Sposoby na zmarszczki na kolanach

Sposoby na zmarszczki na kolanach

Zmarszczki na kolanach powstają najczęściej u kobiet po 40. roku życia. Mogą one jednak pojawić się wcześniej i być przyczyną sporych kompleksów nawet młodych osób. Skóra na wygląda wówczas mało estetycznie, marszczy się i obwisa. Na szczęście medycyna estetyczna i w tej kwestii ma coś do powiedzenia i oferuje pacjentkom kilka zabiegów na kolana, które przywracają ich młody i gładki wygląd.


Dlaczego na kolanach powstają zmarszczki?

Mówi się, że to kolana zdradzają wiek kobiety. Najczęściej to panie po czterdziestym roku życia borykają się z problemem zmarszczek na kolanach. Jednak nie tylko wiek jest sprzymierzeńcem starzenia się skóry kolan. Zwiotczała i pomarszczona skóra może być również rezultatem nagłego spadku wagi. Wówczas zaczyna po prostu obwisać. Dodatkowo skóra na kolanach powinna być systematycznie nawilżana i ścierana. Brak profilaktyki również skutkuje w szybszym starzeniu się kolan. Przesuszona skóra zawsze wygląda starzej. Jej zrogowacenia mogą zostać usunięte usunięte pomocą peelingów z użyciem kwasów np.: glikolowym lub mlekowym. Zabiegi są przeprowadzane w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych.

 

Zabiegi usuwające zmarszczki na kolanach

Dawniej kolana były poprawiane jedynie operacyjnie. Obecnie istnieje co najmniej kilka metod usuwania z nich zmarszczek oraz „nawisów” tłuszczu i skóry. Najczęściej stosowane zabiegi na kolana to nici liftingujące, wypełnianie kwasem hialuronowym, laseroterapia albo masaż limfatyczny.

 

Nici liftingujące

Znacznie poprawiają strukturę skóry. To najbardziej inwazyjny z wymienionych zabiegów, ponieważ polega na ich wszczepieniu pod skórę. Nici unoszą jednak i podtrzymują skórę działając jak jej rusztowanie. Kiedy się rozpuszczają, uwalniają różne substancje odżywcze np.: witaminy albo związki chemiczne stymulujące wytwarzanie kwasu hialuronowego, kolagenu czy elastyny. Zabieg wprowadzania nici pod skórę jest polecany dla osób nawet z głębokimi i utrwalonymi zmarszczkami na kolanach, ponieważ daje rewelacyjne efekty.

 

Wypełnianie kwasem hialuronowym

To skuteczna metoda zwalczania zmarszczek, także tych na kolanach. Iniekcje z zastosowaniem kwasu i witamin wypełniają bruzdy i stymulują odnowę komórkową. Zabieg trwa tylko kilka minut, a jego efekty są widoczne nawet przez pół roku.

 

Terapia laserowa

Dla kolan polega na wykorzystaniu podczerwieni. Laser dociera do głębokich warstw skóry, usuwa uszkodzone komórki oraz pobudza produkcję nowych. Potrzebna jest seria zabiegów, by uzyskać najlepsze rezultaty. Dzięki laseroterapii kolana odzyskują jędrność i jednolity kolor.

Ostatnia z polecanych metod na kolana to masaż limfatyczny. W profesjonalnych gabinetach wykorzystuje się do niego fale radiowe i ultradźwięki. Czasami efekty można zobaczyć już po pierwszym zabiegu, jednak zazwyczaj stosuje się kilka serii masażu. Skóra na kolanach nie powinna jednak być zbyt ciężka i obwisła, bo wówczas masaż limfatyczny może nie zadziałać albo nie przyniesie pożądanych rezultatów.

 

Pielęgnacja kolan w domu

Jak wspomniano, zmarszczki na kolanach pojawiają się najszybciej na przesuszonej skórze. Bardzo ważna jest więc jej odpowiednia pielęgnacja. Nie zawsze wymaga ona wybierania specjalistycznych zabiegów w gabinetach kosmetycznych. W domu także można zadbać o skórę kolan, stosując na co dzień kosmetyki z masłem shea czy mocznikiem, które sprawdzają się podczas pielęgnacji zrogowaciałej skóry kolan. Raz czy dwa razy w tygodniu poleca się wykonanie ich peelingu, aby zmiękczyć skórę i ją wygładzić. Wtedy także najlepiej wchłoną się w nią substancje odżywcze z kosmetyków. W wygładzeniu i regeneracji naskórka pomoże także witamina A i E. Zaleca się ich przyjmowanie dla ochrony skóry przed nadmierną utratą wody.

 

Nie bez znaczenia dla skóry kolan, jak i całego ciała jest również odpowiednia dieta. Prawidłowe odżywianie wpływa na kondycję całego organizmu. Zwłaszcza jesienią i zimą należy pamiętać o piciu wystarczającej ilości wody, a także spożywaniu warzyw i owoców, które są cennym źródłem witamin i mikroelementów.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Zimmer Z Cryo 6 Derma Cooler - Medyczne urządzenie chłodzące

Komentarze

5/5
Dużo czasu spędzałam na solarium jako młoda dziewczyna. Niestety teraz widać tego skutki, a już szczególnie nie dają mi spokoju moje kolana. Skóra pomarszczyła się bardzo wcześnie i nie wygląda to zbyt estetycznie. Nie sądziłam, że medycyna estetyczna posiada tak bogatą ofertę zabiegów.
zuza
5/5
Zawsze miałam zgrabne nogi i lubiłam je pokazywać aż do momentu kiedy skóra na kolanach zaczęła wiotczeć i marszczyć się. Bez zastanowienia zdecydowałam się na zabieg z użyciem kwasu hialuronowego. Teraz znowu mogę zakładać spódniczki
5/5
Ja stosowałam nici liftingujące, efekty są świetne, mogę każdemu polecić ten zabieg.
anastazja
5/5
szukałam właśnie sposobów na pozbycie się tych okropnych zmarszczek na kolanach. Borykam się z nimi już od kilku lat, chociaż mam dopiero 40. Niestety moja skóra na kolanach jest wiotka i pomarszczona. Zrezygnowałam z ich pokazywania. Jednak myślę że zabieg będzie najlepszym wyjściem, po co się męczyć skoro jest tyle możliwości do upiększenia ciała.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły