Zima dobrym czasem na zabiegi medycyny estetycznej - IMESO
Zima dobrym czasem na zabiegi medycyny estetycznej

Zima dobrym czasem na zabiegi medycyny estetycznej

Twoja skóra ma ziemisty kolor? A może męczą cię trądzik i blizny? Skorzystaj z serii zabiegów oferowanych w gabinetach medycyny estetycznej. Zima to najlepszy czas, by pozbyć się niechcianych defektów skórnych.


Dlaczego akurat zima?

Po wyjściu z gabinetu medycyny estetycznej należy bezwzględnie chronić skórę przed słońcem. Zima ułatwia to zadanie. Podczas tej mroźnej pory roku słońce szybciej chowa się za horyzont, a niebo jest pokryte przez chmury. Poza tym opatulona w ciepłe ubranie skóra nie jest podatna na działanie słońca. W związku z tym ryzyko podrażnienia jest znikome.

Niezależnie od tego, jakiemu zabiegowi się poddamy, należy przestrzegać podstawowej zasady: około 5 tygodni przed wizytą w gabinecie nie można korzystać z solarium ani samoopalaczy.

 

Zabiegi złuszczające skórę

Rodzaj zabiegu złuszczającego zależy od głębokości defektu skórnego. Dla skóry normalnej, która potrzebuje tylko intensywnego odświeżenia, polecane są peelingi mechaniczne, np. mikrodermabrazja albo peeling kawitacyjny. Dla osób z bardzo delikatną skórą, u których istnieje obawa uszkodzenia cienkiego naskórka, polecany jest laser erbowy. Jeśli skóra potrzebuje intensywnego zabiegu złuszczającego, ponieważ jest pokryta bliznami po trądziku i rozszerzonymi porami, to najlepszym rozwiązaniem jest peeling chemiczny, który bardzo silnie działa na strukturę skóry. Można zdecydować się także na peeling fizyczny, wykonywany przy użyciu lasera bądź ciekłego azotu (tzw. kriopeeling).

 

Zabiegi przeciwstarzeniowe

Są to zbiegi, które zwiększają ilość kolagenu i elastyny oraz likwidują niechciane zmiany skórne, np.przebarwienia. Tego typu zabiegi zazwyczaj są przeprowadzane za pomocą lasera IPL. Aby cieszyć się gładką skórą, bez widocznych przebarwień i rozszerzonych naczynek, należy poddać się takim zabiegom kilkakrotnie.

 

Usuwanie znamion i tatuaży

Zimą warto przyjrzeć się pieprzykom i innym znamionom na naszej skórze. Tego rodzaju defekty można usunąć chirurgicznie lub za pomocą lasera chirurgicznego CO2. Ta ostatnia metoda to także dobry sposób na pozbycie się niechcianego tatuażu.

 

Zabiegi intensywnie nawilżające

Tego typu zabiegi polecane są osobom, których skóra jest odwodniona i bardzo sucha. Tak delikatna cera jest bardziej podatna na mroźne wiatry i duże wahania temperatur. Podczas takich zabiegów skóra dostaje „zastrzyk” substancji głęboko nawilżających. Zazwyczaj w takiej „strzykawce” znajduje się kwas hialuronowy, który dzięki swoim właściwościom wiązania wody, prowadzi do utrzymania prawidłowego poziomu nawilżenia skóry. 

 

Zobacz również

________________________________________________________________________________

Naturalne piękno w zgodzie z naturą.

 

ZFill-najwyższa jakość wśród wypełniaczy.

__________________________________________________________________________________________

 

Depilacja

Zima jest najlepszym czasem na depilację laserową. Aby usunąć 90% zbędnego owłosienia, należy wykonać przeciętnie 3-4 zabiegi laserowe w odstępie czasowym od 4 do 12 tygodni.

 

Przeciwwskazania do zabiegów

Nie każdy może skorzystać z wymienionych zabiegów upiększających. Na pewno powinny z nich zrezygnować osoby ze świeżą opalenizną, kobiety w ciąży, osoby cierpiące na nowotwór oraz chorzy na opryszczkę lub inne dolegliwości skórne. Zdyskwalifikowane są także osoby zażywające leki obniżające krzepliwość krwi oraz leki i zioła światłouczulające, takie jak nagietek i dziurawiec. Niektóre zabiegi odradza się także cukrzykom, osobom cierpiącym na epilepsję czy choroby tarczycy.


Zanim wybierzemy się do gabinetu medycyny estetycznej, warto sporządzić listę leków zażywanych na stałe lub w ostatnim czasie. To ułatwi lekarzowi podjąć decyzję, czy można nas zakwalifikować do zabiegu.


Źrodło:http://medycyna-estetyczna.wieszjak.polki.pl

Zobacz produkty

Adapter laserowy płaski bez klipsa do urządzenia Cryo6 / Cryo mini / Cryo5

Komentarze

5/5
Zamierzam wybrać się już wkrótce na zabieg z wykorzystaniem światła IPL aby pozbyć się przebarwień na czole, których nabawiłam się tego lata. Mam nadzieję,że będę zadowolona z efektów.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły