https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
 Zabiegi estetyczne na ginekomastię - IMESO
Zabiegi estetyczne na ginekomastię

Zabiegi estetyczne na ginekomastię

Ginekomastia czyli przerost tkanki piersiowej jest to niezwykle wstydliwy i dość często występujący u mężczyzn problem. Może on dotyczyć zarówno jednej jak i obu męskich piersi. Ten defekt estetyczny jest wynikiem wzrostu objętości gruczołu piersiowego. Przyczyny powstawania tego problemu urody są różne. Zmagający się z nim mężczyźni cierpią z tego powodu na ogromne kompleksy, które często wiążą się też z brakiem pewności siebie i prowadzą do depresji. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, która oferuje szereg skutecznych zabiegów. Jakie to zabiegi?

Czym jest ginekomastia i jakie są jej przyczyny?

Ginekomastia to powiększenie objętości gruczołu piersiowego. W pewnych okresach życia mężczyzny jest ona przejściowym stanem fizjologicznym związanym ze zmianami hormonalnymi. Zaliczamy do nich okres niemowlęcy, dorastania oraz starość. Odnotowuje się, że po 65 roku cierpi na nią około 30 % mężczyzn. Wyróżnia się dwa rodzaje ginekomastii: rzekoma i prawdziwa. Ta pierwsza to symetryczne zwiększenie objętości męskich piersi. Jest ona wynikiem odkładania się tłuszczu. W tym przypadku pierś jest miękka. Drugi rodzaj to ginekomastia prawdziwa. Tutaj pierś jest natomiast twarda- ten rodzaj jest z kolei wynikiem powiększenia się gruczołu piersiowego. W zależności od rodzaju tego defektu wyróżnia się także różne sposoby jego leczenia. Na początek trzeba przeprowadzić rozmowę z pacjentem i badanie organoleptyczne oraz ultrasonografię piersi. 

 

Niechirurgiczne metody leczenia ginekomastii

W przypadku kiedy ginekomastia wynika z rozrostu tkanki tłuszczowej, często wiążąc się z nadwagą z łatwością poradzą sobie z nią zabiegi medycyny estetycznej takie jak: lipoliza laserowa, lipoliza ultradźwiękowa, a także kriolipoliza.

 

Lipoliza laserowa

Lipoliza laserowa to zabieg, który umożliwia modelowanie ciała. Wykorzystuje do tego wiązkę świetlną emitowaną przez laser i jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym. Zabieg ten doskonale sprawdza się w pozbyciu się defektu jakim jest przerost tkanki piersiowej u mężczyzn. Optymalnych efektów nie uda się osiągnąć jednak u osób bardzo otyłych, natomiast u panów szczupłych lub z niewielką otyłością lipoliza laserowa sprawia, że obwód tkanki piersiowej ulega znacznej redukcji. W związku z tym, że w przypadku ginekomastii tkanka tłuszczowa jest gęsta można uzyskać także dużo lepsze rezultaty niż kiedy usuwana jest z takich obszarów jak brzuch czy pośladki. Odmianą tej metody jest lipoliza ultradźwiękowa lub lipoliza falami radiowymi. Ta ostatnia umożliwia usunięcie tkanki tłuszczowej, a dodatkowo zapewnia odpowiednie napięcie skóry.

 

Kriolipoliza

Kriolipoliza czyli redukcja tkanki tłuszczowej przy pomocy jej wymrażania także doskonale sprawdza się w przypadku ginekomastii rzekomej. Pozwala na pozbycie się tego problemu w całkowicie nieinwazyjny sposób. Najlepsze efekty można osiągnąć przy depozytach tkanki tłuszczowej o niewielkich rozmiarach. W tym przypadku skóra podczas zabiegu zostaje zassana przez specjalny aparat i poddawana działaniu zimna. Szczególnie polecane do tego zabiegu jest innowacyjne urządzenie do kriolipolizy Zlipo II generacji. To produkt niemieckiej firmy Zimmer MedizineSysteme - światowego lidera w produkcji zaawansowanych systemów medycznych. W Polsce jego dystrybutorem jest firma IMESO AESTHETIC. Dzięki Zlipo możliwe jest trzykrotnie szybsze osiągnięcie efektów końcowych terapii oraz dwukrotnie większe procentowe efekty redukcji tkanki tłuszczowej. Ponadto ergonomicznie zaprojektowane aplikatory doskonale dopasowują się do krzywizny ludzkiego ciała, dzięki czemu aplikacja jest łatwiejsza i bardziej komfortowa dla pacjenta. W przypadku użycia tego urządzenia efekty widoczne są już po miesiącu od zabiegu (standardowo jest to około 3-4 miesiące).

Zobacz produkty

Maty przeciwodmrożeniowe ZLipo fleece 2880mm x 3450 mm
Aplikator do zabiegów kriolipolizy ZLipo, rozmiar Small (S)
Aplikator do zabiegów kriolipolizy ZLipo, rozmiar Small (S)
Adapter laserowy ARION Cryo6 / Cryo mini / Cryo5

Komentarze

5/5
Zapisałam mojego męża na kriolipolizę. Początkowo był na nie,ale w końcu dał się przekonać. Chciałabym jak najlepiej dla niego więc mam nadzieję,że zabieg okaże się skuteczny.
5/5
Zabieg kriolipolizy przywrócił mi chęć do życia w końcu przestałem wstydzić się swojego wyglądu. Co za ulga! Naprawdę jestem mega zadowolony.
5/5
Lipoliza laserowa, to zabieg który polecił mi lekarz i jestem mu za to bardzo wdzięczny, bo efekt jest po zabiegu jest taki jak oczekiwałem - pozbyłem się wstydliwego problemu.
5/5
Mogę polecić wszystkim kriolipolizę . Miałem ten zabieg pół roku temu i efekty są świetne. To ogromna ulga dla mnie.
5/5
Mój tato ma ten problem od kilku lat. Spróbuję go namówić na zabieg, bo widzę że nie radzi sobie z tym.

dodaj komentarz

Ocena

Powiązane filmy

Najnowsze filmy

Powiązane artykuły

Najnowsze artykuły

https://www.traditionrolex.com/1