Zabiegi redukujące tkankę tłuszczową

Zabiegi redukujące tkankę tłuszczową

Redukcja tkanki tłuszczowej to niełatwe zadanie. Mamy dzisiaj wiele metod, które mogą pomóc w walce ze zbędnym tłuszczem, czy jednak istnieją takie, które zagwarantują spektakularne efekty? Tak – skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej możliwa jest przy zastosowaniu kriolipolizy w połączeniu z falą uderzeniową.


Kriolipoliza – na czym polega zabieg?

Zabieg kriolipolizy to dzisiaj jeden z najskuteczniejszych sposobów na to, aby pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej. Jest to metoda bezinwazyjna, dzięki której możliwe jest pozbycie się zalegającego tłuszczu oraz wymodelowanie ciała. Kriolipoliza polega na zamrażaniu zbędnych komórek tłuszczowych przy zastosowaniu niskich temperatur. Najczęściej jest to od -5 do -10 stopni Celsjusza, oczywiście wszystko tutaj zależy od indywidualnych potrzeb konkretnego zabiegu – każdy pacjent boryka się bowiem z innym problemem. Zabieg wykonuje się przy użyciu odpowiedniego urządzenia. Tutaj doskonałym rozwiązaniem będzie Zimmer Z Lipo z oferty IMESO Aesthetic Group. Przed samym zabiegiem pacjenta należy odpowiednio przygotować. Na obszar ciała, który ma zostać poddany zabiegowi nakłada się najpierw specjalny żel. Parametry urządzenia Z Lipo ustawione zostają odpowiednio do potrzeb danego zabiegu, a głowicę urządzenia przystawia się do miejsca, z którego usuwana będzie zbędna tkanka tłuszczowa. Poprzez działanie niskich temperatur komórki tłuszczowe zostają zamrożone – co bardzo ważne, ujemne temperatury nie oddziałują na pozostałe tkanki w obszarze miejsca zabiegowego. Zamrożone komórki tłuszczowe usuwane są z organizmu poprzez naturalnie zachodzące w nim procesy metaboliczne.

 

Pierwsze efekty kriolipolizy można zauważyć po około czterech tygodniach po zabiegu. Zabieg skutecznie usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej, skóra staje się napięta i gładka, a ciało wymodelowane. Zabieg przy użyciu urządzenia Z Lipo można z powodzeniem wykonywać na różnych partiach ciała, a efekt końcowy uzyskujemy w 6 tygodni po zabiegu.

 

Czym jest terapia falą uderzeniową?

Terapia falą uderzeniową to wykorzystanie w modelowaniu ciała fali, która generowana jest przez odpowiednie urządzenie. Tutaj polecanym sprzętem jest aparat do fali uderzeniowej ZWave Pro dostępny w ofercie IMESO Aesthetic Group. Zabieg można z powodzeniem stosować na różne partie ciała. Podobnie jak w przypadku kriolipolizy – do obszaru ciała, który poddawany jest zabiegowi, przystawiana jest głowica urządzenia, które ustawione jest na parametry optymalnie dopasowane do potrzeb konkretnego zabiegu. Urządzenie generuje falę uderzeniową.

 

Fala uderzeniowa oddziałuje na ciało poprzez pobudzenie metabolizmu komórek tłuszczowych oraz zwiększenie przepływu krwi. Ponadto fala wywołuje też na ciele efekt drenażu limfatycznego. W efekcie na obszarze ciała, który poddawany był zabiegowi widocznie zmniejsza się tkanka tłuszczowa, skóra staje się bardziej napięta i elastyczna. Terapia falą uderzeniową jest więc doskonałym sposobem na to, aby wymodelować sylwetkę.

 

Kriolipoliza i fala uderzeniowa – optymalne połączenie

Oba powyżej przedstawione zabiegi to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej i wymodelować ciało. Idealnym rozwiązaniem jest połączenie tych metod, wtedy bowiem uzyskać można wręcz spektakularne efekty w zakresie modelowania ciała. Najpierw należy poddać się kriolipolizie, a bezpośrednio po niej można skorzystać z fali uderzeniowej. Kriolipoliza skutecznie usunie nadmiar tkanki tłuszczowej, natomiast fala uderzeniowa ujędrni skórę i nada jej nieskazitelnego wyglądu. Warto tutaj skorzystać z serii około 12 zabiegów terapii falą uderzeniową – oczywiście sporo zależy od indywidualnych potrzeb danego pacjenta.

 

Idealny duet - moc synergii w walce z tkanką tłuszczową

Przełomowym osiągnięciem w medycynie estetycznej okazały się wyniki badań potwierdzające skuteczność łączenia kriolipolizy i fali uderzeniowej. Odkrycie to zostało okrzyknięte na świecie drugą generacją kriolipolizy. Do tych wniosków doszła niemiecka firma Zimmer MedizinSysteme. Chcąc podnieść komfort pacjentów oraz podnieść bezpieczeństwo i oczywiście ilość zredukowanych komórek tłuszczowych. To wszystko dzięki zastosowaniu dwóch innowacyjnych urządzeń

 

Jak wykazały badania – połączenie tych dwóch metod, kriolipolizy i fali uderzeniowej, zwiększa efektywność eliminacji komórek tłuszczowych aż dwukrotnie. Wykorzystanie urządzeń Zimmer Z Lipo i Zimmer Z Wave Pro to więc najlepsze rozwiązanie w zakresie wyszczuplania i modelowania ciała.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Zimmer Z Wave - urządzenie do terapii falą uderzeniową

Komentarze

5/5
Słyszałam o tym zabiegu od przyjaciółki. Informacje zawarte w artykule przekonały mnie do skorzystania z zabiegu. Dziękuję
Olga
5/5
Chętnie zgłebie temat. Pewnie to drogie strasznie.. chociaz jak efekty maja byc to sie nie dziwie ze wolaja duzo pieniedzy

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły