https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
 Wypełnianie doliny łez - IMESO
Wypełnianie doliny łez

Wypełnianie doliny łez

Oczy najszybciej pokazują upływ czasu, który niekorzystnie wpływa na naszą skórę. Pojawiają się w ich okolicy zmarszczki, widoczny jest brak snu, zmęczenie, a nawet zmiany wywołane nieodpowiednią dietą. O ile o wypoczynek i dietę możemy łatwo zadbać, o tyle trudniej walczyć ze starzeniem się skóry wokół oczu. Na szczęście zabiegi medycyny estetycznej pozwalają pozbyć się widocznych zmarszczek np.: doliny łez, która jest zmorą wielu kobiet.


Jak wygląda dolina łez i czemu powstaje?

Skóra wraz z wiekiem traci swoją jędrność i elastyczność z powodu mniejszych ilości kolagenu czy kwasu hialuronowego produkowanych przez organizm. Wynikiem tego jest powstawanie zmarszczek, bruzd, wiotczenie skóry, utrata odpowiedniego nawilżenia. Zanika również naturalna podściółka tłuszczowa odpowiedzialna za napięcie skóry. Skóra traci swoje dotychczasowe rusztowanie i zaczyna obwisać. Zmiany te zaczynają się już po 25. roku życia. Najbardziej widoczne stają się zaś u osób przed 40-stką. Zapadnięcie skóry pod okiem skutkuje właśnie w pojawieniu się doliny łez. To linia od kącika oka, przechodząca skośnie na policzek. Nazwa bruzdy wzięła swoją nazwę od kierunku, w którym płyną nasze łzy. Wygląda bowiem jak wyżłobiona przez nie linia. Dolina łez wygląda mało estetycznie i wiele kobiet boryka się z jej problemem. Jest jednak możliwe jej usunięcie, głównie poprzez wypełnianie.

 

Wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym

Zabieg wypełniania trwa około 20 minut, więc jest bardzo krótki, a przynosi świetne efekty. W zagłębienie nazywane doliną łez zostaje wstrzyknięty kwas hialuronowy, który odpowiedzialny jest za odpowiednie nawilżenie, ujędrnienie i napięcie skóry. Zabieg z kwasem może zostać wykonany za pomocą zwykłej igły albo specjalnej kaniuli, która umożliwia wstrzyknięcie po skórę większej ilości preparatu. Miejsce jego podania może zostać wcześniej znieczulone specjalnym kremem. Kwas hialuronowy nie tylko poprawia od razu wygląd skóry i spłyca zmarszczki, ale również wpływa na produkcję kolagenu, dzięki czemu staje się ona jędrniejsza i poprawie ulega jej gęstość. Czasami kiedy dolina łez jest bardzo głęboka, zabieg należy powtórzyć. Jego ostateczne efekty są widoczne po około miesiącu czasu od jego wykonania. Wówczas lekarz określa stan skóry i może wykonać kolejny zabieg. Lepiej bowiem stopniowo niwelować dolinę łez niż naraz podać dużą ilość kwasu pod skórę. Aby dolina łez nie stała się znów wyraźna i nie pogłębiała zmęczonego, smutnego wyglądu twarzy, kwas musi być wstrzykiwany średnio raz na rok lub półtorej roku. Substancja ulega bowiem naturalnemu rozkładowi pod skórą, a w miarę zanikania, zmarszczki znów stają się widoczne.

 

Zatrzymaj efekty kwasu na dłużej

Oczywiście to, jak długo będą widoczne efekty zabiegu, zależy od naszego organizmu i predyspozycji genetycznych. Jednak nieodpowiedni tryb życia nie dość, że przyspiesza powstawanie zmarszczek, to jeszcze wpływa na szybszą utratę efektów zabiegów medycyny estetycznej. Niewłaściwa pielęgnacja skóry lub nawet jej brak, niezdrowy tryb życia czy palenie papierosów źle wpływają na kondycję skóry i przyspieszają rozkład kwasu hialuronowego. Aby jak najdłużej utrzymać rezultaty wypełniania kwasem, najlepiej stosować kremy ochronne z odpowiednim filtrem UV i produkty pielęgnacyjne z witaminą C, E, koenzymem Q10, kwasem ferulowym, flawonoidami.

 

Jeszcze lepsze efekty uzyskamy stymulując skórę i dbając o jej rewitalizację. Zalecane są więc peelingi medyczne na okolicę oka, mezoterapia usieciowanym kwasem hialuronowym lub specjalnie skomponowanym koktajlem dla skóry. Na skórę wokół oczu doskonale działa również zabieg ostrzykiwania osoczem bogatopłytkowym. Przed zastosowaniem kwasu hialuronowego można też skorzystać z zabiegów laserem frakcyjnym, który działa silnie odmładzająco.

Zobacz produkty

Komentarze

Gosia
5/5
Patrząc w lustro widziałam do tej pory tylko sine miejsca pod oczami. Odkąd zrobiłam pierwszy zabieg już mnie nie straszy mój wygląd. Bardzo się cieszę, że zdecydowałam się na zabieg kwasem hialuronowym
Katarzyna
5/5
Ja mam nieustanny problem z workami pod oczy.. Czy kwas hialuronowy może pomóc i w tym?
carli
5/5
przez moje zmarszczki wokół oczu wiele osób ciągle zwraca mi uwagę, że jestem niewyspana i wyglądam na przemęczoną. chyba pora coś z tym zrobić bo słuchanie tych komentarzy mnie wykańcza

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły

https://www.traditionrolex.com/1