Zabiegi medycyny estetycznej polecane dla mężczyzn - IMESO
Zabiegi medycyny estetycznej polecane dla mężczyzn

Zabiegi medycyny estetycznej polecane dla mężczyzn

Chociaż zabiegi medycyny estetycznej zazwyczaj wybierają kobiety, to wiele z nich jest także oferowanych dla mężczyzn. Dbanie o wygląd i zapobieganie starzeniu się skóry nie jest już zarezerwowane tylko dla pań i panowie także zaczynają korzystać z różnych terapii przeciwzmarszczkowych czy usuwających niedoskonałości skóry i ciała. Wiele gabinetów medycznych i kosmetologicznych ma dla nich szeroką ofertę zabiegów, na które warto się udać.


Medycyna estetyczna dla panów

Coraz więcej mężczyzn przekonuje się do zabiegów natury estetycznej. Dawniej uważane jako mało męskie i przeznaczone tylko dla kobiet, dziś są chętniej wybierane, by przedłużyć młody wygląd skóry oraz pozbyć się problemów z nią związanych. Piękny i zadbany wygląd ma obecnie duże znaczenie, ponieważ nie tylko pomaga budować pewność siebie i czuć się atrakcyjnie, ale też ułatwia relacje towarzyskie i kształtuje często życie zawodowe. Dla mężczyzn nie tylko polecana jest redukcja niedoskonałości i leczenie dolegliwości skóry, ale też profilaktyka dbania o wygląd dla zachowania jej młodości i estetyki. Jakie zabiegi w szczególności są polecane dla panów?

 

Poprawa wyglądu skóry

Skóra mężczyzn jest bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych, ale mimo to z czasem powstają na niej zmarszczki, staje się przesuszona czy zmęczona. Mężczyźni coraz częściej decydują się więc na jej wypełnianie albo rewitalizację. Polecanym zabiegiem jest wypełnianie zmarszczek i bruzd kwasem hialuronowym czy botoksem. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku, bo chodzi o naturalny efekt i przywrócenie skórze gładkości oraz jędrności. Jeśli chodzi zaś o jej nawilżenie i wyraźne odmłodzenie to panom oferowana jest rewitalizacja za pomocą mezoterapii, peelingów kwasami owocowymi czy działania na skórę prądem.

 

Walka z niedoskonałościami

Mężczyźni także borykają się z problemami blizn, przebarwień czy pękających naczynek. Wszystkie wymienione mogą zostać wyeliminowane podczas terapii laserowej. Zarówno zamykanie naczynek, redukcja blizn, jak i usuwanie przebarwień wykonywane jest przy użyciu lasera. Poza tym na blizny i przebarwienia stosowana jest także fala uderzeniowa, która stymuluje produkcję kolagenu. Jak wiadomo jest on odpowiedzialny za właściwą kondycję skóry, jej odpowiednie nawilżenie i zdrowy wygląd. Dzięki temu za pomocą fali uderzeniowej mogą być usuwane blizny i przebarwienia, nie tylko na skórze twarzy, ale także dłoniach czy innych partiach ciała.

 

Zbędna tkanka tłuszczowa

Fala uderzeniowa często jest także wykorzystywana do redukcji tkanki tłuszczowej. Działanie fali polega na rozbiciu struktury tłuszczu i poprawie metabolizmu, który usuwa komórki tłuszczu z organizmu. Inna polecana panom metoda na wyszczuplenie ciała to kriolipoliza. Tutaj tłuszcz jest zamrażany i następuje naturalna śmierć komórek tłuszczowych. Następnie także są one wydalane z ciała za pomocą procesów przemiany materii. Bardzo dobre efekty daje połączenie obydwu tych metod podczas jednego zabiegu. Dzięki terapii falą uderzeniową i kriolipolizie panowie mogą wymodelować takie partie ciała jak ramiona, piersi, brzuch, plecy, biodra czy uda.

 

Łysienie

Wypadnie włosów jest chyba jednym z największych problemów, z jakimi borykają się mężczyźni. Łysienie dotyczy całości albo części głowy. Zwłaszcza kiedy na skroniach tworzą się nieestetyczne zakola, panowie szukają sposobu na ich ukrycie. Zamiast jednak maskować problem, można się go po prostu pozbyć. Jedną z wysoce skutecznych metod zatrzymywania łysienia i pobudzania włosów do wzrostu jest mezoterapia. Skóra głowy jest podczas zabiegów ostrzykiwana specjalnymi preparatami stymulującymi wzrost włosów. Jeśli jednak mezoterapia nie może być przeprowadzona albo z jakichś powodów nie daje zadowalających efektów, rozwiązaniem problemu łysienia staje się mikropigmentacja skóry głowy. Wówczas na skórę nanoszony jest barwnik, jak w przypadku jej tatuowania. W efekcie tego włosów zdaje się być po prostu więcej. Pigmentacja jest możliwa także na całej głowie, na której tworzy iluzję krótkich odrostów na skórze.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

ZFill deep ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany do wolumetrii
Produkt tylko dla Profesjonalistów

Komentarze

5/5
Zauważyłam, że mój narzeczony zaczyna tracić włosy. Szukam jakiegoś sposobu aby powstrzymać ten proces. Używa specjalnych szamponów, ale podejrzewam, że łysienia u mężczyzn nie da się powstrzymać szamponami. Może mezoterapia to jest właśnie zabieg na który powinien się udać. Muszę to z nim przedyskutować.
Kamila Mikrut
5/5
Mój chłopak od lat broni się przed zabiegami tego typu. Już nie wiem jak go przekonać. Namawiam go na wizyty w gabinecie kosmetycznym na jakiś fajny peeling z kwasów albo zredukowanie blizny, którą ma na skroni. Nic mnie nie słucha, mam nadzieję, że ten artykuł go przekona.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły