Zamykanie naczynek na twarzy

Zamykanie naczynek na twarzy

Usuwanie pękniętych naczynek, czyli tak zwanych pajączków, to jeden z bardzo popularnych zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej. Z problemem naczynek boryka się wiele kobiet i jest to często źródło silnych kompleksów. Warto więc skorzystać z zabiegów, które poprawią wygląd skóry, a tym samym samopoczucie.


Czym tak właściwie są rozszerzone naczyńka?

Są to naczynia włosowate już trwale rozszerzone. Prześwitują przez naskórek, a swoim wyglądem przypominają nieco nitki. Większa ilość takich popękanych naczynek tworzy czerwoną sieć, która na skórze tworzy z kolei bardzo nieestetyczny efekt. Kiedy naczynka te nie są w żaden sposób leczone i ich spora ilość przylega do siebie, dają efekt rumienia, czyli jednorodnego zaczerwienienia skóry.

 

Pajączki mogą pojawić się właściwie na każdym typie cery, najczęściej powstają w okolicach nosa, policzków i brody. Jest wiele czynników pod pływem których naczynka się rozszerzają. To między innymi zmiany temperatury, zdenerwowanie, niekorzystne warunki atmosferyczne, picie gorącej kawy lub herbaty, spożywanie alkoholu.

 

Laserowe zamykanie naczynek

Zamykanie naczynek laserem to najpopularniejsza forma walki z tym problemem. Laser na naczynka działa bowiem skutecznie, a zabieg taki jest dla pacjenta bezpieczny. Leczenie zmian naczyniowych przy wykorzystaniu lasera opiera się na zjawisku fotokoagulacji oraz fototermolizy selektywnej. Z kolei głównym celem działania światła lasera jest hemoglobina, która to znajduje się w naczyniach krwionośnych. W trakcie zabiegu światło lasera przechodzi przez skórę – oczywiście bez jej uszkodzenia, a następnie po zetknięciu się z hemoglobiną zamienia w ciepło. To powoduje obkurczenie, a tym samym trwałe zamknięcie naczynka.

 

Ilość zabiegów dobiera się indywidualnie w zależności od stanu skóry pacjenta. Najczęściej jednak zabieg laserowego usuwania naczynek trzeba powtórzyć od 3 do 4 razy. Na efekty zabiegu należy poczekać około 3 tygodni, ponieważ tyle czasu upływa, zanim naczynka ulegną wchłonięciu. Pewnie wiele osób zastanawia się czy laserowe zamykanie naczynek boli – otóż nie. Jest to zabieg, który przy użyciu dobrego sprzętu można wykonać praktycznie bezboleśnie dla pacjenta.

 

Zawsze jednak można jeszcze dodatkowo poprawić komfort pacjenta. W tym celu warto wykorzystać medyczne urządzenie chłodzące Zimmer Z Cyro 6 Derma Cooler. Jest to innowacyjny aparat, który wykorzystuje się przy różnego rodzaju zabiegach laserowych – a w tym właśnie tych zamykających naczynka. Z Cyro 6 Derma Cooler umożliwia chłodzenie zimnym suchym powietrzem podczas zabiegu, co zmniejsza ewentualny ból oraz znacząco poprawia komfort pacjenta. Maszyna jest prosta w obsłudze, a jej parametry można z łatwością dopasować do potrzeb zabiegu i pacjenta.

 

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg laserowego usuwania naczynek nie może być wykonany jeżeli u pacjenta występują jakiekolwiek przeciwwskazania. Wszelkie te kwestie muszą być oczywiście skonsultowane ze specjalistą, który zabieg prowadzi. Główne przeciwwskazania to:

 

  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • opryszczka pojawiająca w dniu zabiegu,
  • cukrzyca,
  • bielactwo,
  • padaczka,
  • łuszczyca,
  • stosowanie leków światłouczulających,
  • stosowanie samoopalaczy, kremów brązujących, kremów z retinolem,
  • używanie peelingów, które zrobione są na bazie kwasów.

 

Po zabiegu

Po laserowym usuwaniu naczynek należy w sposób szczególny dbać o skórę. Przede wszystkim warto używać kremów i kosmetyków, które przeznaczone są właśnie dla cery naczynkowej. Kosmetyki powinny być lekkie, bezzapachowe i bardzo łagodne aby nie obciążać cery. Należy też korzystać z kremów z filtrami UVB i UVA, kremów z zawartością witaminy K. Bardzo ważna jest również dieta, która dostarczy organizmowi witamin PP oraz K.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Aplikator do zabiegów kriolipolizy ZLipo, rozmiar Medium (M)

Komentarze

5/5
Czy efekty tego zabiegu są trwałe, czy też za jakiś czas po wykonaniu zabiegu mogą pojawić się pajączki?
5/5
Miałam problem z naczynkami od dłuższego czasu. Pomimo stosowania różnych kremów pojawiały się nowe...to było jak koszmar. W końcu zdecydowałam się na laser. Dzisiaj nie mam już tego problemu, ponieważ laser zamknął wszystkie naczynka, a moja skóra nabrała pięknego koloru

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły