Znieczulenie zabiegów medycyny estetycznej
03.06.2015

Znieczulenie zabiegów medycyny estetycznej

Rynek medyczny oferuje pacjentom nie tylko zabiegi leczące choroby i dolegliwości, ale też poprawiające wygląd, by każdy mógł czuć się komfortowo w swoim ciele. Zaliczamy do nich wypełnianie skóry i nadawanie jej młodzieńczego wyglądu, redukcję zmarszczek i nierówności skóry, a także korektę nosa czy usuwanie tatuaży. Wszystkie z nich odbywają się przy użyciu znieczulenia.


Zabiegi medycyny estetycznej jak każde inne mogą wywoływać ból lub dyskomfort w miejscu wykonywania. Zależy to oczywiście od osobowości i dotychczasowych doświadczeń każdego pacjenta. Dla jednych bolesne będzie wykonanie tatuażu, a dla innych same jego usunięcie. Kwestia właściwego znieczulenia jest więc bardzo istotna. Zazwyczaj używa się do tego specjalnych kremów lub maści łagodzących miejscowo odczucie bólu, kłucia czy pieczenia. Są one nakładane od 20 do 30 minut przed zabiegiem, by być pewnym ich działania. Znieczulenie wnika w błonę śluzową bardzo szybko, ale też szybko przestaje działać, więc zabieg musi zostać przeprowadzony sprawnie i dokładnie zanim skóra będzie znów podatna na odczuwanie bólu.

Innym sposobem znieczulania zabiegów medycyny estetycznej jest podawanie zastrzyku z substancją redukującą odczuwanie. Wstrzyknięcie substancji znieczulającej gwarantuje jej szybkie i dłuższe niż kremy czy maści działanie. Chroni ona przed bólem już po 2-4 minutach od podania. Substancje używane do znieczulania są lekkie dla organizmu, który łatwo poddaje je metabolizmowi i usuwa z niego. Bardzo ważny jest wywiad przeprowadzony z pacjentem przed wykonaniem zabiegu, w którym zostanie on poinformowany o wszystkich dostępnych opcjach znieczulenia w medycynie estetycznej, ich cechach i przeciwwskazaniach. Pomoże to dobrać właściwą metodę uniknięcia bólu i dyskomfortu.

Znieczulenie zabiegów estetycznych jest możliwe również dzięki nowoczesnemu urządzeniu do krioterapii Cryo 6 oferowanym przez iMeso.pl. Chłodzi ono za pomocą zimnego, suchego powietrza skórę i tym samym zmniejsza jej odczucia. Urządzenie może być stosowane u pacjentów w każdym wieku, nawet u dzieci. Chłodzenie zmniejsza także ryzyko uszkodzeń termicznych i obrzęków pozabiegowych. Co więcej stosowanie Zimmer Z Cryo 6 derma cooler suche powietrze nie zanieczyszcza skóry. Urządzenie posiada certyfikat FDA co jest jalepszym potwierdzeniem światowej klasy urządzenia.

 

Poleca się używanie Z Cryo 6 w przypadku znieczulenia:


  • zabiegów z wykorzystaniem laserów
  • iniekcji kwasu hialuronowego czy botoxu
  • zabiegów lampami IPL lub VPL Energis Ultra
  • wykonywaniu agresywnych peelingów
  • zabiegów DermaPen
  • depilacji laserowej
  • usuwania tatuaży

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Adapter laserowy MYDON Cryo6 / Cryo mini / Cryo5

Komentarze

Rita O.
5/5
Przy pomocy Cryo 6 było zrobiono zamrażanie tkanki tłuszczowej . Usługa bez bólu i skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej! Jestem zachwycona z efektów! Super urządzenie znieczulające, super firma iMeso przyjemność z korzystania z zabiegów medycyny estetycznej, gdzie w pobliżu jest Cryo 6 ;)
Renata Skart
5/5
Przez wiele lat zmagałam się z problemem nadmiernego owłosienia i depilacja woskiem była skuteczna tylko przez chwilę. Spróbowałam depilacji laserowej i oczywiście znieczulenie z Z Cryo 6 i jestem zachwycona efektami.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły