Zabiegi estetyczne z wykorzystaniem kwasu hialuronowego - IMESO
Zabiegi estetyczne z wykorzystaniem kwasu hialuronowego

Zabiegi estetyczne z wykorzystaniem kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy to jeden z najpopularniejszych wypełniaczy wykorzystywanych w medycynie estetycznej. Jest bowiem bezpieczny dla pacjenta i pozwala uzyskać bardzo satysfakcjonujące efekty zabiegu.


Czym jest kwas hialuronowy?

Przed poddaniem się jakiemukolwiek zabiegowi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, warto dowiedzieć się, czym właściwie jest ten wypełniacz oraz dlaczego jest on jednym z najbezpieczniejszych dla ludzkiego ciała i zdrowia. Każdy zabieg estetyczny wiąże się z pewnymi obawami – nawet te osoby, które są w pełni przekonane do tego, że chcą jakiegoś zabiegu, mogą mieć pewne wątpliwości. Najczęściej dotyczą one właśnie bezpieczeństwa. Kwas hialuronowy to wypełniacz często stosowany w poprawie konturów twarzy, likwidowaniu zmarszczek czy powiększaniu ust – dlaczego jest on bardzo bezpieczny? Kwas hialuronowy to składnik, który występuje naturalnie w skórze. To właśnie dzięki temu składnikowi skóra jest odpowiednio napięta, jędrna, gładka i świeża. Z wiekiem jednak skóra się starzeje, cząsteczki kwasu zanikają. W efekcie na skórze pojawiają się zmarszczki, niedoskonałości, nie wygląda ona już tak pięknie jak za młodych lat. I właśnie ze względu na to, że kwas występuje w organizmie naturalnie, jest on dobrze przyswajalny. Oczywiście w zabiegach estetycznych wykorzystuje się kwas syntetyczny, jednak jest on itak jednym z najbezpieczniejszych wypełniaczy. Użycie go zdecydowanie minimalizuje wystąpienie na przykłada alergii. I warto tutaj jeszcze wiedzieć, że składnik ten naturalnie wchłaniany jest przez nasz organizm, dlatego każdy zabieg z jego wykorzystaniem trzeba po pewnym czasie powtórzyć.

 

Najpopularniejsze zabiegi z kwasem

Najpopularniejszy zabieg, w którym wykorzystuje się kwas hialuronowy to oczywiście wypełnianie zmarszczek. Z tej metody odmładzającej korzysta wiele osób. Chyba nie ma dziś gabinetu medycyny estetycznej, który nie miałby tego zabiegu w ofercie. Zabieg ten jest w zasadzie bardzo prosty – odpowiedni preparat z kwasem wstrzykuje się za pomocą igły na zmarszczki. Wypełniacz wygładza wszelkie niedoskonałości, a skóra odzyskuje swój młody wygląd. Warto tutaj zadbać o odpowiedni wypełniacz oraz dobrą kaniulę, która bardzo precyzyjnie pozwoli wprowadzić go pod skórę. Świetnym rozwiązaniem są tutaj innowacyjne kaniule SOFTFIL® PRECISION z oferty Imeso. Kaniule te zostały zbudowane w taki sposób, aby zwiększyć precyzję zabiegu maksymalnie - wyposażone są w skalę centymetrową i czerwoną kropkę na piaście. Wewnętrzna średnica kaniuli jest duża, co gwarantuje odpowiedni przepływ wypełniacza, jej powierzchnia jest gładka. Z kolei rekomendowanymi wypełniaczami z kwasem hialuronowym są wypełniacze Z Fill – to preparaty najwyższej jakości, które gwarantują bardzo satysfakcjonujące efekty zabiegu.

 

Kwas hialuronowy powszechnie wykorzystywany jest też w zabiegach powiększania i modelowania ust. Wydatne usta to marzenie każdej kobiety, niestety nie każda została takimi obdarzona przez naturę. Dlatego wiele pacjentek decyduje się na powiększenie ust właśnie przy użyciu kwasu hialuronowego. Preparat ten sprawdza się też świetnie w modelowaniu kształtu ust. Zabieg modelowania ust przy użyciu kwasu trwa stosunkowo niedługo bo około 30 minut. Czasami może być nieco bolesny, dlatego przed zabiegiem może być podane znieczulenie. Ostrzykiwanie ust kwasem odbywa się również przy użyciu kaniuli lub igły. Zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym powinien być wykonywany systematycznie, ponieważ kwas jest naturalne wchłaniany przez organizm, dlatego również z czasem znikają efekty zabiegu.

 

Również w wolumetrii twarzy korzysta się z preparatów z kwasem hialuronowym. Wolumetria to nic innego, jak zabieg, który poprawia kształty twarzy. Jest to rozwiązanie idealne dla osób, które borykają się z rozmaitymi asymetriami owalu twarzy. Podaje się tutaj preparaty z kwasem hialuronowym w miejsca, które chcemy skorygować. Główne efekty wolumetrii to oczywiście wymodelowanie twarzy i poprawa jej owalu. Po takim zabiegu całą twarz wygląda korzystnie. Każdy tego typu zabieg realizowany jest oczywiście z uwzględnieniem oczekiwań pacjenta, co do ostatecznego wyglądu.

 

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

ZFill deep ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany do wolumetrii
Produkt tylko dla Profesjonalistów

Komentarze

5/5
Bardzo lubię poprawiać mankamenty swojej urody przy zastosowaniu kwasu hialuronowego. Jego największą zaletą jest to,że nie zmienia rysów twarzy, a jedynie wypełnia zmarszczki.
5/5
Polecam wszystkim paniom, które chcą mieć piękniejsze i pełniejsze usta. Osobiście jestem bardzo zadowolona z efektów kwasu hialuronowego. To prawda, że zabieg jest nieco bolesny, ale warto

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły