Sonoforeza krok po kroku - IMESO
Sonoforeza krok po kroku

Sonoforeza krok po kroku

Sonoforeza to coraz częściej wykorzystywany zabieg na leczenie cellulitu oraz odmładzanie skóry. Przynosi on wiele korzyści dla pacjentów, którzy chcą poprawić swój wygląd. Mogą się mu poddawać osoby w każdym wieku, niezależnie od płci. Został on wprowadzony na rynek stosunkowo niedawno, więc nie każdy wie na czym dokładnie polega.

Co to jest sonoforeza? Zabieg ten wykorzystuje fale ultradźwiękowe do wprowadzenia w głąb skóry substancji czynnych np.: peptydów czy witamin. Dobierane są one odpowiednio do leczonych dolegliwości. Zabieg jest bezbolesny oraz trwa około 30 minut. Ultradźwięki powodują wytwarzanie ciepła, które przenika głęboko w tkanki. W ten sposób pobudzany jest przepływ krwi i limfy. Przyspieszona zostaje regeneracja komórek, a także ich metabolizm.

 

Dokładny przebieg zabiegu sonoforezy to:

 

  • Wykonanie pełnego demakijażu skóry
  • Nałożenie na nią substancji odżywczych w postaci ampułki
  • Masaż ciała głowicą urządzenia emitującego fale ultradźwiękowe

 

Sonoferezę stosuje się doraźnie w celu odświeżenia wyglądu skóry oraz poprawy jej elastyczności, jak i w przypadku widocznych dolegliwości. Zaleca się wtedy skorzystanie z serii zabiegów, które zawierają od 6-12 wizyt. Powtarzać je można dwa razy w tygodniu, a całe serie co trzy miesiące. Efekty sonoforezy to przede wszystkim spłycenie zmarszczek, odżywienie skóry oraz jej regeneracja, ujędrnienie ciała, zwalczenie przebarwień, poprawa przepływu krwi i metabolizmu komórek. Jak każdy zabieg może jednak wywoływać działania niepożądane. W celu ich uniknięcia należy poznać wskazania i przeciwwskazania do sonoforezy. W tym celu najlepiej udać się do lekarza specjalisty, który przeprowadzi z nami wywiad na temat stanu zdrowia i doradzi, czy możemy poddać się zabiegowi. Jego przykładowe przeciwwskazania to: świeże rany, ropne stany zapalne, nowotwory, stan po wyrwaniu zęba, ciąża czy nadwrażliwość na prąd.

Sonoforeza jest często zestawiana z jonoforezą. Drugi z zabiegów jednak jest mniej uniwersalny oraz nie wszystkie substancje aktywne przenikają z jego pomocą do skóry. Ich cząstki muszą być bardzo małe, by mogły zostać „przepchnięte” przez skórę. Sonoforeza działa wykorzystując ultradźwięki, a jonoforeza różnicę potencjałów pomiędzy dwoma elektrodami. Preparaty odżywcze muszą więc mieć formę jonową, by móc poddać się działaniu prądu stałego. Ma to decydujący wpływ w dobraniu odpowiedniego zabiegu i rozstrzygnięciu sporu: sonoforeza a jonoforeza.

Sonoforeza w dermatologii estetycznej jest wykorzystywana do leczenia trądziku, rozszerzonych naczynek włosowatych, przebarwień, cellulitu, niwelowania złogów tłuszczowych oraz starzenia się skóry. Nie jest to inwazyjne wprowadzanie preparatów pod skórę, ale spowodowanie samoczynnego ich przenikania w głębokie jej warstwy. Działanie fal ultradźwiękowych zapewnia wniknięcie aktywnych substancji do tkanek, więc w pełni wykorzystuje ich potencjał i właściwości czyniąc ten zabieg równie skutecznym co zabiegi bardziej inwazyjne.  

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Zimmer Z Cryo Mini Cooler - Medyczne urządzenie chłodzące

Komentarze

5/5
Bardzo przyjemny zabieg. Po kilku seriach moja skóra jest przyjemna w dotyku i nabrała zupełnie innego wyglądu.
nora
5/5
Czy przebieg zabiegu sonoforezy jest bezpieczny? Tak! Sonoforeza to mikromasaż, który poprawia przepływ krwi i limfy. Korzystałam z usług i jestem bardzo zadowolona :)))
Monika-008
5/5
Zdecydowałam się na ten zabieg i jestem bardzo zadowolona z efektów. Cellulit jest w dużym stopniu mniej widoczny! Mogę polecić każdemu kto się zastanawia!

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły