Znieczulenie przed depilacją laserową - IMESO
Znieczulenie przed depilacją laserową
11.06.2015

Znieczulenie przed depilacją laserową

Depilacja laserowa jest coraz częściej wybieraną metoda do depilacji ciała. Już kilka zabiegów pozwala na długi czas uwolnić się od zbędnego owłosienia nóg, pach czy okolic bikini. Jak przy każdym zabiegu z zakresu medycyny estetycznej depilacja laserowa również wymaga znieczulenia, by złagodzić jej odczuwanie.


Zabieg depilacji laserowej polega na wytworzeniu wiązki światła, która zamienia się na ciepło i wnikając w skórę jest wychwytywana przez barwnik włosa- melaninę. Powoduje to zniszczenie elementu włosa odpowiedzialnego za wzrost. Im więcej melaniny on produkuje tym skuteczniejsza depilacja laserowa, dlatego w szczególności poleca się ją osobą z ciemnym owłosieniem i jasną skórą. Za pierwszym razem zabieg nie jest w pełni skuteczny, dlatego zaleca się wykonanie go minimum 4 razy w odstępach 6-9 tygodniowych. Depilacja laserowa gwarantuje pozbycie się około 90% włosów, reszta z nich odrasta, ale jest tak jasna i miękka, że trudno je nawet dostrzec. Mogą się jednak po niej pojawić działania uboczne takie jak: zaczerwienienie, podrażnienie okołomieszkowe, przebarwienia lub odbarwienia, które mijają zwykle po upływie kilku dni.

Depilacji laserowej są poddawane prawie wszystkie części ciała: twarz, pachy, bikini, szyja. przedramiona, ramiona, uda, łydki i kolana, klatka piersiowa, brzuch, plecy, dłonie, stopy, pośladki oraz barki. Po zabiegu nie wolno się opalać, stosować kosmetyków i leków złuszczających, kosmetyków podrażniających np. toników na bazie alkoholu oraz narażać skórę na podrażnienia mechaniczne. Zwykle przeciwwskazania te obejmują pierwsze dwa tygodnie po zabiegu.

Jak przy każdym zabiegu tak i w wypadku depilacji laserowej stosuje się znieczulenie. Są to zazwyczaj kremy znieczulające umieszczane na skórze do pół godziny przed zabiegiem. Innym sposobem zmniejszenia uczucia kłucia lub bólu jest stosowanie specjalnego lasera z funkcją chłodzenia skóry. Wtedy skutecznie znieczula się miejsce depilacji, każde po kolei.

Znieczulenie depilacji laserowej jest też oferowane przez firmę medyczna iMeso, która w swoim serwisie zamieszcza propozycje produktów i urządzeń z zakresu medycyny estetycznej. Jednym z nich jest urządzenie do krioterapii Cryo 6. Aparat ten zapewnia przyjemne, skuteczne chłodzenie miejsca poddawanego depilacji laserowej. Używane przez nie zimne powietrze nie powoduje dodatkowo podrażnień i zanieczyszczeń skóry. Wysokozaawansowana technologia Zimmer gwarantuje wydmuch oczyszczonego powietrza pozbawionego zanieczyszczeń. Z Cryo 6 produkowane jest w Niemczech przez Zimmer MedizinSysteme, zagranicznego partnera IMESO Aesthetic Group.


Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

ZFill contour ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany
Produkt tylko dla Profesjonalistów

Komentarze

5/5
Naprawdę dzięki temu urządzeniu zabieg jest praktycznie bezbolesny nawet w bardzo wrażliwych miejscach.
Aneta97
5/5
bardzo często słyszałam że depilacja laserowa jest bolesna, jednak zdecydowałam się na ten zabieg. Znalazłam klinikę gdzie wykonują zabieg z znieczuleniem. Wykorzystali Zimmer Cryo 6 przed zabiegiem i po zabiegu. Super efekty, zero bólu, mega zadowolenie! :)
Daria Palec
5/5
Problem nadmiernego owłosienia? Już nigdy! Zdecydowałam się na depilację laserową i to był dobry wybór. Zawsze bałam się bólu ale dzięki znieczuleniu przed depilacją nic nie czułam. Jestem zachwycona efektami!

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły