XVI Kongres dermatologów estetycznych
24.03.2015

XVI Kongres dermatologów estetycznych

Dużo wysiłku wkładamy w działania, mające doprowadzić do prawnego uregulowania estetyki lekarskiej – mówiła dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska, prezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych podczas otwarcia XVI Międzynarodowego Kongresu Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging (Warszawa, 6-8 marca).


Jak poinformowała podczas otwarcia konferencji dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska swój udział w wydarzeniu zgłosiło ponad 1000 lekarzy. Kongres, który odbywa się w warszawskim hotelu Mariott i potrwa do niedzieli (8 marca).

 

– Chcemy, żeby estetyka lekarska została uregulowana na poziomie ustawowym – mówiła prezes SLDE.

 

Zapewniała, że prace nad doprowadzeniem do stworzenia odpowiedniego prawa trwają już od co najmniej dwóch lat.

 

– Zarząd naszego stowarzyszenia odbył już spotkania sejmowe. Droga do takich uregulowań została otwarta – informowała. Chodzi m. in. o jasne ustalenie kompetencji i uprawnień osób, które wykonują zabiegi estetyczne, wkraczające w obszary medyczne, takie jak np. iniekcje z kwasu hialuronowego, czy toksyny botulinowej lub korzystanie z inwazyjnych technologii odmładzania skóry.

 

– Chcielibyśmy w przyszłym roku poinformować o pozytywnych wynikach starań o uregulowanie roli lekarza w estetyce lekarskiej – zapowiedziała dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska.

 

Zapraszała na Kongres, informując, że w sobotę i niedzielę będą odbywały się wykłady naukowe. Jednocześnie będą się toczyły workshopy -praktyczne szkolenia wykonywania zabiegów.

 

– W salach plenarnych odbędą się też elitarne pokazy – informowała prezes SLDE. Codziennie w głównej sali wykładowej odbędzie się tzw. Master Class Workshop. – Prezentacja na żywo zabiegu, wykonywana przez uznanego eksperta – tłumaczyła.

 

Barbara Walkiewicz-Cyrańska przypominała, że w trakcie 3-dniowej konferencji w recepcji kongresowej można będzie nabyć losy o wartości 100 zł, z których dochód zostanie przekazany Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez barier”.

 

– Każdy los wygrywa – podkreślają organizatorzy. Prezydentowa Kwaśniewska będzie gościem sobotniej (7 marca) gali, która odbędzie się wieczorem w hotelu Victoria.

 

Prezes SLDE poinformowała podczas otwarcia konferencji o powstaniu organizacji o nazwie Polska Rada Medycyny Anti-Aging. Jak tłumaczyła stworzona została ze względu na prośby lekarzy, niedermatologów. – Zapraszamy każdego lekarza, który chciałby zajmować się różnymi działami w ramach estetyki lekarskiej do tej organizacji – powiedziała dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska, zastrzegając, że aby się zapisać, trzeba spełnić określone wymogi.

 

Źródło: www.rynekestetyczny.pl


Zobacz produkty

Zimmer Z Cryo Mini Cooler - Medyczne urządzenie chłodzące

Komentarze

Marek
5/5
tego typu konferencje to naprawdę doba rzecz

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły