Produkty Produkty Zaloguj się Zaloguj się
rozwiń

Sposoby na walkę z cellulitem

23/01/2020 | Cellulit
0
Sposoby na walkę z cellulitem

Cellulit to problem, który dotyczy niestety większości kobiet. Wiele z nich toczy z nim nieustanną walkę, ponieważ nieestetyczny wygląd skóry staje się przyczyną kompleksów oraz powoduje spadek pewności siebie. Na szczęście efektu "pomarańczowej skórki" można się pozbyć. Pomaga w tym zdrowa dieta, odpowiednie ćwiczenia i właściwa pielęgnacja ciała. Proces ten można uskutecznić przy pomocy nowoczesnych zabiegów na redukcję cellulitu. Co oferuje w tym zakresie medycyna estetyczna?

Skąd się bierze cellulit?
Cellulit to zmiany skórne, które pojawiają się głównie na udach, brzuchu i pośladkach. W miejscach tych znajduje się największa ilość tkanki tłuszczowej, która w wyniku nierównomiernego rozmieszczenia tworzy nieestetyczne grudki pod skórą. Choć mogłoby się wydawać, że cellulit dotyczy głównie osób z nadwagą i otyłością, jednak wcale nie jest rzadkością wśród szczupłych pań. Defekt ten może różnić się stopniem zaawansowania. U niektórych kobiet jest widoczny tylko w momencie, gdy skóra zostanie ściśnięta pomiędzy dwoma palcami. U innych natomiast grudki są bardzo widoczne. Pofałdowania przypominają z wyglądu skórkę pomarańczy, stąd cellulit jest często określany własnie tym mianem.

Jak walczyć z cellulitem?
Metod walki z cellulitem jest bardzo wiele. Niestety sam proces jest dość trudny i długotrwały, a i tak nie zawsze okazuje się skuteczny. Zdaniem lekarzy, gładką skórę można utrzymać dbając o prawidłowe nawodnienie organizmu i stosując zdrową dietę. W codziennym jadłospisie powinny więc znaleźć się produkty z pełnego ziarna, warzywa, owoce oraz chude mięso dobrej jakości. Między posiłkami należy wypijać 2 litry wody dziennie. Do powstawania cellulitu może przyczynić się również zbyt mała ilość snu, dlatego warto dbać o wysypianie się. Do tego należy włączyć regularną aktywność fizyczną oraz masaże. Tutaj pomogą zarówno specjalne olejki przeznaczone do walki z cellulitem, jak i szorstka gąbka, która pobudzi krążenie.

Zabiegi estetyczne na cellulit
Dbanie o organizm i skórę może w dużym stopniu przyczynić się do zmniejszenia cellulitu, jednak nie zawsze przynosi pożądane efekty. Jest to również proces długofalowy, ponieważ cellulitu nie pozbędziemy się w tydzień, czy nawet w miesiąc. Z tego względu coraz większą popularnością cieszą się zabiegi na cellulit, które wspomagają w walce z uporczywą pomarańczową skórką. Do takich zabiegów zalicza się przede wszystkim:
- mezoterapia - zabieg, który polega na podaniu do skóry substancji odżywczych, które są w stanie zatrzymać wiele niekorzystnych zmian zachodzących w jej strukturze. Przyśpieszają również mechanizm metabolizowania komórek tłuszczowych, poprawiają krążenie i hamują wolne rodniki. Zabieg mezoterapii pobudza również produkcję włókien kolagenu, w efekcie czego skóra staje się bardziej jędrna i gładka. Mezoterapię można stosować właściwie niezależnie od stopnia zaawansowania cellulitu, choć w bardziej poważnych przypadkach terapia będzie wymagała więcej powtórzeń.
- ultradźwięki - do jednej z najskuteczniejszych metod leczenia cellulitu zalicza się technologię HIFU, polegającą na zastosowaniu fal ultradźwiękowych. Taki zabieg pozwala usunąć złogi tkanki tłuszczowej, a także stymuluje proces głębokiej odbudowy skóry i pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu. Dzięki temu skóra staje się bardziej napięta i elastyczna, a problem cellulitu zostaje w znacznym stopniu zredukowany.
- krioterapia - jest to zabieg, podczas którego wykorzystuje się ujemną temperaturę generowaną przez specjalny aparat, działając miejscowo na dany obszar ciała. Metoda ta jest bardzo popularna w leczeniu urazów i bólów mięśniowo-stawowych, jednak została doceniona również w medycynie estetycznej. Krioterapia pozwala bowiem ujędrnić skórę, pozbyć się cellulitu, a nawet usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej.
- karboksyterapia - bezbolesny i nieinwazyjny zabieg wykorzystujący do działania dwutlenek węgla, stanowi jedną z najbardziej polecanych metod w walce z cellulitem. Dozowany podskórnie CO2 poprawia mikrokrążenie i stymuluje procesy metabolizmu tkanki tłuszczowej. W wyniku tego dochodzi do ujędrnienia skóry oraz zaniku cellulitu.

Bez względu na to, jak bardzo zaawansowaną postać ma cellulit, można osiągnąć doskonałe efekty w jego leczeniu. Zabieg warto dobrać na podstawie konsultacji ze specjalistą medycyny estetycznej, który oceni dany problem i pomoże dopasować do niego odpowiednią metodę. Nie należy również zapominać o zdrowej diecie, nawadnianiu i ruchu. Nawet najlepszy zabieg nie zagwarantuje, że cellulit nie nawróci, jeśli nie będziemy odpowiednio dbać o kondycję skóry.

Komentarze

Brak komentarzy.

Ocena: 5

Ilość ocen: 1

Użykownik:
f Podziel się opinią Schowek