Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu mikrodermabrazji

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja to rodzaj peelingu. Polega ona na mechanicznym usuwaniu wierzchnich warstw naskórka. Zabieg ten jest niezwykle popularny, ponieważ ma bardzo szerokie zastosowanie, pozwala pozbyć się wielu problemów skórnych.

Co to jest mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja to nic innego, jak ścieranie górnej warstwy naskórka. Zabieg musi być wykonywanu niezwykle precyzyjnie. Specjalista przeprowadzający mikrodermabrazję musi w trakcie całego zabiegu dokładnie kontrolować poziom ścierania po to, aby nie była ona przeprowadzona zbyt głęboko. Tylko dokładne przeprowadzenie zabiegu gwarantuje bowiem uzyskanie pożądanych efektów. Wystarczy kilka sesji, aby znacznie zmniejszyć widoczne na skórze zmiany.

Zabieg mikrodermabrazji stosowany może być przez pacjentów w różnym wieku. Polecany jest  między innymi osobom młodym, które borykają się ze zmianami potrądzikowymi, osobom, które chcą pozbyć się widocznych na skórze blizn lub piegów.

Najczęściej wykonywanym zabiegiem jest mikrodermabrazja twarzy. Zabieg ten bowiem pozwala pozbyć się wielu różnych problemów pojawiających się na skórze. Jest to niezwykle nowoczesna i skuteczna technika. Nie tylko niweluje niechciane zmiany, ale również doskonale poprawia kondycję skóry twarzy. Likwiduje również zaskórniki, łojotok oraz rozszerzone pory.

 

Mikrodermabrazja krok po kroku

Pierwszym krokiem do zastosowania mikrodermabrazji jest przede wszystkim określenie typu skóry pacjenta. Zabieg musi być bowiem dostosowany do rodzaju występujących zmian oraz pożądanych efektów. Ocena stanu skóry należy do dermatologa lub kosmetyczki. Jest to bardzo ważny etap, ponieważ efekty zabiegu widoczne będą tylko wtedy, kiedy będzie on dokładnie dobrany do występujących zmian. Jeszcze przed zabiegiem wykonywany jest bardzo dokładny demakijaż, który oczyści skórę z resztek makijażu lub zanieczyszczeń. Następnie wykonuje się peeling enzymatyczny i w końcu dezynfekcję. Później przeprowadza się właściwą mikrodermabrazję, czyli złuszczenie naskórka. Niezwykle ważnym krokiem po zabiegu jest właściwa regeneracja skóry – w tym celu nakłada się na nią maskę odżywczą. Na końcu skóra zostaje nawilżona stosownymi preparatami i kremami.

 

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Mikrodermabrazję stosuje się między innymi w celu dokładnego oczyszczenia skóry oraz jej odświeżenia. Polecana jest osobom, które chcą pozbyć się rozszerzonych porów i związanego z tym nasilonego łojotoku skóry. Zabieg jest też doskonałą metodą na pozbycie się trądziku pospolitego  zarówno tego grudkowego jak i zaskórnikowego. Inne wskazania do mikrodermabrazji to zaburzenia rogowacenia, rozstępy i cellulit, przebarwienia skóry i piegi, blizny po urazach i trądziku, drobne zmarszczki, rogowacenie okołomieszkowe. Jak widać, zabieg ten ma bardzo szerokie zastosowanie, stąd właśnie jego duża popularność.

Istnieją jednak też przeciwwskazania do zabiegu. Mikrodermabrazji nie należy wykonywać jeżeli na skórze pojawia się ropny trądzik, łuszczyca lub stany zapalne. Przeciwwskazaniem są też znamiona, naczyniaki, choroby nowotworowe. Zabiegu nie można też przeprowadzać jeżeli skóra ma skłonności do powstawania keloidów.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Zimmer Z Wave Pro - urządzenie do terapii falą uderzeniową

Komentarze

Paulina
5/5
Cześć! Mikrodermabrazja polecana dla osób o każdym typie cery - przede wszystkim o skórze tłustej i problemowej. Wiem, że zabiegowi mogą się poddać również kobiety w ciąży ;) przeciwwskazania do mikrodermabrazji o których warto wiedzieć: rak skóry, skóra świeżo opalona, kruche naczynka krwionośne, zakażenia grzybicze, zakażenia wirusowe.
Somka865
5/5
Czytając o tym i wyobrażając sobie przebieg tego zabiegu to jestem bardzo przerażona. Koleżanka jednak u już kiedyś zdecydowała się na mikrodermabrazję i efekty były super.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły