https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
 Usuwanie blizn - jakie zabiegi? - IMESO
Usuwanie blizn - jakie zabiegi?

Usuwanie blizn - jakie zabiegi?

Bardziej lub mniej widoczne blizny ma każdy z nas. Pojawiają się one na skutek urazów, są także wynikiem przebytego trądziku, oparzenia lub operacji. Blizny w widocznym miejscu lub takie, które są bardzo rozległe mogą być przyczyną wielu kompleksów. Problematyczne są zwłaszcza blizny w obrębie twarzy i dekoltu. Dotyczy to nie tylko kobiet, ale także mężczyzn, którzy zastanawiają się w jaki sposób pozbyć się szpecących blizn. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, która oferuje szereg zabiegów. Ich wybór będzie zależał od rodzaju blizny. Jakie zabiegi skutecznie pomogą pozbyć się nieestetycznych blizn?

Zabiegi, które pomogą zlikwidować blizny

Blizny tworzą się kiedy uszkodzenia sięgają warstwy właściwej skóry. Powstają jako jeden z elementów całego procesu gojenia się rany. W tym przypadku uszkodzona skóra właściwa zostaje zastąpiona nową. Blizny dzielą się na kilka rodzajów: zwykłe, bliznowce (zgrubiałe narośla), blizny zanikowe ( po trądziku lub ospie wietrznej), blizny przerostowe (po poparzeniach), przykurcza bliznowate. W przypadku blizn powstałych na skutek urazu lub pooperacyjnych, warto od razu po zagojeniu się rany stosować specjalne maści i żele. Najlepsze są preparaty zawierające silikon. Od rodzaju blizny zależy też metoda, która pozwoli w skuteczny sposób pozbyć się tego defektu estetycznego.

 

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa polega na podawaniu do blizny silnie stymulujących substancji, które stymulują wytwarzanie kolagenu. Zabieg przeprowadza lekarz za pomocą cienkiej igły, którą wykonuje delikatne nakłucia. Mezoterapia igłowa jest szczególnie polecana w przypadku blizn zanikowych. Znacznie poprawia ona kondycję skóry i pomaga pozbyć się blizn, które powstały na skutek przebytej ospy wietrznej lub trądziku.

 

Kwas hialuronowy

Doskonałą metodą na pozbycie się blizn zanikowych jest także kwas hialuronowy. Zabieg polega na wypełnianiu blizn gęstą usieciowaną postacią kwasu hialuronowego. Preparatem, który polecany jest do tego rodzaju zabiegu jest Zfill contour. Jest to lekko sprężysty roztwór do zastosowań śródskórnych. Produkt ten stworzony został przez niemiecką firmę Zimmer MedizinSysteme. Jego dystrybutorem w Polsce jest firma IMESO AESTHETIC. Wypełniacz ten skutecznie łagodzi wygląd blizn. Jego efekty widoczne są od razu po zabiegu. Jeżeli blizny są bardzo głębokie, zabieg można powtórzyć.

 

Laser

Laser doskonale sprawdza się zwłaszcza w przypadku usuwania blizn potrądzikowych. Obecnie stosowane urządzenia do laseroterapii emitują światło, które głęboko i bardzo precyzyjnie penetruje komórki tkanki podskórnej i skóry właściwej. Taka technologia pozwala też usunąć trudniejsze i głębsze blizny pooperacyjne. Laser, który działa na zasadzie frakcyjnej fototermolizy nie tylko wygładza i poprawia wygląd skóry, ale także skutecznie spłyca blizny głębokie, poprawia napięcie i koloryt skóry. Ta technika powoduje także stymulację, a tym samym produkcję nowych włókien kolagenowych i elastycznych. Daje to widoczne efekty napięcia skóry. Warto pamiętać, że po laserowym usuwaniu blizn należy unikać ekspozycji słonecznej, jednocześnie zabezpieczając skórę odpowiednimi kremami z wysokim filtrem.

 

Karboksyterapia

Kolejnym zabiegiem, który skutecznie pozwoli pozbyć się blizn jest karboksyterapia. Ta metoda dobrze się sprawdza w przypadku blizn przerostowych i zanikowych, a także rozstępów i blizn, które są następstwem trądziku. Zabieg polega na wstrzyknięciu czystego dwutlenku węgla. Wpływa to na rozszerzenie naczyń krwionośnych. Tym samym tworzą się też naczynia włosowate i dochodzi do zwiększenia produkcji kolagenu. Powoduje to stopniowe zanikanie blizn. Skóra zostaje odżywiona i świeża. Karboksyterapia polega na nakłuwaniu danej partii skóry. Warto skorzystać z około 10 takich zabiegów dla osiągnięcia optymalnego efektu.

 

Dermabrazja

Dermabrazja to również bardzo skuteczny sposób na usuwanie blizn. Polega ona na mechanicznym ścieraniu naskórka. Dzięki temu skóra staje się gładsza, a blizny znacznie spłycone. Ten zabieg jest dedykowany zarówno do redukcji blizn pooperacyjnych jak i potrądzikowych. Dermabrazję wykonuje się przy użyciu specjalnego urządzenia z obrotową szczoteczką. Po zabiegu konieczna jest prawidłowa pielęgnacja skóry ponieważ wymaga ona kilkudniowego gojenia. W tym przypadku podobnie jak po laserowym usuwaniu blizn konieczne jest unikanie promieni słonecznych. 

Zobacz produkty

Zimmer Z Wave Pro - urządzenie do terapii falą uderzeniową
ZFill contour ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany
Produkt tylko dla Profesjonalistów
ZFill contour ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany
Produkt tylko dla Profesjonalistów
ZFill refresh ² 1ml - kwas hialuronowy z gliceryną
Produkt tylko dla Profesjonalistów

Komentarze

5/5
Z własnego doświadczenia polecam zabieg dermabrazji. Z moją blizną poradził sobie bardzo dobrze. Teraz zastanawiam się, czy nie zdecydowałabym się na kwas hialuronowy gdybym wiedziała,że jest taka możliwość. Tak czy inaczej blizny już nie mam i to jest najważniejsze.
5/5
Rzeczywiście po zabiegu dermabrazji skóra nie wygląda najlepiej,ale warto przez to przejść dla efektu końcowego. Bardzo długo walczyłam z bliznami po trądziku, ale dzisiaj nie ma już po nich śladu.
5/5
Moja przyjaciółka miała bardzo brzydkie blizny po tradziku młodzieńczym. Nie mogła tego zatuszować w żaden sposób. Od jakiegoś czasu zaczęła chodzić na laser i powiem szczerze,że efekty są rewelacyjne. Zabieg nie należy do przyjemnych,ale warto .
5/5
Bardzo fajny artykuł akurat stoję przed dylematem na jaki zabieg się wybrać. Moja blizna jest dość świeża więc na pewno uda się ją zlikwidować.
5/5
Miałam bardzo brzydką bliznę po cesarce. Od początku rana brzydko się goiła i niestety pozostała bardzo nieestetyczna blizna pomimo stosowania różnych maści. Podczas wizyty kontrolnej mój ginekolog polecił mi zabieg dermabrazji. Muszę przyznać, że zabieg jest bardzo skuteczny , a blizna praktycznie niewidoczna.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły

https://www.traditionrolex.com/1