Drenaż limfatyczny twarzy – w jakim celu go stosować?
Masaż limfatyczny twarzy to zabieg, który doskonale radzi sobie z oczyszczaniem tkanek z wszelkich toksyn. To z kolei działa oczyszczająco na skórę. Nic więc dziwnego, że taki drenaż polecany jest właśnie na skórę twarzy, która w sposób szczególny narażona jest na zanieczyszczenia. Musisz jednak pamiętać o tym, że po takim zabiegu należy pić dużo wody, dzięki czemu organizm będzie w stanie wypłukać, a potem pozbyć się wszystkich toksyn zalegających w ciele. W wyniku masażu zwiększa się krążenie krwi oraz limfy, co z kolei poprawia transport odżywczych substancji w tkankach twarzy. Jeżeli zależy Ci na skutecznym i bezpiecznym oczyszczaniu twarzy, to drenaż limfatyczny będzie tutaj świetnym rozwiązaniem.
Jednak masaż limfatyczny twarzy w medycynie estetycznej stosowany jest nie tylko w celu oczyszczania skóry. Niejednokrotnie taki drenaż wykonuje się po operacjach i urazach, aby zmniejszyć widoczne obrzęki. Drenaż jest też doskonałym sposobem na zmniejszenie obrzęków limfatycznych. A czym jest taki obrzęk? Jest to zastój chłonki, który wewnątrz skóry wywołuje stan zapalny. Towarzyszy temu widoczny na zewnątrz obrzęk. Aby zlikwidować obrzęk i stan zapalny należy odblokować przepływ limfy, a jest to możliwe właśnie poprzez wykonanie drenażu limfatycznego.
Masaż limfatyczny to szereg korzyści dla twarzy. Poprawia jej ogólny wygląd oraz skutecznie zmniejsza obrzęki, krwiaki i siniaki. Sprawdza się również w walce z workami i cieniami pod oczami. Drenaż sprawia, że skóra staje się lepiej ukrwiona, sprawnie usuwane są z niej toksyny. W efekcie cała twarz wygląda młodziej, jest piękna i promienna.
Jak wygląda zabieg?
Masaż limfatyczny to zabieg, który można wykonywać manualnie lub za pomocą odpowiednich do tego przyrządów. W przypadku drenażu twarzy poleca się jednak masaż ręczny, ponieważ wtedy masażysta jest w stanie dokładniej ocenić stan skóry oraz węzłów chłonnych, a to bardzo ważne dla uzyskania optymalnych efektów zabiegu. Masaż rozpoczyna się od odpowiedniego przygotowania węzłów chłonnych oraz szyjnego pnia limfatycznego. Następnie zabieg wykonywany jest na twarzy. Poszczególne partie masowane są w odpowiedniej kolejności – na początku okolice mostka, później szyja wraz z węzłami chłonnymi, wreszcie twarz i na koniec cała głowa. Masaż limfatyczny twarzy trwa około 20 minut, a wykonuje się go w seriach po około 3 zabiegi. Po każdej należy zachować przerwę. Zabieg może być stosowany z mezoterapią, albo też z lipolizą iniekcyjną.
Czy istnieją jakieś przeciwwskazania?
Masaż limfatyczny twarzy to zabieg bezpieczny, jednak istnieją pewne przeciwwskazania do jego zastosowania. Należy je wykluczyć przed zabiegiem – musi to zrobić specjalista. Masażu nie należy wykonywać w przypadku:
- stanów zapalnych i zakaźnych skóry oraz alergii,
- widocznych na skórze ran i uszkodzeń,
- wylewów pourazowych,
- stanów ropnych migdałów,
- stanów gorączkowych,
- wad serca,
- zmian ropnych okołozębowych oraz po usunięciu zęba,
- zapalenia żył oraz stosunkowo świeżych zakrzepów.
Jeżeli więc chcesz skorzystać z masażu limfatycznego twarzy, a występują u ciebie któreś z powyższych przeciwwskazań – niezwłocznie poinformuj o tym specjalistę, który będzie zabieg prowadzić.
Źródło: iMeso.pl
Komentarze