Zmarszczki mimiczne – jak z nimi walczyć?

Zmarszczki mimiczne – jak z nimi walczyć?

To właśnie zmarszczki mimiczne mogą pojawić się na twarzy jako pierwsze. Można je zauważyć już po 25 roku życia. Za powstawanie tego typu zmarszczek odpowiedzialne są przede wszystkim ruchy mięśni mimicznych twarzy. Jak walczyć z tymi niedoskonałościami?


Skąd zmarszczki mimiczne?

Wraz z wiekiem, kiedy skóra traci elastyczność, na twarzy pojawiają się zmarszczki mimiczne. Widoczne są przede wszystkim w miejscach, które najczęściej kurczą się podczas reakcji pojawiających się na twarzy – na przykład podczas śmiechu lub zdziwienia. I tak na przykład głównym powodem pojawiania się zmarszczek w okolicach oczu i ust jest częste uśmiechanie się. Z kolei jeżeli mamy nawyk mrużenia oczu albo marszczenia czoła, to zmarszczki mimiczne pojawią się właśnie na czole.

 

Pierwsze zmarszczki mimiczne mogą być widoczne już po 25 roku życia, bo to właśnie wtedy zaczyna zanikać w organizmie produkcja nowego kolagenu. Skóra każdego roku traci jego 1%. Efektem tego procesu jest ciągle postępująca utrata napięcia skóry oraz jej elastyczności, co prowadzi do pojawiania się pierwszych zmarszczek. Pojawiają się one właśnie w tych miejscach, w których skóra kurczy się najczęściej. Poprzez ruchy mięśni, na skórze pojawiają się zagniecenia i bruzdy, a w efekcie tworzą się trwałe linie.

 

Wczesne zapobieganie

Aby jak najdłużej utrzymać młody stan skóry, warto zapobiegać wczesnemu pojawianiu się zmarszczek. Oczywiście nie da to gwarancji, że takie zmarszczki się nie pojawią, jednak dobra profilaktyka może opóźnić powstawanie tych niechcianych zmian. Najważniejszym elementem profilaktyki jest odpowiedni styl życia. Jest wiele czynników zewnętrznych i wewnętrznych, które mają bardzo szkodliwy wpływ na ludzki organizm i znacząco przyśpieszają starzenie się skóry. To między innymi permanentny stres, nieodpowiednia dieta, palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, bardzo intensywne opalanie się lub korzystanie z solarium. Ponadto jeżeli mówimy o typowych zmarszczkach mimicznych, to często trzeba się zastanowić nad swoimi nawykami – oczywiście nie chodzi tutaj o to, aby zupełnie przestać się śmiać. Zdarza się jednak tak, że czasami niepotrzebnie mrużymy oczy oczy lub marszczymy czoło – warto skupić się na tym, aby takie niepotrzebne zupełnie odruchy zniwelować. Kolejną ważną kwestią w zapobieganiu zmarszczkom mimicznym i nie tylko są odpowiednie kosmetyki. Dobrze stosować w pielęgnacji takie, które zawierają na przykład flawonoidy, witaminę E, witaminę A, witaminę C.

 

Jakie zabiegi na zmarszczki mimiczne

Odpowiednia profilaktyka i kosmetyki mogą opóźnić powstawanie zmarszczek mimicznych, jednak nie sprawią, że z biegiem lat takie zmarszczki na pewno się nie pojawią. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów, które pozwolą skutecznie pozbyć się zmarszczek oraz przywrócić skórze elastyczność i jędrność.

 

Pierwszym doskonałym sposobem w walce ze marszczkami mimicznymi będzie ich wypełnianie kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy występuje w skórze naturalnie, dlatego jest to bezpieczna metoda w walce z niechcianymi zmianami. Użycie wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego będzie dla pacjenta bezpieczne. Oczywiście warto tutaj zwrócić uwagę na rodzaj wypełniacza, jaki użyty będzie do zabiegu. Rekomendowanym rozwiązaniem będą wypełniacze zmarszczek mimicznych z serii ZFill, dostępne w ofercie IMESO AESTHETIC GROUP. To wypełniacze, które doskonale sprawdzają się w redukcji zmarszczek, cieni pod oczami, kurzych łapek i wielu innych zabiegach odmładzających twarz. Wypełniacz wstrzykiwany jest bezpośrednio w zmarszczki, dlatego efekt zabiegu widoczny jest praktycznie od razu po zabiegu. Po wykonaniu zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego skóra może być nieco opuchnięta przez około 2 dni.

 

Drugą popularną metodą walki ze zmarszczkami mimicznymi jest botoks. Wstrzyknięty botoks paraliżuje mięśnie, które to kurcząc się powodują pojawienie się zmarszczek. Po zabiegu skóra nie kurczy się i jest doskonale wygładzona. Botoks pozwala uzyskać świetne efekty zwłaszcza w zakresie wypełniania zmarszczek mimicznych pojawiających się wokół oczu.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

ZFill refresh ² 1ml - kwas hialuronowy z gliceryną
Produkt tylko dla Profesjonalistów

Komentarze

5/5
Bardzo cenne informacje, będę się stosować do ich zaleceń zanim będę potrzebowała kwasu hialuronowego, a może uda mi się tego uniknąć ;)
Agata Setek2
5/5
Gratuluje ciekawe artykuły! Bardzo mnie zainteresował :) Chciałabym się zapytać czy zabieg wolumetrii twarzy jest lepszy czy gorszy od botoksu kwasem hialuronowym? Czy te zabiegi dają te same efekty jeśli chodzi o usuwanie zmarszczek? Na który się lepiej zdecydować? Z góry dziękuję :)

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły