Terapia falą uderzeniową ZWave Pro - IMESO
Terapia falą uderzeniową ZWave Pro

Terapia falą uderzeniową ZWave Pro

Zimmer Wave Pro to innowacyjne urządzenie znajdujące się w asortymencie IMESO AESTHETIC GROUP. Pozwala na przeprowadzenie zabiegów przy użyciu fali uderzeniowej. Ta nowoczesna metoda redukcji cellulitu, blizn, rozstępów czy zbędnej tkanki tłuszczowej jest bardzo skuteczna, a przy tym bezpieczna dla pacjenta. Stąd terapia falą uderzeniowa jest coraz popularniejsza i stosuje ją wiele profesjonalnych gabinetów medycyny estetycznej.


Fala uderzeniowa w medycynie

Fala uderzeniowa jest wytwarzana przez specjalne aparaty medyczne. W dużej mierze jej dobroczynne działanie na organizm wykorzystywane jest w leczeniu bólu czy innych dolegliwości związanych z układem ruchu. Fala uderzeniowa emitowana jest na ciało przez głowicę urządzenia i dokładnie trafia w konkretne miejsce np.: chore tkanki. W żadnym stopniu nie oddziałuje na zdrowe komórki, więc jest w pełni bezpieczna dla organizmu. Moc fali uderzeniowej jest uzależniona od problemu, jaki ma zwalczyć, a także innych potrzeb danego pacjenta. W medycynie estetycznej fala uderzeniowa jest wykorzystywana do walki z cellulitem, rozstępami, bliznami czy zalegającą tkanką tłuszczową. Z powodzeniem może być stosowana na wielu partiach ciała m.in.: na brzuchu, nogach, pośladkach, ramionach lub udach. Dzięki fali uderzeniowej modelowane są niedoskonałości ciała, przeprowadzany lifting oraz rewitalizacja. Ciało staje się smukłe, jędrne oraz gładkie. Nie tylko lepiej wygląda, ale też przechodzi odnowę od wewnątrz.

 

Jakie efekty daje zastosowanie fali uderzeniowej?

Udowodniono, że fala uderzeniowa przyspiesza przepływ krwi oraz pobudza metabolizm komórek. Działa jak drenaż limfatyczny, więc pomaga pozbyć się z komórek produktów ubocznych przemiany materii. Dzięki fali uderzeniowej następuje lipoliza mechaniczna oraz biochemiczna – tkanka tłuszczowa zostaje skutecznie zredukowana. W przypadku blizn terapia przynosi efekty w postaci zmiękczenia zwłókniałych tkanek. Fala uderzeniowa pobudza również produkcję kolagenu. Dzięki niej skóra staje się zdecydowanie jędrniejsza i bardziej elastyczna. Następuje również proces regeneracji komórek.

 

Fale radialne ZWave Pro IMESO AESTHETIC

ZWave Pro to nowoczesne urządzenie generujące fale radialne złożone z dwóch części – dodatniego impulsu ciśnienia oraz komponentu rozciągania fali. Fala uderzeniowa ściska tkankę oraz rozbija jej strukturę. Podczas jej działania następuje zjawisko kawitacji, czyli zapadnięcia się pęcherzyków gazu w strukturę tłuszczu. Pęcherzyki rozszerzają się w tkance i struktura ta ulega destabilizacji. Takim sposobem tkanka tłuszczowa jest rozbijana, a jej pojedyncze komórki usuwane z organizmu. Terapia ZWave Pro jest w pełni bezpieczna oraz nieinwazyjna. Zabieg polega jedynie na przyłożeniu głowicy do powierzchni skóry i wysłaniu fali uderzeniowej do tkanek. Nie jest on bolesny ani nie wymaga rekonwalescencji. Pacjent może wrócić od razu do codziennych zajęć. Czas trwania zabiegu jest uzależniony od potrzeb i wymagań pacjenta. Poza tym stosuje się czasami całą serię zabiegów, która przyniesie najlepsze efekty. ZWave Pro wyróżnia nowoczesna technologia działania oraz możliwość wielu ustawień, które gwarantują dopasowanie fali uderzeniowej indywidualnie do każdego pacjenta. Urządzenie posiada 8 wbudowanych programów, które można płynnie regulować. Jego innowacyjną technologię wykorzystuje wiele profesjonalnych gabinetów medycznych.

 

Przeciwwskazania do zabiegu

Terapia falą uderzeniową nie może być wykonywana jednak w kilku przypadkach. Należą do nich:

 

 • ciąża i okres karmienia,
 • zakrzepica,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • hemofilia,
 • nowotwory,
 • wiek poniżej 18 lat, o ile lekarz nie zaleci inaczej
 • stosowanie kortyzonu,
 • trwające infekcje,
 • metalowe implanty w ciele,
 • rozrusznik serca,
 • przebyty zawał serca.


Przed ustaleniem terapii falą uderzeniową, lekarz specjalista przeprowadza z pacjentem wywiad medyczny, który pozwala wykluczyć te i inne przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Zimmer Z Wave - urządzenie do terapii falą uderzeniową

Komentarze

5/5
Gdyby ktoś się jeszcze zastanawiał nad tym zabiegiem, to powiem szczerze,że nie ma nad czym. Efekty są zauważalne już po kilku zabiegach Naprawdę warto.
5/5
Zabieg falą uderzeniową daje naprawdę fajne efekty. Nigdy dotąd nie udało mi się tak szybko schudnąć. Skóra po zabiegu jest napięta i przyjemna w dotyku. Polecam.
weronika mazur
5/5
Miałam przyjemność skorzystać z terapii tym urządzeniem. Efekty przerosły moje oczekiwania. Po kilku tygodniach zaczęłam nosić dwa rozmiary mniejsze spodnie, bo moje biodra w końcu są smuklejsze.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły