Wypełniacze w medycynie estetycznej – co warto wiedzieć - IMESO
Wypełniacze w medycynie estetycznej – co warto wiedzieć

Wypełniacze w medycynie estetycznej – co warto wiedzieć

Wypełniacze to powszechnie stosowane w medycynie estetycznej preparaty, które pomagają poprawić wygląd różnych partii ciała. Najpopularniejsze to oczywiście te na bazie kwasu hialuronowego – co warto o nich wiedzieć? Jakie inne wypełniacze są jeszcze dostępne?


Dwie grupy wypełniaczy

Na rynku medycyny estetycznej dostępne są dziś różne wypełniacze. Można je podzielić zasadniczo na dwie grupy. Pierwsza to wypełniacze permanentne, a druga to wypełniacze wchłanialne. Te permanentne wbudowują się w tkanki już na trwałe. Jednak trzeba tutaj dodać, że korzysta się z nich coraz rzadziej. Niestety preparaty te są obarczone ryzykiem powikłań, mogą też powodować opóźnione reakcje alergiczne. Z kolei wypełniacze wchłanialne to takie, które po zastosowaniu utrzymują się w organizmie człowieka mniej więcej od 6 do 24 miesięcy. Do tej grupy zaliczamy przede wszystkim znany wielu osobom kwas hialuronowy, własną tkankę tłuszczową, czy też kolagen.

 

Popularny kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to niewątpliwie najpopularniejszy wypełniacz, który jest powszechnie wykorzystywany w różnych zabiegach. Używa się go na przykład do liftingu skóry, powiększania i poprawiania konturu ust, przy redukcji zmarszczek wokół oczu. Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w organizmie człowieka. 50% jego zawartości znajduje się w skórze. To właśnie dzięki niemu skóra jest napięta i jędrna. Jednak z wiekiem kwasu ubywa, a to z kolei sprawia, że na skórze pojawiają się zmarszczki, usta tracą naturalną objętość, cera traci pierwotny blask. Kwas hialuronowy jest więc wypełniaczem bardzo bezpiecznym dla organizmu – ryzyko alergii po jego zastosowaniu jest minimalne, ponieważ jest to substancja, która naturalnie występuje w skórze. Kwas doskonale nawilża tkanki, stymuluje skórę do produkcji kolagenu. Wypełniacze z kwasem hialuronowym można z powodzeniem stosować na takie partie ciała jak usta, czoło, policzki, broda, nos, szyja, dekolt, dłonie.

 

Decydując się na zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego warto wybrać preparaty renomowanych marek i najlepszej jakości. W ofercie IMESO AESTHETIC GROUP dostępne są wypełniacze z linii Z Fill, które będą optymalnym rozwiązaniem. ZFill refresh ² 1ml - kwas hialuronowy z gliceryną idealnie sprawdzi się w liftingu skóry, redukcji zmarszczek na czole, czy też cieni pod oczami. ZFill contour ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany to z kolei wypełniacz idealny do modelowania ust. Trzecim polecanym preparatem z tej serii jest ZFill deep ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany do wolumetrii.

 

Inne dostępne preparaty

Hydroksyapatyt wapnia jest to minerał, który naturalnie występuje w kościach oraz zębach. Ten wypełniacz jest stosowany przede wszystkim w zabiegach skupiających się na modelowaniu twarzy. Efekty zabiegów z wykorzystaniem tego wypełniacza utrzymują się dłużej niż te po kwasie hialuronowym. Hydroksyapatyt wypełnia w skórze ubytki i stymuluje ją też do naturalnej odbudowy.

Karboksymetyloceluloza to na jej bazie powstają wypełniacze nowej generacji. Są one niekiedy wykorzystywane w zastępstwie kwasu hialuronowego. Jest to preparat bardzo plastyczny, dlatego łatwo z jego pomocą uzyskać pożądany efekt.

Polikaprolakton – jest to preparat, który posiada właściwości płynnego implantu. Wykazuje działanie regeneracyjne dla tkanek. Jest to jeden z nowszych na rynku wypełniaczy.

Własny tłuszcz – idealny do wypełniania różnego typu ubytków w skórze. Jest oczywiście bezpieczny, ponieważ z pewnością nie spowoduje reakcji alergicznej. Daje dobre i w miarę trwałe efekty, jednak trzeba tutaj zwrócić uwagę na to, że jest nieco nieprzewidywalny w stosowaniu. Trudno do końca przewidzieć jaka ilość tłuszczu się wchłonie, a tym samym ciężko określić ile zabiegów trzeba przeprowadzić, albo nawet jakie będą jego ostateczne efekty.

 

Jak widać medycyna estetyczna oferuje nam dzisiaj spory wybór wypełniaczy, które można z powodzeniem dopasować do potrzeb zabiegu oraz konkretnych oczekiwań danego pacjenta. Pamiętajmy jednak – decydujmy się na te najlepsze, to w końcu inwestycja w wygląd i zdrowie.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Koło do urządzenia Z Cryo 6

Komentarze

5/5
Należy pamiętać o tym,że najlepsze efekty daje wysokiej jakości kwas hialuronowy i efekty utrzymują się o wiele dłużej.
Viviana Vester
5/5
W zupełności wystarczy mi kwas hialuronowy. Jest to szybki sposób na uzyskanie efektów bez skutków ubocznych. Oczywiście wypełniacze kwasu hialuronowego muszą być najlepsze jakości. Ja korzystał z kwasu hialuronowego do powiększenia i poprawienia kształtu ust, ponieważ z powodu wypadku kilka lat temu niestety moje usta zostały zniekształcone.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły