Zabiegi dla cery naczynkowej

Zabiegi dla cery naczynkowej

Cera naczynkowa wymaga specjalnego traktowania. Należy ona do wrażliwych typów skóry, które reagują na wiele czynników zewnętrznych. Zwiększona przepuszczalność naczynek krwionośnych powoduje ich pękanie, które potocznie nazywamy „pajączkami”. Właściwa pielęgnacja i zabiegi dobrane do skóry naczynkowej pomagają niwelować ich widoczność oraz zapobiegać powstawaniu kolejnych pękniętych naczynek.


Zabiegi terapeutyczne dla cery naczynkowej

Jeśli mamy problem z naczynkami, warto skorzystać z zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej czy salonach kosmetycznych, które pomogą nam walczyć z problemami cery naczynkowej. Najczęściej możemy je zauważyć w okolicy nosa, policzków oraz brody. Warto po ich powstaniu, jak i zapobiegawczo skorzystać z takich zabiegów kosmetycznych jak sonoforeza czy jonoforeza. Pierwszy z nich polega na stosowaniu ultradźwięków a drugi pola elektromagnetycznego w celu wprowadzenia pod skórę substancji odżywczych. W przypadku cery naczynkowej będą to witamina K lub PP, które wykazują właściwości wzmacniające naczynka krwionośne oraz skutecznie je uszczelniają. W przypadku widocznych „pajączków” zalecane są też zabiegi z wykorzystaniem IPL (impulsowe źródło światła). Emitowane światło pochłania hemoglobinę powodując obkurczanie się naczynka i jego rozpad. Polecane jest wykonanie serii 3-10 zabiegów w celu uzyskania zadowalających rezultatów. W walce z pękniętymi naczynkami pomaga również elektrokoagulacja. Metoda ta polega na użyciu prądu stałego, który ścina białko i uszkadza je termicznie. W ten sposób znikają wszelkie czerwone rozgałęzienia na skórze. Opisane zabiegi na naczynka w gabinecie kosmetycznym są bezbolesne i bardzo skuteczne.

 

Laser- skuteczny zabieg na pęknięte naczynka

Laserowe usuwanie z powierzchni skóry pękniętych naczynek staje się coraz częściej wybieraną w gabinetach medycyny estetycznej metodą. Zabiegi laserowe dla cery naczynkowej są dostosowane do liczby, koloru i średnicy zmian na skórze pacjenta. Dane te wprowadzane są do komputera, który określa właściwe parametry naświetlania. W ten sposób specjalista wykonujący zabieg może go wykonać precyzyjnie przy użyciu takiej ilości energii, by uzyskać jak najlepszy efekt. Laser stosowany do usunięcia widocznych naczynek pochłania hemoglobinę, a ściany naczynka krwionośnego są niszczone od wewnątrz. Jest ono usuwane z organizmu samoistnie a rezultaty zabiegu widoczne już po wykonaniu go 1-3 razy na przestrzeni kilku miesięcy.

 

Właściwa pielęgnacja cery naczynkowej

Zabiegi dla cery naczynkowej są wyjątkowo pomocne w zwalczaniu „pajączków”,które pojawiły się na skórze. Pomagają one także wzmacniać naczynia krwionośne, by nie ulegały one pękaniu, a tym samym nie były widoczne. Jednak najważniejsza dla cery z problemami naczynkowymi jest właściwa pielęgnacja na co dzień. Nie powinniśmy myć jej gorącą wodą, która sprzyja osłabieniu ścian naczyń krwionośnych. Warto również stosować kosmetyki zawierające witaminę K, PP, C wzmacniające naczynka krwionośne czy ekstrakty z arniki górskiej i miłorzębu poprawiające krążenie krwi. Substancją pomocniczą w walce z naczynkami jest także diosmina. Ma ona świetny wpływ na żyły, dlatego powszechnie zalecana jest na żylaki i niewydolność żylną. Niektórzy lekarze zapisują suplementy z diosminą również na problemy cery naczynkowej.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Zimmer Z Wave - urządzenie do terapii falą uderzeniową

Komentarze

Kasia
5/5
Dzięki laserowi pozbyłam się prawie całkowicie pękniętych naczynek. Teraz moja skóra wygląda znacznie lepiej. Serdecznie polecam

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły