Zabiegi na cellulit w gabinecie medycyny estetycznej - IMESO
Zabiegi na cellulit w gabinecie medycyny estetycznej

Zabiegi na cellulit w gabinecie medycyny estetycznej

Zwalczanie cellulitu w gabinecie medycyny estetycznej to świetny sposób na to, aby wreszcie pozbyć się uporczywej „pomarańczowej skórki”. Gabinety oferują dzisiaj bardzo zróżnicowane sposoby walki z cellulitem.


Czym jest cellulit?

Z cellulitem boryka się wiele osób, a zawłaszcza kobiet. W walce stosują rozmaite metody. Niestety całkowite pozbycie się cellulitu w domowych warunkach jest często niemożliwe. Cellulit to zdeformowana tkanka tłuszczowa. Pojawia się u osób borykających się z nadwagą, albo kiedy w organizmie zatrzymuje się sporo wody. Najczęściej widoczna na udach, pośladkach i brzuchu. Niechciana „pomarańczowa skórka” powstaje w kilku fazach. W pierwszej fazie cellulit jest normalnie niedostrzegalny. Dopiero po odpowiednim napięciu skóry, widoczne są na niej fałdy. W fazie drugiej cellulit jest już widoczny. Z kolei faza trzecia to ta, kiedy przy naciskaniu skóry odczuwamy ból, a zmiany na jej powierzchni są już bardzo widoczne. Najłatwiej pozbyć się cellulitu w fazie pierwszej. Skuteczne zabiegi na cellulit to te, które wykonać można w gabinecie kosmetycznym. Domowe zabiegi redukujące cellulit raczej sprawdzą się tylko w przypadku cellulitu jeszcze będącego w pierwszej fazie.

 

Metody usuwania cellulitu w gabinecie medycyny estetycznej

W gabinetach kosmetycznych skorzystać możemy z różnego rodzaju zabiegów. Pamiętajmy, że zabiegi na zaawansowany cellulit, ten który już powoduje ból warto dokładnie skonsultować ze specjalistą. Ten dobierze wtedy odpowiedni zabieg, który pozwoli pozbyć się niechcianych zmian i bólu. Tak więc jakie metody walki ze „skórką pomarańczową” oferują nam gabinety kosmetyczne?


Kriolipoliza

Trzeba zacząć od tego, że jest to zabieg bezinwazyjny, dlatego będzie to rozwiązanie idealne dla osób, które bardzo boją się skalpela. Wykonywany jest z wykorzystaniem specjalnego urządzenia. Terapia z wykorzystaniem kriolipolizy polecana jest każdemu, kto chce pozbyć się cellulitu i zwalczyć nadmiar tkanki tłuszczowej. Można ją stosować z powodzeniem na różne partie ciała – uda, nogi, brzuch, biodra, ramiona, plecy. Pacjent w trakcie zabiegu znajduje się w pozycji leżącej. Na obszar ciała, który poddawany będzie zabiegowi najpierw nakłada się specjalny podkład z żelem. Następnie można przyłożyć aplikator urządzenia. Oczywiście wielkość tego aplikatora dobiera się stosowanie do potrzeb danego zabiegu. Kriolipoliza to działanie zimnym powietrzem. Aplikator zasysa tkankę tłuszczową i jednocześnie schładza ją do niskiej temperatury w okolicach -5 do -10 °C . Stopień zasysania dobiera się również pod kątem potrzeb pacjenta. Zmrożone zbędne komórki tłuszczowe wchodzą w stan apoptozy i są usuwane z organizmu systematycznie poprzez naturalne procesy metaboliczne. Zabieg kriolipolozy należy wykonywać przy wykorzystaniu odpowiedniego urządzenia. Tylko nowoczesny i funkcjonalny sprzęt zagwarantuje sprawne przeprowadzenie zabiegu. Jednym z polecanych sprzętów jest Zimmer ZLipo z oferty IMESO AESTHETIC GROUP. Jest to aparat intuicyjny, wygodny w obsłudze i bezpieczny. Wyposażony jest w trzy różne aplikatory. Posiada rekomendowane programy dla zabiegów, ale można tutaj też ręcznie ustawić wszystkie parametry, dzięki czemu zabieg będzie idealnie przystosowany do indywidualnych potrzeb danego pacjenta. W urządzeniu zastosowano tylko nowoczesne rozwiązania technologiczne.


Terapia falą uderzeniową na cellulit

Jest to zabieg, który zyskuje coraz większą popularność. Idealnie sprawdza się w walce z uporczywym cellulitem oraz niechciana tkanką tłuszczową. Terapia fala uderzeniową jest bezbolesna i bezinwazyjna. Tylko w trakcie trwania zabiegu pacjent może odczuwać lekkie szczypanie. Miejsce na ciele, które zostało dotknięte cellulitem musi zostać odpowiednio przygotowane do zabiegu. Najpierw obszar ten zostaje oczyszczony, a następnie nasmarowany ciekłą parafiną. Ta substancja ułatwia bowiem prowadzenie zabiegu. Następnie na ten obszar ciała przykłada się głowice urządzenia, które generuje fale. Dla każdego pacjenta dobiera się takie parametry zabiegu, które u niego zagwarantują najlepsze efekty. W zabiegu korzysta się ze specjalnego urządzenia, które generuje falę. Polecanym produktem jest Zimmer Z Wave Pro z oferty IMESO AESTHETIC GROUP. Jest to sprzęt innowacyjny, dzięki któremu każdy zabieg prowadzony jest sprawnie.

 

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Głowica zabiegowa generująca 2 mln impulsów fali uderzeniowej

Komentarze

5/5
Dzięki zabiegowi kriolipoliza pozbyłam się nie tylko cellulitu,ale także kilku centymetrów w udach. Skóra na nogach jest bardziej napięta i zdrowo wygląda. Szczerze polecam.
5/5
Czytałam ostatnio, że łączy się te dwie metody dla jeszcze lepszych efektów. Chyba zdecyduję się na coś takiego. Do tej pory korzystałam jedynie z kriolipolizy i szczerze polecam, ale jak każda kobieta chcę więcej ;)

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły