Zmarszczki królicze nosa

Zmarszczki królicze nosa

Zmarszczki królicze nosa pojawiają się zwykle w dojrzałym wieku. Zmarszczki boczne nosa są jedną z oznak starzenia się skóry. To jedne ze zmarszczek mimicznych, które sprawiają, że twarz nabiera wyrazu naburmuszenia i nie prezentuje się zbyt atrakcyjnie. Profilaktyczne ćwiczenia, kremy i preparaty mogą pomóc w początkowej fazie pojawienia się tego rodzaju zmarszczek. Jednak na dłuższą metę nie są one wystarczająco skuteczne. Najlepszą metodą na usunięcie bardzo widocznych i zaawansowanych zmarszczek króliczych będą zabiegi medycyny estetycznej. Czym są zmarszczki królicze nosa? i Jakie zabiegi medycyny estetycznej pozwolą skutecznie się ich pozbyć?

Jak powstają zmarszczki królicze nosa?

Za zmarszczki królicze nosa odpowiada mimika twarzy. Wyrażanie emocji, każdy grymas i marszczenie nosa przyczyniają się do ich powstawania. Oczywiście na powstawanie tego rodzaju zmarszczek wpływ ma też upływający czas. Procesy starzenia zachodzące w naszej skórze wiążą się z zanikiem takich substancji jak kolagen, kwas hialuronowy czy elastyna. Odpowiadają one za elastyczność jędrność i młody wygląd skóry. Już w wieku trzydziestu lat można zauważyć delikatny zarys zmarszczek króliczych nosa. Na ich powstawanie wpływ ma też genetyka oraz indywidualne predyspozycje to uwidocznienia się tego rodzaju zmarszczek mimicznych. Proces starzenia się skóry, a tym samym powstawanie zmarszczek przyspiesza także palenie papierosów i picie alkoholu, nieodpowiednia dieta i złe nawyki żywieniowe, oraz nerwy i stres. Zmarszczki królicze nosa wiążą się z mimiką twarzy, której nie da się wyeliminować z naszego życia. Dlatego każdy człowiek prędzej czy później będzie się mierzyć z tym problemem. Z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej, dzięki którym skutecznie można pozbyć się tego defektu urody.

 

Jakie zabiegi są polecane na zmarszczki królicze nosa?

Warto dbać o skórę twarzy. Odpowiednio ją nawilżać i pielęgnować. W celu opóźnienia powstawania zmarszczek króliczych nosa można też starać się unikać nadmiernego marszczenia nosa, oraz wykonywać gimnastykę twarzy. Jeśli jednak na twarzy zauważymy już charakterystyczne bruzdy na nosie, warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, które w skuteczny sposób pozwolą je zlikwidować. Do zabiegów na zmarszczki królicze nosa należą:

 

Botoks

Zabieg toksyną botulinową jest w pełni bezpiecznym zabiegiem, przy pomocy, którego można skutecznie zlikwidować zmarszczki królicze nosa. Zabieg ten wykonuje się przy użyciu bardzo cienkiej igły. W wyznaczone miejsca twarzy wstrzykuje się niewielką dawkę toksyny botulinowej. Preparat likwiduje problemy wywołane przez kurczenie się mięśni twarzy. Efektem tego jest wygładzenie zmarszczek wywołanych przez mimikę twarzy. Taki zabieg trwa około 15-20 minut. Działanie preparatu widoczne jest już po 2- 3 dniach od zabiegu, a jego pełny rezultat można zobaczyć po 7- 14 dniach.

 

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w organizmie człowieka. To dzięki niemu skóra jest eleastyczna i jędrna. Zapewnia on także jej odpowiednie nawilżenie. Z biegiem lat ubywa go jednak w organizmie człowieka czego efektem jest pojawianie się zmarszczek. Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego jest bezpieczny i skutecznie likwiduje zmarszczki. Preparat wprowadzany jest przy użyciu cienkiej igły w miejsce zmarszczek. Nie jest zbyt bolesny, jednak stosuje się przed jego wykonaniem znieczulenie. Trwa on około 30-45 minut. Może pojawić się niewielkie zaczerwienienie w miejscu wkucia bezpośrednio po zabiegu. Efekty są widoczne bardzo szybko i utrzymują się przez okres od kilku do kilkunastu miesięcy.

 

Laser

Laser jest całkowicie skuteczną, a co najważniejsze bezpieczną metodą usuwania zmarszczek króliczych nosa. Podczas zabiegu do głębszych warstw skóry emitowane są mikrowiązki światła laserowego. Powodują one uszkodzenia starych komórek. Następnie ma miejsce regeneracja komórek. Zdrowe komórki intensywnie się namnażają w głębszych warstwach skóry. Efektem tego jest większa sprężystość i elastyczność skóry i likwidacja zmarszczek i bruzd. Ze względu na brak uszkodzeń zewnętrznej warstwy naskórka, po zabiegu laserem nie trzeba przechodzić rekonwalescencji.

Zobacz produkty

ZFill deep ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany do wolumetrii
Produkt tylko dla Profesjonalistów
Adapter laserowy ARION Cryo6 / Cryo mini / Cryo5
Adapter laserowy ARION Cryo6 / Cryo mini / Cryo5
Adapter laserowy z klipsem do urządzenia Cryo6 / Cryo mini / Cryo5 (przekątna 20mm)

Komentarze

5/5
Polecam szczerze laser na wszelkiego rodzaju zmarszczki. Uważam, że jest to bardzo skuteczna metoda i przede wszystkim nieinwazyjna.
5/5
Nie pierwszy raz korzystałam z zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Tym razem postanowiłam pozbyć się szpecących zmarszczek wokół nosa. Mój organizm bardzo dobrze reaguje na kwas ,a opuchlizna po zabiegu jest niewielka dzięki czemu mogę normalnie funkcjonować.
ewa
5/5
Namówiłam moją mamę na kwas hialuronowy. Na początku podchodziła do tematu dość sceptycznie, ale w końcu dała się przekonać. Sam zabieg przyniósł oczekiwane efekty

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły