Zabiegi kosmetologiczne dla tłustej cery

Zabiegi kosmetologiczne dla tłustej cery

Cera tłusta to zmora wielu osób. Tłusta skóra twarzy ma skłonności do rozmaitych problemów – nadmiar wydzielającego się sebum, wypryski – to tylko niektóre z nich. Aby skutecznie walczyć z takimi problemami niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja oraz zastosowanie profesjonalnych zabiegów.


Jak pielęgnować tłustą cerę?

Tłusta skóra twarzy to najczęściej cecha wrodzona i niejednokrotnie dziedziczna. Zaletą takiej skóry jest to, że zdecydowanie wolniej się starzeje. Niestety wadą jest przede wszystkim to, że poddana jest większemu ryzyku pojawiania się poważnych zmian trądzikowych i powikłań, co w efekcie wiąże się często z nieestetycznym wyglądem twarzy. Co charakteryzuje tłustą cerę? Przede wszystkim skóra taka pokryta jest błyszczącą warstwą tłuszczu, co wygląda nieestetycznie i wpływa na nietrwałość makijażu. Na tłustej skórze bardzo widoczne są pory i zaskórniki. Jest ona słabo ukrwiona i niestety nadmiernie wydziela łój. Na skórę tłustą silnie oddziałują różne czynniki wewnętrzne, takie jak zaburzenia hormonalne, stres, czy napięcia nerwowe. Zaletą jest to, że skóra taka dobrze reaguje na zmienne warunki atmosferyczne – mróz, czy wiatr.

 

Cera tłusta musi być pielęgnowana każdego dnia, odpowiednia i systematyczna higiena ma tutaj olbrzymie znaczenie. Twarz musimy oczyszczać specjalnymi żelami i preparatami myjącymi, dobre będą też jakieś lekkie emulsje oczyszczające albo toniki – oczywiście te bezalkoholowe. Czego bezwzględnie należy unikać? Przede wszystkim mydła, ponieważ ono może powodować podrażnienia skóry. Dobrze jest za to przemywać twarz w mineralnej wodzie, a do tego wycierać ją papierowymi ręcznikami. Do cery tłustej należy stosować specjalne kremy nawilżające o lekkiej formule, które nie będą zapychać porów, zahamują wydzielanie sebum oraz zmatowią błyszczącą się cerę. Sprawdzą się również specjalne maści.

 

Z których zabiegów warto skorzystać?

Zabiegi dla cery tłustej pomagają zredukować nadmiar wydzielającego się sebum, świetnie oczyszczają i odświeżają skórę. Tym samym nie pojawia się już na niej tyle niedoskonałości i poprawia się jej wygląd ogólny. W przypadku cery tłustej korzystanie ze specjalnych zabiegów jest wręcz koniecznością. Z których zabiegów warto więc skorzystać?

 

Peeling kawitacyjny połączony z masażem ultradźwiękowym. Oczyszczanie twarzy przy wykorzystaniu ultradźwięków doskonale redukuje nadmiar sebum wydzielanego z porów, zabieg świetnie oczyszcza cerę oraz usuwa zrogowaciały naskórek.

Mikrodermabrazja. To zabieg, który ma wiele zalet – świetnie wygładza skórę i ją odświeża. Poprawia również elastyczność i koloryt. Mikrodermabrazję można również stosować w celu wygładzenia zmarszczek, albo do zwężania rozszerzonych porów.

Zabieg z algą mikronizowaną. Pomaga on ustabilizować wydzielanie sebum. Pomaga też wyeliminować z organizmu nagromadzone toksyny oraz wspomaga krążenie krwi. Po zabiegu cera jest wyraźnie świetlista i jaśniejsza.

Jonopeelingi dermokosmetyczne. Są to peelingi wykonywane w celu regeneracji skóry.

Peeling pirogronowy. Jest to zabieg na bazie kwasu pirogronowego. Ma przede wszystkim działanie bakteriostatyczne, ponieważ obniża miejscowe pH. Doskonale reguluje wydzielanie sebum, widocznie zmniejsza tłustość cery, działa też przeciwzaskórnikowo.

Ultradźwięki ze specjalnymi ampułkami normalizującymi. Zabieg, który wykonywany jest w celu zapobiegania czopowaniu mieszków włosowych przy ich ujściu. Skutecznie likwiduje miejscowe podrażnienia oraz wykwity skórne.

 

Wybór zabiegu powinien być zawsze skonsultowany ze specjalistą. Każdy pacjent ma bowiem inne potrzeby, chociaż wydawać by się mogło, że skóra tłusta wywołuje u każdego podobne problemy. Możliwości jest sporo, dlatego zabieg dobrać można w taki sposób, aby dawał on optymalne efekty w zakresie poprawy stanu tłustej cery. Cera taka jest bardzo problematyczna, dlatego warto od czasu do czasu skorzystać z pomocy medycyny estetycznej i kosmetologii.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Zimmer ZLipo - urządzenie do Kriolipolizy (II Generacja)

Komentarze

5/5
Skóra tłusta jest zazwyczaj twarda i ciężka w pielęgnacji. Zawsze po okresie letnim zapisuję się na serię zabiegów mikrodermabrazji. Moja skóra jest po nich oczyszczona, pory zostają zamknięte i już się tak nie błyszczy. Polecam wszystkim.
5/5
Na peeling kawitacyjny chodzę regularnie. Moja kosmetyczka łączy go z masażem i maską łagodzącą. Bardzo lubię ten zabieg i jego efekty.
5/5
Ja osobiście polecam peeling kawitacyjny połączony z masażem. Bardzo poprawiła mi się kondycja skóry po tym zabiegu.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły