Wyszczuplający masaż limfatyczny twarzy - IMESO
Wyszczuplający masaż limfatyczny twarzy

dodano przez Array

Wyszczuplający masaż limfatyczny twarzy

Masaż limfatyczny inaczej nazywany drenażem, można wykonywać ręcznie lub przy użyciu specjalnego sprzętu. Jest to metoda stosowana na różne partie ciała. Masaż twarzy wykonuje się przede wszystkim w celu oczyszczenia skóry oraz przy wyszczupleniu twarzy.

Drenaż limfatyczny twarzy – w jakim celu go stosować?

Masaż limfatyczny twarzy to zabieg, który doskonale radzi sobie z oczyszczaniem tkanek z wszelkich toksyn. To z kolei działa oczyszczająco na skórę. Nic więc dziwnego, że taki drenaż polecany jest właśnie na skórę twarzy, która w sposób szczególny narażona jest na zanieczyszczenia. Musisz jednak pamiętać o tym, że po takim zabiegu należy pić dużo wody, dzięki czemu organizm będzie w stanie wypłukać, a potem pozbyć się wszystkich toksyn zalegających w ciele. W wyniku masażu zwiększa się krążenie krwi oraz limfy, co z kolei poprawia transport odżywczych substancji w tkankach twarzy. Jeżeli zależy Ci na skutecznym i bezpiecznym oczyszczaniu twarzy, to drenaż limfatyczny będzie tutaj świetnym rozwiązaniem.

 

Jednak masaż limfatyczny twarzy w medycynie estetycznej stosowany jest nie tylko w celu oczyszczania skóry. Niejednokrotnie taki drenaż wykonuje się po operacjach i urazach, aby zmniejszyć widoczne obrzęki. Drenaż jest też doskonałym sposobem na zmniejszenie obrzęków limfatycznych. A czym jest taki obrzęk? Jest to zastój chłonki, który wewnątrz skóry wywołuje stan zapalny. Towarzyszy temu widoczny na zewnątrz obrzęk. Aby zlikwidować obrzęk i stan zapalny należy odblokować przepływ limfy, a jest to możliwe właśnie poprzez wykonanie drenażu limfatycznego.

 

Masaż limfatyczny to szereg korzyści dla twarzy. Poprawia jej ogólny wygląd oraz skutecznie zmniejsza obrzęki, krwiaki i siniaki. Sprawdza się również w walce z workami i cieniami pod oczami. Drenaż sprawia, że skóra staje się lepiej ukrwiona, sprawnie usuwane są z niej toksyny. W efekcie cała twarz wygląda młodziej, jest piękna i promienna.

 

Jak wygląda zabieg?

Masaż limfatyczny to zabieg, który można wykonywać manualnie lub za pomocą odpowiednich do tego przyrządów. W przypadku drenażu twarzy poleca się jednak masaż ręczny, ponieważ wtedy masażysta jest w stanie dokładniej ocenić stan skóry oraz węzłów chłonnych, a to bardzo ważne dla uzyskania optymalnych efektów zabiegu. Masaż rozpoczyna się od odpowiedniego przygotowania węzłów chłonnych oraz szyjnego pnia limfatycznego. Następnie zabieg wykonywany jest na twarzy. Poszczególne partie masowane są w odpowiedniej kolejności – na początku okolice mostka, później szyja wraz z węzłami chłonnymi, wreszcie twarz i na koniec cała głowa. Masaż limfatyczny twarzy trwa około 20 minut, a wykonuje się go w seriach po około 3 zabiegi. Po każdej należy zachować przerwę. Zabieg może być stosowany z mezoterapią, albo też z lipolizą iniekcyjną.

 

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania?

Masaż limfatyczny twarzy to zabieg bezpieczny, jednak istnieją pewne przeciwwskazania do jego zastosowania. Należy je wykluczyć przed zabiegiem – musi to zrobić specjalista. Masażu nie należy wykonywać w przypadku:

 

  • stanów zapalnych i zakaźnych skóry oraz alergii,
  • widocznych na skórze ran i uszkodzeń,
  • wylewów pourazowych,
  • stanów ropnych migdałów,
  • stanów gorączkowych,
  • wad serca,
  • zmian ropnych okołozębowych oraz po usunięciu zęba,
  • zapalenia żył oraz stosunkowo świeżych zakrzepów.

 

Jeżeli więc chcesz skorzystać z masażu limfatycznego twarzy, a występują u ciebie któreś z powyższych przeciwwskazań – niezwłocznie poinformuj o tym specjalistę, który będzie zabieg prowadzić.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

ZFill deep ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany do wolumetrii
Produkt tylko dla Profesjonalistów

Komentarze

5/5
Bardzo przyjemny jest tai masaż. Na mnie działa relaksująco - z resztą jak każdy podobny zabieg.
5/5
Byłam na takim masażu , jest bardzo przyjemny i przynosi zamierzone efekty.
olenka99
5/5
po dluzszym czasie stosowania drenazu moga sie nawet zmienic ksztalty twarzy ;)

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły