https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
 Rumień na policzkach jak go zlikwidować? - IMESO
Rumień na policzkach jak go zlikwidować?

Rumień na policzkach jak go zlikwidować?

Pąsowy kolor na policzkach choć przez niektórych postrzegany jako wyraz nieśmiałości i skromności nie dodaje uroku. Rumień na policzkach wraz z upływem czasu może przerodzić się w trądzik różowaty, który jest poważnym defektem urody. Wyróżnia się dwa rodzaje rumienia: rumieniec emocjonalny i rumień. Ten pierwszy to typowa reakcja organizmu na stany zażenowania, gniewu, napięcia, wstydu czy niepokoju. Jest on wynikiem zbyt szybkiego rozszerzania się naczyń krwionośnych. Po pewnym czasie naczynia krwionośne obkurczają się i rumieniec emocjonalny znika. Zdarza się także, że naczynia krwionośne tak bardzo się rozszerzają, że stają się widoczne gołym okiem. Jest to objaw rumienia. Jest on cechą cery naczynkowej. Charakteryzuje się ona występowaniem podskórnych pajączków. Z rumieniem skutecznie radzi sobie medycyna estetyczna. Jakie zabiegi pomogą się pozbyć tego defektu urody?

Zabiegi na rumień na policzkach

Rumień na twarzy i pajączki to złożony problem. Trudno ustalić jego jednoznaczną przyczynę. Kruche naczynia krwionośne nie wytrzymują ciśnienia krwi. Rozszerzają się i pozostawiają ślady w postaci czerwonych pajączków. Taki wygląd twarzy jest powodem wielu kompleksów. Dodatkowo skóra taka jest wrażliwa i podatna na wpływ różnych czynników zewnętrznych. Jest też trudna w codziennej pielęgnacji. Dużym problemem jest także sytuacja, kiedy czerwone plamy na twarzy przekształcają się stan zapalny, którego konsekwencją jest trądzik różowaty. Do czynników wpływających na rumień na twarzy należą predyspozycje genetyczne, przyjmowanie niektórych leków, niewłaściwa pielęgnacja, czy długotrwałe stosowanie sterydów, zwłaszcza w obrębie twarzy , szyi i dekoltu. Do powstawania rumienia prowadzi zbyt częste korzystanie z solarium, oraz przewlekła ekspozycja na promienie słoneczne. W przypadku kobiet przyczyną rumienia jest także działanie estrogenów na mięśnie naczyń włosowatych. To jaką metodę wybierze lekarz zależy od rodzaju, a także stadium rumienia. Lekarz po zdiagnozowaniu zmiany może zalecić leczenie farmakologiczne. Nie dotycz to rumieńców emocjonalnych.

 

Naświetlanie światłem IPL

Naświetlanie światłem IPL jest jedną z najczęściej stosowanych metod na pozbycie się rumienia twarzy. Urządzenie IPL jest wyposażone w lampą xenonową. Zabieg polega na naświetlaniu intensywnie pulsującym światłem. Światło lampy przedostaje się w głąb naczyń i jest absorbowane przez barwnik krwinek czerwonych. Kolejnym etapem jest wydzielanie ciepła. Ono z kolei sprawia, że drobne naczynia obkurczają się, a następnie ulegają zamknięciu. Dzięki temu usuwany jest rumień i drobne naczynia powierzchowne. Ta metoda zapobiega również powstawaniu nowych zmian naczyniowych, rumienia i trądzika różowatego.

 

Laser

Równie skuteczną metodą co naświetlanie światłem IPL jest terapia rumienia naczyniowego za pomocą lasera. Światło lasera jest wysyłane do głębi naczynia krwionośnego. Tam jest ono absorbowane przez barwnik zawarty w czerwonych krwinkach i zamieniony w energię cieplną. W wyniku tego dochodzi do gwałtownego podgrzania naczynka. To sprawia, że zamienione w energię cieplną naczynko zostaje zniszczone i wchłonięte. W przypadku pojedynczych naczynek żylnych na efekty zabiegu trzeba czekać około dwóch tygodni. Jeśli do czynienia mamy z gęstą siecią konieczne jest powtórzenie zabiegu. Najszybciej usuwane są zmiany położone najbliżej powierzchni skóry. Do tego typu defektu estetycznego metodą laserową najlepiej się sprawdza laser neodymowo-jagowy (YAG). Daje on najgłębiej penetrujący promień lasera. Pozwala więc na dotarcie do naczynia o dużej średnicy, które jest głęboko schowane pod skórą.

 

VPL

Urządzenie VPL emituje wiązki światła o szerokim spektrum. Wykorzystuje się je do likwidowania przewlekłego rumienia, a także do usuwania mniejszych naczyń krwionośnych. Zabieg polega na emitowaniu mikrobłysków, które docierają bezpośrednio do miejsc, gdzie znajdują się zmienione chorobowo naczynka. 

Zobacz produkty

Zimmer Z Cryo 6 Derma Cooler - Medyczne urządzenie chłodzące
Zimmer ZLipo - urządzenie do Kriolipolizy (II Generacja)
Zimmer ZLipo - urządzenie do Kriolipolizy (II Generacja)
Zimmer Z Cryo Mini Cooler - Medyczne urządzenie chłodzące

Komentarze

5/5
Też skorzystałam z zabiegu z uzyciem światła IPL . Sam zabieg jest przyjemny,a po kilku seriach widać znaczną różnicę w wyglądzie skóry. Jest przyjemna w dotyku, lepiej wchłania kremy, maseczki. Dzięki temu zabiegowi pozbyłam się przebarwień i rumienia. Polecam,
5/5
Światło IPL dało super efekty - na moich policzkach już nie widać rumienia . Już nie muszę stosować baz i podkładów maskujących. Czuję ogromna ulgę.
5/5
Naświetlanie IPL to bardzo skuteczny zabieg i przede wszystkim nie jest bolesny. Mam bardzo cienką i jasną skórę i naczynka zaczęły mi pękać szczególnie na nosie, pewnie dlatego że nosze okulary. Teraz nie ma po nich już śladu z czego jestem bardzo zadowolona.
5/5
Zauważyłam jakiś czas temu, że na nosie pojawiły mi się cieniutkie żyłki. Czy to możliwe, że w skutek noszenia okularów? Nigdzie indziej ich nie mam tylko w tym jednym miejscu.
5/5
W moim przypadku bardzo skuteczny okazał się laser. Skutecznie zlikwidował widoczne pajączki, a ja już nie muszę maskować buzi ciężkimi fluidami.

dodaj komentarz

Ocena

Powiązane filmy

Najnowsze filmy

Powiązane artykuły

Najnowsze artykuły

https://www.traditionrolex.com/1