Zabiegi kosmetyczne na jesień

Zabiegi kosmetyczne na jesień

Jesień to czas, kiedy ciało po lecie potrzebuje regeneracji i wypoczynku. Jesienne zabiegi w gabinecie kosmetycznym pozwolą odzyskać skórze zdrowy wygląd i odpowiednio przygotują ją na nadchodzącą zimę. Co warto wykonać jesienią?


Mikrodermabrazja

Jesień to doskonały czas na to, aby poddać się zabiegowi mikrodermabrazji. Zwróćmy uwagę na to, że jesienią promieniowanie słoneczne nie jest już tak silne jak latem, dlatego po zabiegu skóra nie jest już narażona na duże promieniowanie.

 

Mikrodermabrazja pozwala skutecznie pozbyć się tej zrogowaciałej warstwy skóry, jest to bowiem zabieg mechanicznego złuszczania naskórka. Prowadzi się go przy wykorzystaniu specjalnych głowic. Siła zabiegu jest zawsze przystosowana odpowiednio do potrzeb pacjenta. Główne cele mikrodermabrazji to albo bardzo głęboka odnowa skóry, albo walka z widocznymi na niej przebarwieniami. Jakie są efekty mikrodermabrazji? Przede wszystkim skóra staje się gładka i delikatna, znika z niej warstwa zrogowaciała.

 

Depilacja laserowa

Głównym przeciwwskazaniem do depilacji laserowej jest między innym zbyt mocno opalona skóra, dlatego właśnie nie powinno się tego zabiegu wykonywać latem. Jesień jest więc doskonałym momentem na depilację laserową. Kiedy skóra po lecie już nieco zblednie oraz ulegnie odpowiedniej regeneracji znacząco zmniejsza się ewentualne ryzyko poparzeń przez działanie lasera. Za tym, aby depilację laserową przeprowadzić jesienią przemawia jeszcze jeden argument. Otóż, aby poddać się takiej depilacji, włoski muszą być odpowiedniej długości – latem jest to bardzo uciążliwe, zwłaszcza dla kobiet, które chcą nosić bikini czy szorty.

 

Fotoodmładzanie IPL

Jesienią działanie promieni słonecznych jest łagodniejsze niż latem, dzięki temu skóra ma odpowiednią ilość czasu do tego aby się zregenerować. Dlatego właśnie z powodzeniem można wtedy skorzystać z zabiegu fotoodmładzania. Za pomocą lasera kosmetycznego emitowane są fale, które stymulują skórę do produkcji elastyny i kolagenu. Te właśnie białka odpowiedzialne są za elastyczność skóry oraz jej odpowiednie nawilżenie. Fotoodmładzanie IPL to również świetny sposób na pozbycie się przebarwień skóry.

 

Redukcja rozszerzonych naczynek za pomocą światła IPL

Laser IPL doskonale sprawdza się w likwidacji rozszerzonych naczynek – tak zwanych pajączków. Światło lasera działa obkurczająco na naczynia krwionośne, jest to wynikiem fototermolizy selektywnej. Rozszerzone naczynka krwionośne są w niektórych miejscach bardzo widoczne, dlatego warto poddać się zabiegowi, który skutecznie je zniweluje.

 

Laser emituje energie świetlną, która to pochłaniana jest przez hemoglobinę zawartą we krwi. Krew więc ścina się i od wewnątrz ścianki naczynka niszczy. Przez to po pewnym czasie skutecznie się regeneruje. Zabieg redukcji naczynek przy pomocy światła IPL sprawia że skóra odzyskuje odpowiedni koloryt. Trzeba jednak pamiętać, aby bezpośrednio po zabiegu nie wystawiać je na zbyt długie i intensywne działanie promieni słonecznych.

 

Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne kwasami to doskonały sposób na odmłodzenie i zregenerowanie skóry. Dlaczego powinno się je wykonywać jesienią? Podobnie jak w przypadku wielu innych zabiegów – jesień to mniejsze promieniowanie słoneczne, tak więc skóra po zabiegu nie jest narażona na promieniowanie oraz działanie innych szkodliwych czynników zewnętrznych.

 

Peelingi kwasami to złuszczanie naskórka, który jest wyschnięty, stary, zrogowaciały. Od razu po zabiegu skóra odzyskuje blask, jest gładsza, znikają z niej przebarwienia oraz drobne zmarszczki. Peeling jest jednym z tych zabiegów, które z powodzeniem wykonywać można co jakiś czas. Regularne peelingi kwasami pobudzają też skórę do produkcji kolagenu, a to z kolei przyczynia się do ogólnej poprawy stanu skóry oraz zmniejszenia zmarszczek.

 

Jesień to niewątpliwie najlepszy czas na to, aby zregenerować nasze ciało. To też konieczność przygotowania go na nadchodzącą zimę. Korzystanie z zabiegów kosmetycznych jest niewątpliwie doskonałym sposobem na to, aby poprawić swój wygląd i samopoczucie. Oferta zabiegów, które wykonywać można jesienią jest bardzo duża i z pewnością każdy znajdzie dla siebie te odpowiednio dopasowane do potrzeb.

 

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Zimmer Z Wave Pro - urządzenie do terapii falą uderzeniową

Komentarze

5/5
Byłam już na dwóch zabiegach fototerapii IPL . Skóra po zabiegu jest zupełnie inna - gładka i znacznie lepiej wchłania kremy i maseczki. Zdecydowałam się na zabieg aby pozbyć się przebarwień. Póki co są jeszcze widoczne,ale mam nadzieję,że po całej serii znikną.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły