponowała mi zabieg mikrodermabrazji dzięki któremu rozstępy widocznie się zmniejszyły. Dlatego polecam ten zabieg.
5/5
Dbałam o skórę w ciąży i regularnie smarowałam się balsamami,ale niestety nie uniknęłam rozstępów. Zamierzam wybrać się na jakiś zabieg aby pozbyć się tych blizn, ponieważ wyglądają okropnie.
5/5
Wszystkim szczęśliwym mamusiom polecam laserowe usuwanie rozstępów. Metoda przynosi naprawdę świetne efekty.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły