Uwydatnianie kości policzkowych - metody i dostępne zabiegi

Uwydatnianie kości policzkowych - metody i dostępne zabiegi

Twarz człowieka to pierwsze na co patrzymy i zwracamy uwagę poznając kogoś czy przechadzając się w tłumie. Zależy nam aby ta część naszego ciała, która najbardziej przyciąga ludzki wzrok była piękna i wyglądała młodo. Z upływem czasu, po nagłym schudnięciu czy przemieszczeniu się tkanki tłuszczowej w dół, owal naszej twarzy się zmienia, kości policzkowe przestają być widoczne, a co za tym idzie nasza twarz wygląda na starszą, smutną i niezdrową. Oczywiście, każda kobieta zna triki makijażowe, pozwalające uwydatnić kości policzkowe i wymodelować twarz, jednak taki efekt nie jest trwały, ani nie daje większego efektu w porównaniu z możliwościami, jakie w tym temacie oferuje nam medycyna estetyczna.

Dostępne zabiegi uwydatniające kości policzkowe:

 

 

Mikrolifting

Mikrolifting jest to bardzo krótki bo trwający jedynie od 15 do 60 minut zabieg polegający na wprowadzeniu za pomocą igły specjalnych nici w skórę lub tkankę podskórną. Zabieg działa tak, że w ciągu miesiąca wokół nici znajdujących się w naszej skórze powstaje sieć naczyń krwionośnych, a co za tym idzie zyskujemy lepsze ukrwienie, odżywienie i dotlenienie. Dzięki takiemu zabiegowi owal twarzy się podnosi, a konstrukcja twarzy jest podtrzymana. Zabieg przeprowadzany jest przy użyciu specjalnych nici w znieczuleniu miejscowym.

 

Implanty twarzowe

Operacja wszczepienia implantów twarzowych dedykowana jest dla osób, które chcą trwale zmienić swoją twarz uwydatniając dzięki niej kości policzkowe. Jest to zabieg chirurgiczny, polegający na wykonaniu przez lekarza niewielkiego nacięcia od wewnętrznej strony policzka tworząc kieszonkę, do której wkładany jest implant. Dzięki temu, że nacięcie wykonywane jest wewnątrz policzka, na twarzy nie ma blizn, a jedynie przez około 10 dni widać jej obrzęk i zaczerwienienie. Zabieg trwa od 60 do 90 minut i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Ze względu na to, że jest to zabieg chirurgiczny wykonywany na twarzy zaleca się aby przez około 4 do 7 dni po nim nie wykonywać zbytniej mimiki twarzy oraz unikać pochylania się. Efektem operacji, są uwydatnione kości policzkowe, a dzięki temu odmłodzona twarz.

 

Volumetria twarzy

Jest to zabieg wykonywany przy użyciu kwasu hialuronowego, nadającego objętość w miejscu gdzie zmniejszona jest tkanka tłuszczowa. Kwas hialuronowy wypełnia też ubytki tkanki mięśniowej i kostnej. Dzięki temu świetnie nadaje się do uwydatniania kości policzkowych. Dodatkowo pozwala na wygładzenie, a tym samym odmłodzenie twarzy, więc jego efekty porównywane są do lekkiego liftingu chirurgicznego. Zabieg jest wykonywany przez lekarza przy użyciu igły lub kaniuli. Efekt zabiegu utrzymywać się może nawet do 18 miesięcy. Po trzech dniach znika natomiast zaczerwienienie i opuchlizna powstała po użyciu igły.

 

Przeszczep tłuszczu

Lipotransfer jest to zabieg polegający na zaaplikowaniu w wybrane części ciała własnej tkanki tłuszczowej, pobranej od pacjenta z ud, pośladków, brzucha, czyli z miejsc, gdzie jest go najwięcej. Lekarz po pobraniu tłuszczu od pacjenta, obrabia go, a następnie aplikuje do miejsca, które chce skorygować. Zabieg polecany jest osobom, które chcą wymodelować sylwetkę, wyszczuplić ją, szczególnie do korekcji twarzy, dzięki temu zabiegowi, można w naturalny sposób napiąć skórę, odpowiednio ją wymodelować, a nawet zniwelować niektóre blizny. Ważną zaletą tego zabiegu jest jego bezpieczeństwo dla pacjenta, ze względu na fakt, że wypełnienie jest robione własnym tłuszczem, nie ma ryzyka odrzucenia go przez organizm człowieka. Dodatkową korzyścią jest znaczne poprawienie wyglądu skóry, dzięki komórkom macierzystym, również aplikowanym podczas zabiegu. Oczywiście przed wykonaniem lipotransferu przeprowadzane są konsultacje z pacjentem, następnie wybrane zostają rejony, w które lekarz wprowadza tłuszcz. Najpierw jednak pobiera go za pomocą kaniuli w ilości 20-30 mililitrów i odsącza do mniejszej objętości, tak aby pozostały czyste komórki tłuszczowe i macierzyste. Pierwsze efekty zmniejszenia zmarszczek i ujędrnienia skóry można zauważyć już po około 7-10 dniach, kiedy to zasinienia i opuchlizna po zabiegu znika.

Zobacz produkty

Komentarze

5/5
Mikrolifting to zabieg, który polecam wszystkim paniom, które marzą o pięknie zarysowanych kościach policzkowych i to bez użycia skalpela. Efekt jest naprawdę świetny.
5/5
Zawsze chciałam mieć piękne kości policzkowe jak aktorki , czy modelki. Mikrolifting to zabieg dzięki któremu spełniłam swoje marzenie. Moja buzia wygląda teraz zupełnie inaczej, a ja czuję się dobrze ze swoim nowym wyglądem.
5/5
Nie wiem,czy zdecydowałabym się na taki zabieg . Cy przez to nie zmienią mi się rysy twarzy?
Fabian
5/5
Zona korzystala z tego zabiegu, lecz ona miala juz powazny problem z rysami twarzy przez wypadek. to jej niewatpliwie pomoglo.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły