Zwalcz skutecznie cienie pod oczami

Zwalcz skutecznie cienie pod oczami

Cienie, czy też sińce pod oczami to problem, z którym boryka się wiele kobiet. Często nawet bardzo młodych. Jest na szczęście wiele sposobów na to, aby skutecznie się ich pozbyć. Skorzystać można z oferty zabiegów estetycznych, odpowiednich kosmetyków oraz metod domowych.


Skóra wokół oczu jest bardzo wrażliwa, wymaga więc regularnej pielęgnacji. Niestety nawet ciągła dbałość o te okolice nie jest gwarancją, że pod oczami nie pojawią się nieestetyczne sińce i cienie. Z problemem tym można walczyć wieloma metodami. Gabinety oferują dziś różne zabiegi zwalczające ten problem, dostępne są też innowacyjne kosmetyki. Jest też sporo domowych sposobów, które pozwolą chociaż trochę zniwelować widoczne zmiany pod oczami.

 

Oferta gabinetów kosmetycznych

Jakie zabiegi oferują nam gabinety kosmetyczne? Jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, który pozwoli skutecznie pozbyć się problemu, będzie mezoterapia igłowa nazywana inaczej Light Eyes. Zabieg ten polega na dostarczeniu skórze pod oczami substancji leczniczych. Co najistotniejsze, substancje te podawane są bezpośrednio pod skórę, dlatego właśnie efekty widoczne są bardzo szybko. Light Eyes to zabieg, który znacząco poprawia mikrokrążenie, jak też elastyczność skóry. Po zabiegu zmniejsza się też tendencja do gromadzenia się wokół oczu płynów, które mają niekorzystny wpływ na wygląd tej okolicy twarzy.

 

Dla kobiet, które posiadają cerę naczynkową, lepszym rozwiązaniem będzie jednak mezoterapia bezigłowa, ponieważ jest delikatniejsza. Tutaj do wprowadzenia substancji odżywczych wykorzystuje się ultradźwięki.

 

Inne zabiegi, które również sprawdzą się w walce z sińcami pod oczami to na przykład regeneris – osocze bogatopłytkowe, kwas hialuronowy lub dermapen, czyli mezoterapia mikroigłowa.

 

Używaj odpowiednich kosmetyków

Niezależnie od tego czy korzystasz z zabiegów medycyny estetycznej na cienie pod oczami, ważne jest też korzystanie z odpowiednich kosmetyków. Co prawda może nie zlikwidują one w pełni sińców, ale zawsze chociaż je trochę złagodzą lub będą świetnym uzupełnieniem dla zabiegu. Podstawowym produktem, który należy używać borykając się z cieniami jest krem pod oczy. Wybierać należy takie kremy, które dobrze nawilżają, ściągają skórę, poprawiają przepływ limfy oraz mają właściwości kojące. Tu bardzo ważna uwaga – nie wolno przesadzać z ilością nałożonego kremu – więcej wcale nie znaczy lepiej. Zbyt duże ilości kremu sprawią, że pod oczami gromadzić się będzie nadmiar wody, a to z kolei jeszcze spotęguje cienie pod oczami.

 

Dobrym rozwiązaniem na skórę z sińcami będą kremy zawierające w składzie kasztanowca zwyczajnego, babkę lancetowatą lub arnikę górską. Świetnie sprawdzają się tutaj również wszelkie preparaty zawierająca w składzie algi, albo wyciąg z miłorzębu.

 

Co z domowymi sposobami?

W walce z cieniami pod oczami możemy też skorzystać z domowych sposobów, które w jakimś stopniu powinny pomóc i złagodzić bardzo widoczne zmiany pod oczami. Cienie pod oczami pojawiają się bardzo często w wyniku niewyspania albo zmęczenia. Wtedy najlepszym lekarstwem będzie po prostu sen. Jeśli jednak zmiany te będą utrzymywać się jeszcze przez dłuższy czas, to świetnym rozwiązaniem będą okłady z czarnej herbaty. Robimy napar, moczymy w nim wacik, a następnie kładziemy na oczy, na około 15 minut. Dobrym rozwiązaniem będą też napary z rumianku, świetlika, czy lipy. Dostępne są różne żele na bazie tych składników – idealne pod oczy. Wybielająco i ściągająco działają również plaster ogórka albo ziemniaka. Wystarczy położyć go na kilkanaście minut na oczy. Na sińce pod oczami polecany jest również masaż. W palcach rozgrzewamy odrobinę kremu, a następnie bardzo delikatnie masujemy dolne oraz górne powieki.

 

Jak widać metod na pozbycie się nieestetycznych sińców jest bardzo dużo. Oczywiście najlepsze efekty można uzyskać poprzez poddanie się profesjonalnemu zabiegowi w gabinecie medycyny estetycznej lub kosmetycznym. Kosmetyki lub domowe sposoby to często takie wsparcie dla tych metod. Oczywiście sposób walki wybieramy w zależności od nasilenia się problemu.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Adapter laserowy ARION Cryo6 / Cryo mini / Cryo5

Komentarze

5/5
U mnie został tylko zabieg medycyny estetycznej. Domowe sposoby nie działają...
5/5
Często mam cienie pod oczami, bo raczej kiepsko sypiam. Rano próbuję je zatuszować, natomiast wieczorem bardzo korzystnie wpływa na nie plaster ogórka lub okład z herbaty. Nie stosowałam jeszcze w tym celu ziemniaka ,ale chyba spróbuję.
5/5
Bardzo pomocny tez artykuł dowiedziałam się dzięki niemu wiele ciekawych rzeczy, które bardzo mnie interesują. Mam dość jasną cerę i ciekną skórę pod oczami. Zasinienia nie są jeszcze tak bardzo widoczne i muszę zrobi wszystko aby tak zostało.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły