Uciążliwa tkanka tłuszczowa na brzuchu

Uciążliwa tkanka tłuszczowa na brzuchu

Brzuch to ta partia ciała, na której gromadzi się sporo zbędnego tłuszczu i niestety bardzo trudno się go pozbyć. Popularna „oponka” to często zmora nawet osób o szczupłej budowie ciała. Co sprawia, że tłuszcz tak szybko gromadzi się na brzuchu? Jak się go skutecznie pozbyć?


Co powoduje odkładanie się tkanki tłuszczowej na brzuchu?

Pierwszym powodem jest nic innego jak niezdrowa i wysokokaloryczna dieta. Jest to główny powód pojawiania się tłuszczu na brzuchu. Kiedy regularnie spożywamy niezdrowe posiłki, kiedy dostarczmy organizmowi znacznie więcej kalorii aniżeli wynosi zapotrzebowanie – prędzej czy później pojawi się oponka na brzuchu. Również kiepska jakość posiłków przekłada się na pojawienie się tłuszczu. Musimy pamiętać, że wartość odżywcza produktów ma bardzo duży wpływ na to jak wygląda całe nasze ciało.

 

Wygląd brzucha jest również związany z ćwiczeniami, a dokładniej – z ich brakiem. Brak jakiejkolwiek aktywności fizycznej zawsze negatywnie wpłynie na wygląd ciała, zresztą na zdrowie również. Dodatkowo, przy niezdrowej diecie tendencja do odkładania się tłuszczu jest jeszcze większa. A niestety to właśnie brzuch jest tym miejscem, gdzie tłuszcz odkłada się bardzo intensywnie. Ale ja przecież robię brzuszki! Dlaczego nie widać efektów? - tak powie wiele osób, które ćwiczą jednak tkanka tłuszczowa na ich brzuchu nadal nie ginie. Otóż, brzuszki poprawią mięśnie brzucha, jednak nie pomogą spalić tłuszczu. Trzeba więc skorzystać z odpowiednich ćwiczeń – na przykład aerobowych lub siłowych.

 

Mało snu – tak, to również może mieć wpływ na wygląd brzucha. Oczywiście bezpośrednio niedobór snu nie sprawi, że nagle na brzuchu zacznie odkładać się tłuszcz. Brak snu może za to powodować ciągłe zmęczenie i zwiększenie apetytu. To sprawi, że zjesz więcej, a z kolei zmęczony organizm spala zdecydowanie mniej kalorii, więc w efekcie Twój bilans kaloryczny będzie bardzo wysoki.

 

Stres na co dzień i szybki tryb życia – to dzisiaj bardzo powszechne. Niestety wiele osób ten ciągły stres zajada rozmaitymi przekąskami, które są bardzo niezdrowe. Z kolei szybki tryb życia sprawia, że sięgamy po gotowe posiłki, szybkie do przygotowania. Jemy w pośpiechu i byle jak. To zawsze odbija się na kondycji ciała i jego wyglądzie – niestety również na brzuchu.

 

Czy można szybko pozbyć się tłuszczu z brzucha?

Aby zlikwidować uciążliwą oponkę najważniejsza jest oczywiście odpowiednia dieta – niskokaloryczna i zdrowa. Niezbędne będą również ćwiczenia. Jednak, aby efekty tutaj były widoczne potrzeba sporo czasu. Trzeba też zwrócić uwagę na to, że niektóre osoby ze względu na swój stan zdrowia nie mogą po prostu ćwiczyć. Jeśli chcesz uzyskać szybkie efekty jedynym rozwiązaniem jest medycyna estetyczna. Dostępne są dzisiaj różne zabiegi, dzięki którym można skutecznie pozbyć się tej niechcianej tkanki tłuszczowej z brzucha.

 

Jednym z polecanych zabiegów jest kriolipoliza. To metoda absolutnie bezinwazyjna i bezpieczna. Może być stosowana na różne partie ciała – idealnie sprawdza się właśnie na brzuchu. Zabieg kriolipolizy wykonuje się specjalnym urządzeniem – polecanym jest Z Lipo z oferty firmy IMESO AESTHETIC GROUP. Kriolipoliza to zabieg, który polega na zamrażaniu zbędnych komórek tłuszczowych. Specjalny aplikator mrożący urządzenia Z Lipo przystawia się do brzucha. Parametry zabiegu są oczywiście dostosowywane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Najczęściej zamrażanie wykonywane jest przy zastosowaniu temperatur w przedziale od -5 do -10 stopni Celsjusza. Tylko komórki tłuszczowe są wrażliwe na działanie niskich temperatur, dlatego inne tkanki w pobliżu obszaru zabiegowego są absolutnie bezpieczne. Te zmrożone zbędne komórki tłuszczowe później są z organizmu usuwane podczas naturalnie zachodzących procesów metabolicznych. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są po około czterech tygodniach po jego wykonaniu. Każdy pacjent musi jednak pamiętać, że nawet po takim zabiegu, powrót do niewłaściwych nawyków żywieniowych sprawi, że na brzuchu ponownie odkładać się będzie tkanka tłuszczowa. Warto więc skorzystać z zabiegu kriolipolizy, a potem prowadzić zdrowy i aktywny tryb życia, który pozwoli utrzymać efekty na stałe.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Aplikator do zabiegów kriolipolizy ZLipo, rozmiar Small (S)

Komentarze

5/5
Potwierdzam skuteczność kriolipolizy. Stosowałam ten zabieg nie tylko na brzuch ,ale także na uda i jestem bardzo zadowolona. Bez wysiłku mam pięknie wymodelowaną sylwetkę.
5/5
Oprócz nadmiernej tkanki tłuszczowej na brzuchu mam również problem z udami. Chciałabym się zapytać czy jest możliwość wykonania zabiegu kriolipolizy w dwóch partiach ciała za jednym razem. Czy powinnam skończyć najpierw zabiegi na jedną partię a później rozpocząć drugą partię?
4/5
Mnie też zainteresował zabieg kriolipolizy. Mimo szczupłej sylwetki brzuch od zawsze był moim kompleksem. Bardzo mnie kusi, aby wypróbować ten zabieg, zwłaszcza, że est bezinwazyjny.
Kaja
5/5
zastanawiam się nad zabiegiem. mam problem z nadmiarem tłuszczu właśnie na brzuchu. mimo, że staram się trzymać dietę i ćwiczyć to i tak jak dla mnie efekty są marne. ktoś może poleca zabieg?

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły