Zabieg Radiesse na twarz i szyję ze zmarszczkami

Zabieg Radiesse na twarz i szyję ze zmarszczkami

Radiesse to kolejny z wypełniaczy dostępnych na rynku, który pomaga szybko pozbyć się zmarszczek powstałych na twarzy i szyi. Innowacyjny preparat modeluje kontury twarzy przywracając jej naturalną objętość. W dodatku jest nietoksyczny i nie powoduje alergii. Można również poprawić nim wygląd skóry dłoni, a jego działanie trwa zdecydowanie dłużej niż w przypadku innych wypełniaczy. Jakie inne zalety ma zabieg Radiesse?


Czym tak naprawdę jest wypełniacz Radiesse?

Radiesse to wypełniacz nowej generacji, który zawiera 30% hydroksyapatytu wapnia oraz 70% matrycy żelowej. Pierwsza z substancji naturalnie występuje w ludzkich kościach i zębach. Zawarty w nim żel wygładza i wypełnia skórę, a mikrogranulki wapnia jednocześnie regenerując tkanki. Działanie preparatu jest widoczne zaraz po wykonaniu zabiegu. Od razu poprawia się wygląd skóry, natomiast procesy jej regeneracji zachodzą stopniowo. Specjalne cząsteczki wpływają na powstawanie rusztowania dla skóry. Powodują wzrost włókien kolagenowych i naturalnie odmładzają twarz, dekolt czy dłonie. Co ważne preparat nie zawiera substancji pochodzenia zwierzęcego, nie powoduje alergii i jest w biokompatybilny, co oznacza, że wypełniacz naturalnie się wchłania.

 

Przebieg zabiegu Radiesse

Zabieg polega na ostrzykiwaniu preparatem obszaru twarzy, który wymaga poprawy konturów czy redukcji zmarszczek. Radiesse jest podawany za pomocą cienkiej igły. Zanim jednak wykonane zostaną iniekcje, pacjent zostaje miejscowo znieczulony. Czasami środek znieczulający jest podawany jednocześnie z Radiesse. Po wykonaniu zastrzyku, lekarz rozmasowuje miejsce podania preparatu. Wyrównuje go pod skórą i rozprowadza w odpowiednich proporcjach. Pacjent zaraz po zabiegu może wrócić do normalnych aktywności. Jedynie osoby z wrażliwą skórą narażone są na powstanie ewentualnych zasinień lub zaczerwienień, które ustępują w ciągu 2-3 dni. Efekty zabiegu utrzymują się nawet do 18 miesięcy. Po tym czasie skóra nie wraca jednak do dawnego wyglądu, ponieważ działają w niej substancje regenerujące. Można powiedzieć, że cały czas jest ona odmładzana od środka. Z tego względu wygląda o wiele lepiej nawet po całkowitym wchłonięciu wypełniacza przez organizm. Postępują na niej jedynie naturalne procesy starzenia. Lekarz na wizycie kontrolnej oszacuje czy zabieg wymaga uzupełnienia. Zazwyczaj jednak wystarczy jego jednokrotne wykonanie dla zadowalających efektów.

 

Zalecania do wykonania zabiegu

Zabieg Radiesse w szczególności jest stosowany do wygładzania zmarszczek i bruzd. Preparat doskonale nadaje się również do modelowania kształtu i konturu twarzy, który wraz z wiekiem zmienia się i zanika. Poza tym lekarze wykorzystują wypełniacz do spłycania fałdów nosowo-wargowych, korekcji fałdy podbródkowej, bruzdy bródkowej, korygowania okolic kości jarzmowej i modelowania linii żuchwy oraz policzków. Radiesse jest także wykorzystywany do zabiegu plastyki nosa. Doskonale odmładza dłonie oraz likwiduje zmarszczki marionetki. Ponadto redukuje zmarszczki palacza, kurze łapki i bruzdy powstające wokół ust.

 

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu wypełniania Radiesse jest:

 

  • przewlekły stan zapalny skóry,
  • opryszczka,
  • ciąża,
  • nowotwór,
  • cukrzyca,
  • choroby układu autoimmunologiczne,
  • skłonność do reakcji zapalnych,
  • skłonność do przerostu blizn,
  • przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi,
  • stosowanie innych wypełniaczy.


Zabieg nie powoduje objawów niepożądanych, jednak mogą pojawić się po nim bóle, obrzęki, zasinienia, zaczerwienienia, które ustępują samoczynnie. Radiesse nie niesie ryzyka powikłań.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

ZFill deep ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany do wolumetrii
Produkt tylko dla Profesjonalistów

Komentarze

5/5
Czy aby na pewno ten preparat jest bezpieczny? Raczej jestem nieufna z natury. Do tej pory stosowałam kwas hialuronowy, ale zanim się zdecydowałam minęło sporo czasu i sporo o tym czytałam.
Ola
5/5
Przyjaciółka namówiła mnie na ten zabieg. Widziałam efekty więc postanowiłam spróbować. Najbardziej zależało mi na pozbyciu się kurzych łapek teraz przymierzam się do redukcji bruzd wokół ust. Zabieg daje świetne efekty. Szczerze polecam
Marlenaaa
5/5
Moja mama zastosowała ten wypełniacz na dłonie, bo jak na swój wiek miała dużo zmarszczek i bardzo suchą skórę. Jest bardzo zadowolona. Sama się zastanawiam się czy nie zapisać się na zabieg, bo zawsze chciałam mieć wyraźne kości policzkowe zamiast takiej pyzowatej twarzy.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły