Zmarszczki palacza - IMESO
Zmarszczki palacza

Zmarszczki palacza

Zmiany skórne w postaci zmarszczek, które promieniście układają się wokół ust uzyskały niesłusznie miano „zmarszczek palacza”. O ich powstawaniu decyduje wiotczenie skóry twarzy, zanikanie tkanki znajdującej się pod skórą, tkanki mięśniowej oraz kostnej szczęki i żuchwy. Zmarszczki palacza u kobiet oraz u mężczyzn powstają z tego samego powodu – czy jest nim jednakże nikotyna? Odpowiedź na to pytanie nie może być jednoznaczna, gdyż skóra palacza starzeje się w szybszym tempie niż ta, która należy do człowieka niepalącego.


Powstawanie tzw. zmarszczek palacza spowodowane jest pracą mięśnia okrężnego ust, czyli naturalnymi ich ruchami, które następują podczas procesu jedzenia, śmiania się oraz mówienia.


Odpowiedź powinna być zatem następująca:

Omawiane tu zmiany skórne są spowodowane między innymi przez szkodliwą dla skóry nikotynę, która przyspiesza proces jej starzenia, jednakże powstałyby one (choć później) również bez jej „pomocy”.

Wiemy już czym są zmarszczki palacza oraz znamy powód ich powstawania, co jednak za nim stoi? Wraz z wiekiem nasz organizm traci jeden ze swoich cennych składników – kwas hialuronowy, którego podstawową funkcją jest wiązanie wody. Jego utrata jest równoznaczna z degeneracją włókien kolagenowych, co skutkuje wspomnianą wyżej wysuszaniem się skóry, jej wiotczeniem, a co za tym idzie – powstawaniem zmarszczek.

 

Profilaktyka

Uniknięcie posiadania zmarszczek jest rzeczą niewykonalną, można jednakże odwlec ten proces poprzez odpowiednie nawyki. Dbanie o skórę to nie tylko stosowanie kremów nawilżających oraz tych z filtrem, lecz również zrezygnowanie z procesów takich jak palenie, które mają destrukcyjny wpływ nie tylko na naszą cerę, lecz na całokształt naszego zdrowia, które posiadamy przecież tylko jedno.

 

Likwidacja zmarszczek palacza

Jeżeli jest już za późno, by odwołać się do profilaktycznego zapobiegania powstawania tych niechcianych zmian skórnych, to pozostaje nam poszukiwanie sposobu, który pozwoli nam na usuwanie zmarszczek palacza.

Najczęstszym kołem ratunkowym, po które decydują się sięgnąć dotknięci nimi ludzie są rozmaite zabiegi estetyczne takie jak:

 

  • różnorodne maseczki
  • silnie nawilżające kremy o działaniu odmładzającym, zawierające bioflawonoidy oraz antyutleniacze w postaci witaminy C, E i A
  • zabiegi w salonach dermatologii i medycyny estetycznej: peeling, mezoterapia

 

Obecnie za jeden z najskuteczniejszych sposobów walki z tym problemem natury estetycznej uważa się iniekcję kwasu hialuronowego, który pozwala na redukcję zmarszczek, bruzd oraz innych defektów skóry.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

ZFill deep ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany do wolumetrii
Produkt tylko dla Profesjonalistów

Komentarze

5/5
Moja mama ma takie zmarszczki wokół ust chociaż nigdy w życiu nie paliła.
5/5
Stosowałam już maseczki, specjalne kremy i masaże...ale bez większych rezultatów. Dlatego zdecydowałam się na kwas hialuronowy i szczerze polecam. Efekty są rewelacyjne
Dorotkaa
5/5
Raz na kilka miesięcy wykonuje zabieg mezoterapii, a raz lub dwa w tygodni robię domowy peeling. Oczywiście krem na dzień i na noc to codzienność.
Daniela
5/5
U mnie najlepsze efekty dało osocze. Nie dość, że metoda bezpieczna, naturalna. To znalazłam przemiłą Panią Doktor Więcek i w dobrej cenie. Ja jestem zachwycona efektami po tylko 3 zabiegach. w razie czego dzielę się kontaktem praktyka.info.pl i tam jest nr do rejestracji i mapka do gabinetu.
Daria-615
5/5
Aby zadbać o swoją skórę przynajmniej dwa razy w tygodniu wykonuje sobie maseczki wzbogacone w witaminy. Lepiej zapobiegać niż leczyć!

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły