https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
 Elektroliza w medycynie estetycznej i kosmetologii - IMESO
Elektroliza w medycynie estetycznej i kosmetologii

Elektroliza w medycynie estetycznej i kosmetologii

Elektroliza to metoda usuwania niechcianego owłosienia za pomocą prądu stałego. Dzięki niej skóra robi się gładka, a ilość włosków na niej jest zdecydowanie zredukowana. Co ciekawe metodę odkryto już w 1875 roku. Wówczas wykorzystano elektrolizę do usunięcia rzęs z oka. Na przestrzeni lat stała się ona jednak skuteczną metodą depilacji innych części ciała.


Elektroliza - na czym polega zabieg?

Jak wspomniano, elektroliza polega na trwałym usuwaniu owłosienia z różnych partii ciała. Prąd stały jest tutaj wykorzystywany do zniszczenia mieszków włosowych. Odbywa się to za pomocą miniaturowej wielkości sondy, przez którą przepływa prąd. Uszkodzona zostaje macierza włosa, więc przestaje on rosnąć. Elektroliza jest jednak dość czasochłonna, ponieważ każdy włosek musi być traktowany prądem osobno. Potrzeba na niego około 30 sekund. Mimo użycia prądu, zabieg jest jednak całkowicie bezpieczny i nie należy się go obawiać. Napięcie prądu jest na tyle niskie, by nie wywoływać żadnych szkód w organizmie, ale też na tyle wysokie, że niszczy meszki włosowe.

 

Skuteczność depilacji elektrolizą

Elektroliza jest zabiegiem bardzo efektywnym. Oddziałuje ona jednak tylko na włosy rosnące, dlatego konieczne jest wykonanie serii zabiegów dla jej całkowitej skuteczności. Metoda ma przewagę również nad depilacją laserową, która do tej pory była najpopularniejszym zabiegiem skutecznie usuwającym owłosienie. Nie jest bowiem zależna od ilości melaniny we włoskach. Laser usuwa skutecznie tylko ciemne owłosienie. Tymczasem elektroliza może być stosowana nawet w przypadku bardzo jasnej skóry i włosków.

 

Mity na temat zabiegu

Elektroliza nie jest zabiegiem szkodliwym. Prąd oddziałuje tylko na meszki włosowe i stosowany jest w bardzo małym napięciu. Poza tym nie trzeba bać się bólu podczas zabiegu. Traktowanie skóry prądem może i brzmi zniechęcająco, ale nie jest bardzo bolesne. Pacjent odczuwa tylko pieczenie czy też kłucie, a jego skala zależy od indywidualnej wrażliwości na ból. Często chemiczne płyny i kremy do depilacji mogą powodować większe i bardziej bolesne podrażnienia niż elektroliza. Elektroliza nie wywołuje także odbarwień na skórze. Jeśli pojawiły się one po zabiegu, oznacza to, że został on po prostu źle wykonany. Na rynku sprzedawane są także urządzenia do elektrolizy, które można zakupić i stosować w domu. Jest to szansa na dostępność zabiegu dla każdego. Jednak jego stosowanie na własną rękę może być bardzo niebezpieczne. Aby poprawnie wykonać elektrolizę na ciele, należy posiadać odpowiednią wiedzę, a najlepiej przeszkolenie. Zalecamy zamiast tego skorzystanie z oferty specjalistów medycyny estetycznej lub kosmetologii. Tylko profesjonalny zabieg jest bowiem kluczem do sukcesu i nie naraża nas na żadne nieprzyjemności.

 

Z jakich miejsc usunąć owłosienie?

Elektroliza może być metodą wykorzystywaną do depilacji takich miejsc ciała jak:

 

  • górna warga,
  • brwi,
  • broda,
  • policzki,
  • uszy,
  • okolica sutków i klatki piersiowej,
  • kark,
  • pachy,
  • bikini,
  • ręce,
  • nogi.

Wskazania i przeciwwskazania do wykonania elektrolizy

Elektroliza może być wykonywana u osób z zaburzeniami endokrynologicznymi, które wywołują zwiększone owłosienie np.: hirsutyzm czy też hipertrychoza. Poza tym zabieg sprawdza się w przypadku wrastających włosków oraz wrażliwej skóry, która reaguje nieprawidłowo na inne metody depilacji - laser, woskowanie czy golenie mechaniczne. Oczywiście zabiegowi może poddać się także każdy, kto chce po prostu usuwać włoski z powodów estetycznych. Najczęściej wykonywany jest on na nogach, górnej wardze, by pozbyć się tzw.: wąsika, a także na klatce piersiowej mężczyzn.


Elektroliza ma również przeciwwskazania. Nie należy jej wykonywać w przypadku:


  • ciąży i karmienia piersią,
  • intensywnej opalenizny,
  • stosowania kremu z retinolem,
  • stosowania niektórych leków retinoidów albo tetracyklin,
  • niewyrównanej cukrzycy,
  • bielactwa,
  • łuszczycy,
  • zaburzeń krzepliwości krwi albo stosowania leków zmniejszających jej krzepliwość,
  • rozrusznika serca lub zastawki.


Dobę przed zabiegiem nie można również spożywać alkoholu, spożywać środków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych i przeciwzapalnych.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Ramię Zabiegowe Pantograf do chłodziarki Z Cryo 6

Komentarze

5/5
Ile zabiegów trzeba wykonać aby całkowicie usunąć włoski pod pachami?
ola
5/5
odkąd skorzystałam z serii zabiegów elektrolizy, moja skóra na nogach stała się gładka i nie muszę jej już depilować. Zawsze depilacja wywoływała u mnie podrażnienia i na nogach pojawiały się plamy. Teraz już nie muszę się tym martwić. Polecam ten zabieg każdej kobiecie :)

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły

https://www.traditionrolex.com/1