Zalecenia po zabiegu Kriolipolizy - IMESO
Zalecenia po zabiegu Kriolipolizy

Zalecenia po zabiegu Kriolipolizy

Zabieg jakim jest kriolipoliza ma być skutecznym zamiennikiem dla inwazyjnego odsysania tłuszczu. Kriolipoliza wypiera powoli z rynku liposukcję. A skoro jest to zabieg niechirurgiczny i całkowicie bezpieczny to czy wymaga specjalnych przygotowań? I jakie zalecenia po zabiegu dają lekarze swoim pacjentom?

Na czym polega Kriolipoliza?

Kriolipoliza polegająca na zmrożeniu komórek tłuszczowych w celu spowodowania ich rozpadu jest nieinwazyjną i nowoczesną metodą redukcji tkanki tłuszczowej. Co ciekawe choć dopiero teraz staje się popularnym i znanym sposobem na walkę z tłuszczem, ta metoda redukcji tkanki tłuszczowej powstała na początku XXI wieku w Massachusetss. Prawnie zaakceptowana przez Unię Europejską została w 2009 roku, a rok później w Stanach Zjednoczonych.

 

Innowacyjnym osiągnięciem dla medycznego protokołu kriolipolizy jest najnowsza technologia Zlipo. Ta technika skutecznego pozbywania się tkanki tłuszczowej za pomocą wymrażania jest obecnie najnowocześniejsza na świecie, wyznaczając nowe standardy postępowania medycznego w tej dziedzinie. Czym się wyróżnia zabieg Zlipo z pośród innych technologi wykonywania kriolipolizy?

 

Zamrażanie tłuszczu polega na wykorzystaniu dysfunkcji komórek tłuszczowych, które w przeciwieństwie do narządów i komórek krwionośnych znajdujących się w ich pobliżu, nie są odporne na działanie bardzo niskich temperatur. Przełomowym w wykonywaniu tego zabiegu jest unikalny trzyfazowy protokół zabiegowy Zlipo, który w porównaniu z innymi tego typu technologiami pozwala na trzykrotnie szybsze osiągnięcie wymarzonego efektu, który jest widoczny już po zaledwie jednym miesiącu od zabiegu. Dodatkowo Aparat do krilipolizy Zlipo pozwala na, aż 40 % redukcję tkanki tłuszczowej ( w przypadku innych urządzeń jest to zaledwie 20 %). To co jeszcze stawia Zlipo na pierwszym miejscu wśród innych tego typu urządzeń to aplikatory dostosowujące się do ludzkiego ciała, umożliwiające łatwiejszą i bardziej komfortową dla pacjenta aplikację, a także aż 10 stopniowa skala systemu próżni tego sprzętu pozwalająca dostosować moc do cech skóry, dzięki czemu dostosowana jest ona też do odczuć pacjenta.

 

Nic dziwnego, że urządzenie to daje takie świetne efekty, skoro jest dziełem inżynierów technologii medycznych światowego lidera niemieckiej firmy Zimmer MedizinSysteme, która od 48 lat, wyznacza najbardziej innowacyjne trendy z zakresu sprzętu medycznego.

 

Jak wygląda zabieg kriolipolizy?

Pojedynczy zabieg trwa około godziny, ciało pacjenta zostaje zabezpieczone w trakcie zabiegu specjalną matą Zlipo Fleece, jest ona niezbędna ponieważ niska temperatura generowana przez aplikatory jest dzięki niej transportowana w głąb tkanek, nie koncentrując się na powierzchni skóry. Dlatego tez zabieg wykonywany w technologii Zlipo jest najskuteczniejszy i całkowicie bezpieczny dla pacjenta. Po zabezpieczeniu ciała Zlipo Fleece, lekarz przykłada aplikator do wybranej partii ciała i zasysa do komory chłodzącej fałdy skóry razem z tkanka tłuszczową. Wtedy z tłuszczu pobierane jest ciepło, następuje obumieranie tkanek tłuszczowych, a następnie ich rozpuszczanie i wydalanie z organizmu podczas procesu metabolicznego.

 

Jakie zalecenia po zabiegu wymrażania tłuszczu?

Po wykonanej kriolipolizie trzeba zrezygnować z gorących kąpieli, sauny i solarium. Bardzo ważne i zalecane jest także picie 2 litrów płynów dziennie, lekkostrawna dieta, wskazany jest także wysiłek fizyczny. Ta część ciała, która została poddana zabiegowi powinna być odpowiednio i systematycznie nawilżana.

 

Zalecane jest także zastosowanie bezpośrednio po zabiegu kriolipolizy urządzeniem Zlipo specjalnie zaprojektowanej fali uderzeniowej ZWavePro, która rozbija większą ilość adipocytów w fazie krystalizacji, a to zwiększa eliminacje tłuszczu do 50 %, dodatkowo zapewnia to mechaniczne podniesienie temperatury tkanek, co z kolei uruchamia ich prawidłowe dotlenienie i ukrwienie, wykonuje także drenaż limfatyczny i stymuluje produkcję fibroblastów poprawiając tym samym elastyczność skóry w obszarze zabiegowym.

 

Jeśli więc zdecydujemy się na zabieg kriolipolizy, warto po nim utrzymać zdrowy styl życia oraz odpowiednia masę ciała. Utrzymanie zdrowej diety, unikanie kofeiny i innych toksyn zapobiega regeneracji komórek tłuszczu. Zabieg wymrażania tłuszczu w połączeniu z ćwiczeniami czy inną aktywnością fizyczna i odpowiednim odżywianiem daje efekty, które utrzymują się bardzo długo, a ciało jest elastyczne i pięknie wygląda.

 

Kriolipoliza nie powoduje konieczności rekonwalescencji po zabiegu, niewielkie zasinienia i zaczerwienienia, które mogą pojawić się po zabiegu znikają zwykle w zależności od indywidualnych predyspozycji danego ciała do regeneracji, w ciągu kilku godzin lub dni. 

Zobacz produkty

Komentarze

5/5
Wybieram się na ten zabieg w przyszłym tygodniu. Dobrze,że trafiłam na ten artykuł.
daniela
5/5
Zdecydowałam się na kriolipolizę medyczną może z dwa miesiące temu. Efekty są zachwycające i jak najbardziej uważam że aparat do kriolipolizy Z Wave Pro sprawdza się znakomicie.
Aleksandra
5/5
Bardzo ciekawy zabieg, super, ze medycyna idzie tak do przodu. I fajnie, ze jest to nieinwazyjne. Mam wrażenie jednak, ze sa jakies skutki uboczne, o ktorych jeszczze nie wiadomo, albo wystepuja w pojedynczych przypadkach.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły