Zmarszczki pod oczami – jak skutecznie je zlikwidować? - IMESO
Zmarszczki pod oczami – jak skutecznie je zlikwidować?

Zmarszczki pod oczami – jak skutecznie je zlikwidować?

Wraz z wiekiem pojawiają się pod oczami widoczne zmarszczki. Proces starzenia się jest niestety nieuchronny, na szczęście z pomocą przychodzi medycyna estetyczna oferując różnorodne preparaty i zabiegi, które pomogą zmarszczki pod oczami zniwelować.


To właśnie zmarszczki pod oczami pojawiają się na twarzy jako pierwsze. Na początku widoczne są tylko w czasie śmiechu czy podczas uśmiechania się. Jednak z upływem czasu zaczynają się pogłębiać i widoczne są już przez cały czas. Jest to proces nieuchronny. Można jednak podjąć pewne działania, dzięki którym zmarszczki pojawią się później. A z kolei kiedy już są bardzo widoczne z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej.

 

Profilaktyka

Odpowiednia profilaktyka zdecydowanie opóźni pojawienie się tych trwałych zmarszczek, pomoże też zniwelować te najmniejsze i drobne zmiany. Należy pamiętać o tym, że skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, łatwo ulega uszkodzeniom i najszybciej też ulega procesom starzenia. Niezwykle ważne jest więc to, aby dbać o nią w sposób szczególny. Bardzo ważne jest regularne nawilżanie i natłuszczanie. Odpowiednie kosmetyki pozwolą wzmocnić włókna, które budują skórę wokół oczu. Miejsca te należy też odpowiednio chronić przed słońcem poprzez zastosowanie odpowiednich kosmetyków.

 

Bardzo szkodliwy dla wrażliwej skóry oczu jest niewątpliwie codzienny makijaż. Wiele kobiet jednak nie wyobraża sobie zrezygnować z niego, dlatego warto zadbać tutaj o odpowiednie kosmetyki. Kosmetyki pod oczy muszą być dobrane optymalnie do rodzaju skóry. Wykonując makijaż tych okolic lepiej zrezygnować z ciężkich i obciążających produktów.

 

W ramach profilaktyki wykonywać można też odpowiednie ćwiczenia. Jest to nie tylko świetny sposób profilaktyczny na zmarszczki, ale też na zachowanie świetnej kondycji skóry całej twarzy. Świetnym ćwiczeniem jest przyłożenie palców przy zewnętrznych oraz wewnętrznych kącikach ust, następnie dodanie dodatkowego oporu i mrużenie oczu co około kilka sekund.

 

Skuteczne zabiegi

Kiedy zmarszczki są już bardzo widoczne, jedynym skutecznym rozwiązaniem jest skorzystanie z zabiegów medycyny estetycznej. Doskonałym rozwiązaniem będzie zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego na przykład mezoterapia pod oczy kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w organizmie człowieka, dlatego idealnie nadaje się do zabiegów estetycznych. Nie występuje tutaj bowiem duże ryzyko pojawienia się reakcji alergicznych.

 

Mezoterapia pod oczy kwasem hialuronowym to wypełnienie zmarszczek przy użyciu odpowiedniego preparatu. Polecanym produktem jest wypełniacz ZFill refresh ² z oferty IMESO Aesthetic Group. Jest to wysokiej klasy preparat, dzięki któremu uzyskać można bardzo satysfakcjonujące efekty w zakresie likwidacji zmarszczek. Wprowadzony pod oczy wypełniacz następnie zostaje rozmasowany palcami, aby rozłożył się równomiernie w podanym miejscu. Zabieg skutecznie likwiduje zmarszczki, jednak warto go po pewnym czasie powtórzyć.

 

W likwidacji zmarszczek pod oczami znajduje również zastosowanie botoks. Substancja ta podawana w małych ilościach pozwala uzyskać również bardzo dobre efekty odmładzania. Działanie botoksu polega na tym, że substancja ta unieruchamia poszczególne mięśnie, które to odpowiedzialne są za zmarszczki mimiczne. Efekt zabiegu z botoksem z czasem zanika, więc również trzeba go powtarzać.

 

Porównując jednak powyższe metody, zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie kwas hialuronowy. Substancja ta wypełnia zmarszczki, a nie ingeruje w mięśnie twarzy. Przy zastosowaniu kwasu hialuronowego nie pojawia się również większe ryzyko wystąpienia alergii. Pamiętać należy, że zastosowanie wypełniacza pod oczy polecane jest osobom, które borykają się z głębokimi zmarszczkami, z którymi nie poradzi sobie już żaden kosmetyk.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

ZFill deep ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany do wolumetrii
Produkt tylko dla Profesjonalistów

Komentarze

5/5
Bardzo nie lubię stosować kremów pod oczy. Mam kilka, ale zawsze lądują w szufladzie po kilku dniach.
ulka
5/5
Zmarszczki pod oczami i wokół oczu pojawił się u mnie bardzo szybko. Stosowałam różnego rodzaju kremy, okłady, ale nic to nie dało. W końcu zdecydowałam się na wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym. Teraz żałuję, że nie zrobiłam tego wcześniej. Bardzo jestem zadowolona z zabiegu, a na efekty nie musiałam długo czekać
Halinka
5/5
U mnie worki pod oczami i zmarszczki sa kwestia dziedziczna, nawet moja 7 letnia siostra ma wory pod oczami XD

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły