Produkty Produkty Zaloguj się Zaloguj się
rozwiń

Serwis Chłodziarek Medycznych Zimmer Cryo 6

27/03/2020 | Serwis
Serwis Chłodziarek Medycznych Zimmer Cryo 6 zobacz całą galerię

 

Standardy medycznych usług serwisowychWszyscy wiemy jak wielką rolę w dzisiejszych zabiegach odgrywa komfort i zadowolenie pacjentów. Jednym z działań klinik dla zachowania jak najlepszej jakości usług i zadbania o wysoką ocenę swoich pacjentów jest dbanie o najlepszą ofertę sprzętową. Jednak na zakupie sprzętu nie kończą się obowiązki, których należy przestrzegać aby technologie zabiegowe zapewniały skuteczność terapeutyczną i bezpieczeństwo zarówno dla personelu medycznego jak i pacjentów. Kazdy medyczny sprzęt zabiegowy potrzebuje cyklicznej ochrony i opieki. Tu z pomocą przychodzi profesjonalny serwis opierający swoje działania na restrykcyjnych procedurach.

 

Bezpieczeństwo ponad wszystko

 

Aby mieć pewność że wszelkie procedury zostaną zachowane sprzęt należy powierzyć w ręce specjalistów którzy swoją wiedzę pozyskali podczas licznych szkoleń u producentów i wdrażali ją przez lata w pracy bezpośredniej. Nie wolno ryzykować kosztem niczego i nikogo. Domeną IMESO AESTHETIC jest dostarczanie usług serwisowych, które dają gwarancję bezpieczeństwa personelu i pacjentów. Należy pamiętać i mieć świadomość, iż korzystanie z nieautoryzowanego serwisu producenta urządzenia tracą status urządzeń medycznych. Każda ingerencja w technologię medyczną bez odpowiednich uprawień podnosi ryzyko niebezpiecznego działania sprzętu.  Standardy dotyczące technologii medycznych stale są aktualizowane co nakłada na serwis dodatkowe obowiązki działań serwisowych co zmierza do zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa. 


Obowiązki użytkowników Cryo 6


Z Cryo 6 Derma Cooler to cichy bohater medycyny estetycznej i fizjoterapii sportowej. Należy jednak pamiętać o obowiązkach jakie są nałożone na personel medyczny dla prawidłowego funkcjonowania technologii i zapewnienia bezpieczeństwa. Każdy kto posiada tę technologię napewno wylewał z dolnego zbiornika wodę. Woda w zbiorniku to efekt kondensacji wilgoci z powietrza gabinetowego. To zjawisko fizykalne pozwala nam wykonywać nadmuch zimnego i suchego powietrza na skórę. To daje nam komfort pracy przy terapiach laserowych ponieważ na skórze nie gromadzi się wilgoć, która rozbijała by wiązkę energii lasera. To standard działania Cryo6. Jak jednak zapewnić czystość powietrza, które urządzenie wyrzuca ze "swoich płuc" czyli z parownika? Kolejnym obowiązkiem jest codzienne wykonywanie programu "defrosting" lub w nowszych wersjach "odmrażania". Program ten nalezy uruchamiać po każdym dniu zabiegowym , w którym urządzenie pracowało.


Co jeśli personel nie wykonuje tej czynności? Proszę sobie wyobrazić ciemny, szczelny parownik, w którym temperatura w cyklu pracy waha się od + 24 st. C i spada do - 46 st. C, a skondensowana wilgoć skrapla się jedynie w dolnym zbiorniku. Co z wilgocią wewnątrz całej aparatury, która nie została usunięta przez ten program protekcji? To idealne środowisko dla bakterii, pleśni i innych drobnoustrojów, które każdego dnia wydmuchujemy na skórę pacjentów.


Jak temu przeciwdziałać? Prawidłowe użytkowanie urządzeń Cryo polega na wykonywaniu programu defrostingu po każdym dniu zabiegowym w którym urządzenie było wykorzystywane do zabiegów. Jeśli natomiast się o tym zapminało należy bezwzględnie przeprowadzić dezynfekcję części parownika i podzespołów części nadmuchowej. W standardzie jest wykonywanie takiej dezynfekcji cyklicznie raz na rok jeśli wykonywaliśmy za każdym razem defrosting. Jeśli nie robiliśmy tego dezynfekja powinna być wykonywana każdego miesiąca w celu zapewnienia bezpieczeństwa Pacjentów podczas procedur medycznych.

 

Higiena


W obecnym czasie nie trzeba nikomu tłumaczyć jak ważna jest regularne dbanie o czystość i aseptykę w naszym miejscu pracy. Urządzenia dezynfekujące, rękawiczki, maseczki, środki odkażające mogą okazać się niewystarczające jeśli sprzęt, na którym pracujemy nigdy nie był dezynfekowany od wewnątrz. Tego dokonać może tylko autoryzowany serwis, który jest uprawniony do otwarcia urządzenia z zachowaniem standardów producenta. Szczelne zamknięcie, wysokie amplitudy temperatur, brak światła doprowadza z czasem do wytworzenia specyficznego mikroklimatu, w którym zdolne są przeżyć tylko wybrane pleśnie i grzyby. Jak można się domyślić nie są one naszymi sprzymierzeńcami w walce o zdrowie i komfort pacjentów. 


Profesjonalizm

 

Najlepsze wzorce na rynku pokazują, że nie ma złych momentów na dbanie o swój sprzęt. To nasze narzędzie w walce o satysfakcje naszych pacjentów. Zadbajcie i przygotujcie swoje urządzenia do bezpiecznej pracy z Pacjentami. Firma IMESO AESTHETIC, autoryzowany serwis Zimmer MedizinSysteme wykonujemy przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne, naprawy bieżące, diagnostykę, dezynfekcję oraz wymiany niezbędnych komponentów eksploatacyjnych, które wykazują zużycie. Ten czas zagospodarujmy mądrze. To odpowiedni czas by w spokoju zadbać o bezpieczeństwo naszych Pacjentów. Zapobiegajmy, a nie leczmy -jakże bliskie jest nam to sformułowanie. 


Jeśli macie pytania czekamy na kontakt. Terminy są do ustalenia. Dojeżdżamy do każdego na terenie całej Polski. powierz nam swój sprzęt amy zadbamy o bezpieczeństwo Twoich Pacjentów. Zostań Partnerem IMESO AESTHETIC i wprowadź standardy Cryo Safe 4 Health

f Podziel się opinią Schowek