Zmarszczki marionetki - jak je zlikwidować?

Zmarszczki marionetki - jak je zlikwidować?

Wraz z wiekiem skóra traci jędrność i elastyczność, pojawiają się oznaki starzenia oraz nieestetyczne obwiśnięcia. Zmarszczki stają się codzienną zmorą wszystkich patrzących w lustro. Jednym z ich rodzajów są bruzdy marionetki, czyli potocznie określenie powstania na twarzy linii lub nawet fałdek biegnących od nosa do brody oraz od kącika ust do brody. Zaliczamy je do zmarszczek grawitacyjnych spowodowanych "opadaniem skóry".

 

Zmarszczki grawitacyjne pojawiają się z powodu utraty przez skórę znacznej części kwasu hialuronowego. Staje się ona wiotka i podatna na obwisanie, czemu sprzyja właśnie siła grawitacji. W przypadku pojawienia się zmarszczki marionetki broda wygląda jak doklejony element, który jest poruszany jak u lalki za pomocą sznurków. Towarzyszą im często także zmarszczki królicze, czyli te u nasady nosa.

 

Linie marionetki na twarzy mogą się również tworzyć przez wahania wagi. Kiedy drastycznie tyjemy, a następnie tracimy kilogramy nasza skóra reaguje na te zmiany tracąc jędrność. Co więcej za zmarszczki marionetki odpowiedzialna jest często budowa twarzy, a wiec geny. Twarz pociągła z zaznaczonymi wysoko kośćmi policzkowymi jest bardziej narażona na tego typu zmiany.

 

Najskuteczniejszą metodą pozbycia się zmarszczek marionetki jest zastosowanie kwasu hialuronowego. Jest on wstrzykiwany pod skórę w celu wypełnienia bruzd. Lekarz rozmasowuje go palcami, by równo ułożył się pod skórą i zabieg jest gotowy. Wypełnienie zmarszczek linii marionetek przebiega niemal bezboleśnie, przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego w okolicy wkłucia igły. Zastrzyki z kwasem pomagają uwolnić się od wielu rodzajów zmarszczek, które spędzają sen z powiek ich posiadaczy. Jednym z produktów stosowanych przez lekarzy specjalistów jest wypełniacz ZFill na bazie kwasu hialuronowego usieciowanego jak i nieusieciowanego z gliceryną, który oferuje firma iMeso.

 

Można stosować także ćwiczenia na zmarszczki marionetki. Polegają one na nabieraniu powietrza najpierw w oba policzki, a następnie raz w jeden i raz w drugi policzek na 5 sekund. Po wykonaniu tego ćwiczenia zaleca się kolejne - wypychanie językiem górnej części wargi a potem dolnej, również po 5 sekund każda. Jest to tak zwana joga twarzy.

 

Inna metoda na zapobieganie marionetkom jest stosowanie specjalnych kosmetyków zapewniających skórze optymalne nawilżenie. Są to na przykład kremy bogate w składniki aktywne oraz maski na twarz. Właściwe o nią zadbanie wykluczy lub znacznie opóźni pojawienie się brzydkich linii i bruzd. Najważniejsza jest profilaktyka. Połączenie masażu i kosmeceutyków na pewno pomogą utrzymać młody wygląd na dłużej.


Źródło: iMeso.pl

Komentarze

5/5
Polecam wszystkim zabieg z kwasem hialuronowym jest to świetny wypełniacz i do tego nie wywołuje skutków ubocznych.
Werka
5/5
Mnie niestety masaże nie pomogły. Dlatego zdecydowałam się na zabieg kwasem hialuronowym i to była dobra decyzja
Joanna Darło
5/5
Ja również chodziłam na masaże i akupresurę i pozbyłam linii marionetki, a policzki mam jak za młodych lat. TO NAJSKUTECZNIEJSZA I NAJBEZPIECZNIEJSZA METODA!!!
KAMILA
5/5
Ankas, masz racje ;) Ja też miałam zmarszczki marionetki i bardzo pomaga mi masaże , 10 razy raz w pól roku :) Polecam!
Daniela_Kes
5/5
Ja się zastanawiam czy jest jakiś sposób który pomoże zapobiegać powstawaniu takiego rodzaju zmarszczek?? Widzę po sobie pierwsze zmarszczki i jestem przerażona.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły