Wypełnianie bruzd kaniulą

Wypełnianie bruzd kaniulą

Z upływem lat skóra traci swoją jędrności, gładkość i zdolności do regeneracji. Wszystkie procesy komórkowe w skórze zachodzą coraz wolniej, przez co na jej powierzchni pojawiają się zmarszczki i niedoskonałości, a wszystkie bruzdy widoczne są jeszcze bardziej. Aby zlikwidować niechciane bruzdy można zastosować zabieg ich wypełniania.

Wraz z wiekiem w skórze wytwarzane są coraz mniejsze ilości kolagenu i kwasu hialuronowego, zanika też naturalna podściółka tłuszczowa, która pierwotnie znajduje się w tkance podskórnej. To wszystko prowadzi do zapadnięcia się niektórych rejonów twarzy, uwidocznienia bruzd na skórze oraz jej ogólnego zwiotczenia. Bruzdy widoczne są najczęściej w skrzydełkach nosa i kącikach ust, co nazywane jest bruzdą nosowo-wargową. Tego typu niedoskonałość może postarzeć nawet o kilka lat.

Najpopularniejszą metodą walki z bruzdami jest zabieg estetyczny polegający na wypełnianiu bruzd przy zastosowaniu kaniuli i stosownego preparatu. Zazwyczaj bruzdy wypełniane są kwasem hialuronowym, ale można zastosować też inne preparaty. Zabieg wypełniania bruzd, dzięki swojej skuteczności, cieszy się olbrzymią popularnością.


Czym jest kaniula?

Kaniula jest igłą bardzo precyzyjną i dostosowaną do skutecznego wykonania zabiegu. Współczesny rynek medycyny estetycznej oferuje olbrzymi wybór kaniul, które dostosowane są do różnego typu zabiegów. Kaniule zawsze dobiera się też do indywidualnych potrzeb pacjenta oraz rodzaju wykonywanego zabiegu. Każda igła posiada elementy, które ułatwiają pracę przy zabiegu. Bardzo przydatna jest skala centymetrowa na kaniuli, która pozwala wykonać precyzyjną iniekcję. Szczyt kaniuli musi być stosownie obrobiony – gładki umożliwia bowiem łatwe przesuwanie igły w trakcie zabiegu nie uszkadzając przy tym struktury wewnętrznej skóry.

Kaniule można wykorzystywać przy takich zabiegach jak wypełnianie bruzd nosowo-wargowych, redukcja cieni pod oczami, lifting skóry, redukcja zmarszczek na czole, wokół oczu. To także produkty stosowane przy liftingu skóry, przy modelowaniu objętości i konturu ust oraz do wielu różnych zabiegów iniekcyjnych.


Zabieg wypełniania bruzd kaniulą

Wypełnianie bruzd kaniulą to najskuteczniejszy sposób na pozbycie się niedoskonałości spowodowanych starzeniem się skóry. Wypełniacz stosowany przy zabiegu jest bowiem wstrzykiwany bezpośrednio w miejsce powstałych zmian, dlatego daje najszybsze efekty. Co więcej, w przypadku użycia kaniuli wystarczy jedno wkłucie, aby precyzyjnie dostarczyć preparat w odpowiednie miejsca i wzdłuż całej bruzdy. Wstrzyknięcie wypełniacza wykonywane jest przy użyciu kaniuli, która pozwala na bardzo precyzyjne wprowadzenie go pod skórę. Ilość użytego preparatu zależy od stopnia zmian na skórze. Zastosowanie kaniuli w zabiegach estetycznych jest bezpieczną i skuteczną metodą walki z niedoskonałościami.

Przy wypełnianiu bruzd z użyciem kaniuli, najczęściej stosuje się kwas hialuronowy. Jest to bowiem naturalny składnik skóry, który z biegiem lat zanika. Tak więc jego uzupełnienie pozwala zapobiegać bruzdom i zmarszczkom. Z zabiegu korzystać mogą zarówno kobiety jak i mężczyźni. W zależności od głębokości bruzdy stosuję się produkty kwasu hialuronowego, tak zwane wypełniacze, dobierając je według ich parametrów biotechnologicznych jak gęstość, masa cząsteczkowa, lepkość czy sprężystość.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Głowica zabiegowa generująca 2 mln impulsów fali uderzeniowej

Komentarze

Daria86
5/5
Bardzo ciekawy artykuł.. Nigdy nie wiedziałam co to kaniule ani jak się je stosuje w medycynie estetycznej.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły