https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
 Skuteczne zabiegi na popękane naczynka - IMESO
Skuteczne zabiegi na popękane naczynka

Skuteczne zabiegi na popękane naczynka

Coraz więcej osób zmaga się z problemem popękanych naczynek na skórze. Potocznie nazywamy je „pajączkami”, natomiast w medycynie takie zmiany są określane jako teleangiektazje. Z czasem liczba popękanych naczynek na skórze się powiększa i tworzą one charakterystyczny rumień. Z tego względu wiele pacjentów decyduje się na usuwanie pajączków za pomocą jednej z dostępnych w gabinetach metod zanim będą one bardzo widoczne.


Czym są rozszerzone naczynka krwionośne?

Na Twojej skórze pojawiają się czerwone „nitki” i tworzą coraz większą pajęczynę, która objawia się jako rumień na twarzy? To oznaka, że masz problem z pękaniem naczynek włosowatych. Nieleczone naczynka zaczynają się łączyć i ukazują na skórze jednorodne, zaczerwienione miejsca, które wyglądają jak pajęcze sieci. Problem pojawia się w szczególności u osób z wrażliwą, cienką skórą, jednak może dotyczyć każdego rodzaju cery. Najczęściej pajączki widoczne są w okolicy policzków, nosa czy brody. Mogą powstawać nie tylko na twarzy, ale również innych częściach ciała. Dlaczego w ogóle pojawia się problem pękających naczyń? Winne są zarówno czynniki genetyczne, jak i te środowiskowe. Wysoka lub niska temperatura, wiatr, promienie słoneczne – warunki pogodowe sprzyjają pękaniu naczynek. Poza tym ich widoczność pogarsza picie gorących napojów, spożywanie alkoholu lub pikantnych dań oraz stres. Problem najczęściej dotyczy kobiet, ponieważ estrogen działa rozluźniająco na mięśnie naczyń i zwiększa ich skłonność do rozszerzania.

 

Zabiegi na teleangiektazje

Popękane naczynka nie mogą być traktowane jak zwykłe przebarwienia na skórze. Teleangiektazje podlegają specjalnemu leczeniu polegającemu na ich zamykaniu. Wyróżniamy jednak dwa rodzaje popękanych naczynek:

 

  • pierwotne – związane z wrodzonymi wadami skóry i narządów wewnętrznych,
  • wtórne – nabyte w wyniku działania czynników zewnętrznych, chorób czy też przebytego leczenia.

 

W obydwu przypadkach leczenie popękanych naczynek polega na ich obustronnym zamknięciu, które zapobiega dalszemu rozszerzaniu. Zamykanie naczynek jest najczęściej wykonywane za pomocą lasera. Laser IPL wykorzystuje do tego energię świetlną. Rozszerzone naczynka są zamykane przy użyciu ruchomej głowicy emitującej światło o wysokiej częstotliwości. Światło lasera dociera do naczynka i wysusza jego ścianki, które obumierają. Jednak laser IPL może być stosowany tylko u osób o bardzo jasnej skórze. Na ciemnej karnacji mogą pojawić się przebarwienia z powodu reakcji światła lasera z melaniną. Innym zabiegiem laserowym na pęknięte naczynka jest laser VPL. Jest on stosowany w przypadku nawet bardzo małych naczynek, na które laser IPL jest mało skuteczny, a także rumienia na skórze. Podczas zabiegu głowica w kształcie prostokąta emituje mikrobłyski docierające do zmian pod skórą. Tak samo jak w przypadku lasera IPL naczynka są przez laser wysuszane.

 

Rzadko już stosowany, ale nadal dostępny zabieg na naczynka to elektrokoagulacja. To nieco starsza metoda, która polega na stosowaniu na skórę prądu o wysokiej częstotliwości. W wyniku tego następuje ścinanie białka budującego naczynia krwionośne. W miejscu wykonywania zabiegu powstają jednak małe strupki i skóra jest zaczerwieniona przez co najmniej tydzień czasu. Zabieg bywa również bolesny.

 

Skutki uboczne zabiegów

Zazwyczaj skutki uboczne zabiegów kojarzą się z negatywnymi efektami, które spędzają sen z powiek. Jednak w przypadku zamykania naczynek krwionośnych sprawa wygląda nieco inaczej. Zabiegi na naczynka powodują podgrzewanie głębszych warstw skóry, a co za tym idzie, pobudzają produkcję kolagenu i elastyny odpowiadających za jej jędrność i elastyczność. W związku z tym, podczas zamykania naczynek, dochodzi również do odmłodzenia skóry.

 

Ważna pielęgnacja skóry naczynkowej

Należy pamiętać, ze zamykanie naczynek na skórze nie jest jednoznaczne z pozbyciem się problemu ich pękania. Zarówno podczas użycia lasera, jak i prądu stałego, maskujemy jedynie objawy problemu. W celu jego redukcji należy odpowiednio dbać o skórę, by opóźnić pojawienie się nowych zmian. Konieczne jest stosowanie dedykowanych dla skóry naczynkowej kosmetyków oraz odpowiedniej diety. Aby nie pogorszyć stanu skóry zaleca się również regularne odwiedzanie gabinetu dermatologii estetycznej, co pół roku lub nawet częściej.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Ramię Zabiegowe Pantograf do chłodziarki Z Cryo 6

Komentarze

Brak komentarzy.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły

https://www.traditionrolex.com/1