https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
 Wszystko co musisz wiedzieć o cellulicie - IMESO
Wszystko co musisz wiedzieć o cellulicie

Wszystko co musisz wiedzieć o cellulicie

Cellulit to nieprawidłowość rozrostowa w zakresie tkanki łącznej, w obrębie której pojawiają się zaburzenia przepływu limfy i krwi. Na skórze widoczny jest w postaci tzw. „skórki pomarańczowej”. Z cellulitem boryka się dziś nawet 8 na 10 kobiet. Problem ten rzadziej dotyka mężczyzn.


Czym jest cellulit?

Mówiąc o cellulicie mamy oczywiście na myśli niechciane zmiany widoczne na ciele pod postacią tzw. „skórki pomarańczowej”. Cellulit najczęściej pojawia się na udach, pośladkach, brzuchu. Gródki cellulitu widoczne na skórze mogą mieć bardzo różną strukturę – wszystko zależy tutaj od tego w jak bardzo zaawansowanym stadium znajduje się cellulit. I co ważne – pojawia się on zarówno u osób otyłych, jak i szczupłych. Wiele osób bowiem jest przekonanych, że cellulit to tylko problem osób, które borykają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Jest to jednak błędne myślenie. Cellulit może pojawić się u każdego. Jednak owszem – osoby otyłe są na niego bardziej narażone. Jest to bowiem zdeformowana tkanka tłuszczowa. Tak więc im mniejszy procent tkanki tłuszczowej u danej osoby, tym mniejsze „szanse” na pojawienie się cellulitu. Cellulit pojawia się często u osób, które w ostatnich latach wielokrotnie chudły i przybierały na wadze.

 

Jak powstaje cellulit?

Cellulit powstaje w kilku fazach. Faza pierwsza to ta, kiedy jeszcze nie jesteśmy w stanie zobaczyć cellulitu na ciele bez jego ucisku. Kiedy jednak odpowiednio napniemy albo uciśniemy daną część ciała, to pojawią się na nim pewne nierówności. Faza druga to już ta bardziej zaawansowana. Na skórze gołym okiem widać niedoskonałości. Możemy tutaj jeszcze wyodrębnić fazę trzecią – to bardzo duże nierówności na ciele oraz ból, który pojawia się przy ucisku zmienionego obszaru ciała. W momencie kiedy cellulit jest już w tak zaawansowanym stadium należy koniecznie podjąć wszelkie środki, aby się go pozbyć.

 

Kiedy najlepiej usuwać cellulit?

Najlepszy moment na usuwanie cellulit to oczywiście pierwsza jego faza. Niestety jest to faza, którą często ciężko dostrzec, dlatego w tym momencie wiele osób z cellulitem jeszcze nie walczy. Jednak aby zapobiegać powstaniu cellulitu warto zawsze dbać o swoją dietę, jak również systematycznie używać kosmetyków i preparatów zwalczających cellulit. Jeżeli już jednak widzimy, że cellulit na naszym ciele jest w tej bardziej zaawansowanej postaci, to dieta i kosmetyki mogą być niewystarczające. Tutaj sięgnąć trzeba po mocniejsze metody – zabiegi oferowane przez współczesną medycynę estetyczną i kosmetologię. To jedyne rozwiązanie na to, aby pozbyć się niechcianych zmian na ciele.

 

Jakie zabiegi na cellulit?

Z jakich zabiegów warto skorzystać, aby skutecznie pozbyć się cellulitu? Istnieją dwa innowacyjne zabiegi, które w sposób skuteczny usuwają cellulit – to kriolipoliza oraz terapia falą uderzeniową.

 

Kriolipoliza to bezinwazyjny zabieg, który wykonywany jest za pomocą specjalnego urządzenia Zimmer Z Lipo. Jest to innowacyjny sprzęt, który umożliwia sprawne i bezpieczne przeprowadzenie każdego zabiegu. Jest wygodny w obsłudze, a parametry zabiegu można tu ustawić stosownie do potrzeb pacjenta. Kriolipoliza to zamrażanie zbędnych komórek tłuszczowych. Poprzez aplikator urządzenia działa się na ciało temperaturami w przedziale -5 do -10 stopni Celsjusza. W ten sposób zbędne komórki tłuszczowe przyczyniające się do powstawania cellulitu, zostają zamrożone, a następnie organizm usuwa je samoczynnie poprzez zachodzące w nim procesy metaboliczne. Skóra w efekcie staje się wygładzona, cellulit zanika, a pacjent może cieszyć się pięknym i jędrnym ciałem.

 

Terapia falą uderzeniową to również świetny sposób na walkę z cellulitem. Tutaj korzysta się z urządzenia Zimmer Z Wave Pro, które generuje odpowiednie fale uderzeniowe. Parametry fali ustawia się oczywiście zgodnie do potrzeb danego zabiegu. Na obszar zmieniony cellulitem przykłada się głowicę urządzenia i generuje fale uderzeniowe. Fale te pobudzają metabolizm komórek tłuszczowych, a na ciele powodują efekt drenażu limfatycznego. Dzięki temu możliwa jest skuteczna redukcja cellulitu. Skóra zyskuje swój dawny świeży wygląd.

 

Źródło: iMeso.pl

 

Zobacz produkty

Głowica zabiegowa generująca 2 mln impulsów fali uderzeniowej

Komentarze

5/5
Niestety i mnie dotknął ten problem. Nie ładnie to wygląda, szczególnie u młodych kobiet. Walczyłam z cellulitem różnymi sposobami,ale zawsze wracał. Zapisałam się na zabieg w gabinecie medycyny estetycznej i mam nadzieję,że to pomoże.
5/5
Słyszałam,że najlepsze efekty daje połączenie kriolipolizy z falą uderzeniową. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga od nas żadnego wysiłku.
Iga
5/5
przed długi czas borykałam się z cellulitem. żadne kremy nie pomagały. Pomimo zdrowego trybu życia, cellulit i tak nie znikał W końcu zdecydowałam się na zabiegi i jestem pozytywnie zaskoczona efektami. W końcu nie martwię się, że mam cellulit. Zabiegi robiłam kilka razy i w dalszym ciągu myślę żeby od czasu do czasu je powtarzać.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły

https://www.traditionrolex.com/1