Zabiegi na rozstępy

Zabiegi na rozstępy

Rozstępy to miejscowy zanik skóry, który widoczny jest na ciele w postaci linijnej. Wyglądają nieestetycznie i każda osoba borykająca się z nimi, podejmuje różne działania w celu ich zwalczania. Na szczęście z pomocą przychodzą nowoczesne kosmetyki, kosmeceutyki, preparaty, suplementy oraz innowacyjne zabiegi na rozstępy.

Chyba każdy mężczyzna i każda kobieta borykająca się z problemem rozstępów marzy o tym, aby raz na zawsze skutecznie się ich pozbyć. Dostępne są rozmaite kosmetyki, które stosować można na rozstępy, jednak tak naprawdę one pomagają tylko nieco złagodzić widoczność tych niechcianych zmian.

 

Popularne zabiegi zwalczające rozstępy

Na szczęście współczesna medycyna estetyczna przychodzi dziś z pomocą. Każda osoba borykająca się z problemem rozstępów może skorzystać z różnego rodzaju zabiegów.

Mikrodermabrazja diamentowa. Mikrodermabrazja polega najprościej mówiąc na ścieraniu naskórka. Jest to bardzo dokładne ścieranie - mikrowarstwa po mikrowarstwie. Zabieg ten wykonuje się aż do oczekiwanego poziomu. Do ścierania wykorzystuje się głowicę, która pokryta jest kryształkami diamentu. Trzeba pamiętać, że jest to zabieg mechaniczny. Polega na spłyceniu blizn rozstępowych.

Dermabrazja laserowa to również świetny sposób na redukcję rozstępów. Stosuje się ją w celu usunięcia tych już białych oraz perłowych rozstępów, które na skórze postały jeszcze kilka lat temu. Metoda ta świetnie sprawdza się też w usuwaniu rozstępów pociążowych. Trzeba jednak pamiętać, że takie bardzo mocne i głębokie rozstępy mogą czasem ulec tylko spłyceniu, nie zostaną zaś całkowicie usunięte.

Dermatolog wykorzystuje w zabiegu odpowiednią wiązkę światła. Laser skierowany jest bezpośrednio na rozstępy i ogrzewa je. Poprzez wykorzystanie lasera usuwa się naskórek oraz te wierzchnie warstwy skóry właściwej. Po wykonaniu zabiegu pacjentowi nakłada się opatrunek.

Mezoterapia igłowa to jeden z najnowszych zabiegów na rozstępy. W te zmienione miejsca na skórze, czyli dokładnie rozstępy, wstrzykiwany jest kwas hialuronowy i witamina C. Substancje te skutecznie nawilżają skórę, jak też odżywiają ją. Ich zastosowanie przyśpiesza też proces regeneracji. Zwykle wskazane jest zastosowanie od 4 do 5 zabiegów, aby efekty były w pełni satysfakcjonujące. Mezoterapia igłowa jest zabiegiem, który przynosi bardzo szybkie efekty.

Fala uderzeniowa (fala akustyczna) wykorzystywana w dermatologii estetycznej skutecznie wspomaga procesy leczenia rozstępów poprzez pobudzanie metabolizmu komórkowego w skórze. Podczas tego typu zabiegu oddziałujemy na tkanki miękkie aplikując wysokoenergetyczną falę uderzeniową, która stymuluję produkcję kolagenu co ma również znakomity wpływ na napięcie skóry w obrębie rozstępów. Rozstępy stają się dzięki temu zabiegowi płytsze oraz mniej widoczne.

 

Wybór odpowiedniego zabiegu

Współczesna medycyna estetyczna oferuje jeszcze wiele innych zabiegów na rozstępy. Wybór odpowiedniego dla siebie uzależniony jest od wielu czynników. Chodzi tutaj przede wszystkim o rodzaj rozstępów, stan zdrowia pacjenta. Przy doborze odpowiedniego zabiegu uwzględnić też trzeba wszelkie przeciwwskazania. Na pewno dobór odpowiedniego zabiegu najlepiej powierzyć specjaliście. Samodzielnie bowiem żaden pacjent nie będzie w stanie odpowiednio ocenić, jakiego rodzaju działanie przyniesie u niego najlepsze skutki. Wybór terapii powinien być dopasowany indywidualnie dla każdego pacjenta.

Oczywiście efekty zabiegów warto podtrzymywać dodatkowo poprzez zastosowanie odpowiednich profesjonalnych kosmetyków i preparatów. Dzięki temu skóra będzie przez bardzo długi czas piękna i na pewno nie pojawią się na niej po raz kolejny niechciane rozstępy.


Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Wąż zabiegowy 3m - Z Cryo 6 Nowość!!!

Komentarze

Brak komentarzy.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły