https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
 Botoks czy kwas hialuronowy? - IMESO
Botoks czy kwas hialuronowy?

dodano przez Array

Botoks czy kwas hialuronowy?

Dwoma najpopularniejszymi "eliksirami młodości" w dziedzinie medycyny estetycznej są botoks i kwas hialuronowy. Wyrównują one zmarszczki zapewniając naturalny i jędrny wygląd skórze w każdym wieku. Coraz więcej kobiet i mężczyzn decyduje się na zabiegi z ich wykorzystaniem, jednak czym się one różnią i który z nich będzie lepszym wyborem?


Botoks

Botoksto nazwa handlowa toksyny botulinowej produkowanej przez bakterie beztlenowe. Jest to więc substancja naturalna, znana jako "jad kiełbasiany", ponieważ łatwo wytwarza się na wędlinie i mięsie jako trucizna. Nie należy się jednak martwić, bo w skórze nie wywołuje żadnych reakcji, tylko jej spożywanie jest niebezpieczne. Najpierw wykorzystywano go w terapii i wspomaganiu leczenia udaru mózgu czy do złagodzenia napięcia mięśni u dzieci z porażeniem mózgowym. Dopiero dzięki stosowaniu go do leczenia zeza odkryto, że wygładza on widocznie zmarszczki w okolicach oczu. W wyniku tego botoks zaczął być używany do wygładzania zmarszczek na czole, pod oczami na, tzw. "kurze łapki", na szyi oraz nad wargami.


Kwas hialuronowy

To natomiast substancja wytwarzana w ludzkim organizmie, której z wiekiem jest coraz mniej i ulega codziennemu rozpadowi. Odpowiada on za utrzymanie prawidłowego zdrowia stawów i skóry. Dzięki niemu jest ona sprężysta, wypełniona i gładka. Ma on wpływ na budowanie włókien kolagenowych i elastynowych. Kwasem hialuronowym ostrzykiwane są miejsca zmarszczek i braku elastyczności, ale także wypełnia on usta, nadaje kontur policzkom i brodzie, daje się łatwo formować i przynosi naturalne efekty.

Wybór pomiędzy tymi dwoma substancjami jest trudny, ale po przyjrzeniu się im dokładniej więcej zastosowań ma kwas hialuronowy. Botoks nie jest tak uniwersalny, nie usuwa efektów zwiotczenia i opadania skóry, nie wypełnia zmarszczek ale niweluje je paraliżując mięśnie odpowiedzialne za ruch skóry w obrębie tych zmarszczek. Przykładem mogą być zmarszczki na czole spowodowane podnoszeniem łuku brwiowego, otwieraniem szeroko oczu. Gdy w odpowiedni sposób zastosujemy toksynę botulinową, zmniejszymy napięcie mięśniowe wokół czoła, a przy tym zmniejszymy lub zlikwidujemy zmarszczki. Sprawia to, że najczęściej stosuje się botoks na czole, wokół oczu i na zmarszczki mimiczne. Kwas hialuronowy sprawdza się natomiast w roli wypełniacza, uzyskując efekt usunięcia zmarszczek, wygładzenia ich jak również nadania objętości twarzy, efekt wolumetryczny (Z Fill deep²) Zarówno botoks jak i kwas hialuronowy mogą bardzo efektywnie uzupełniać się w uzyskiwaniu pożądanych efektów estetycznych. Kwas hialuronowy i botoks to dwie różne substancje, za pomocą których możemy uzyskiwać podobne efekty estetyczne. Substancje te działają jednak w różny dlatego nie można stawiać między nimi znaku równości. Można natomiast zarówno kwas hialuronowy jak i botoks stosować zamiennie w razie konieczności.

Jeśli chodzi o wypełniacze z kwasem hialuronowym coraz częściej stosowany jest ZFill firmy iMeso, która proponuje go dla polskich lekarzy od niemieckiego partnera. Gama produktów marki ZFill składa się z trzech rodzajów wypełniaczy: ZFill contour² , ZFill refresh² i Zfill deep². Są to sprężyste i plastyczne substancje do modelowania określonych partii twarzy, którą uczynią naturalnie piękną i odmłodzoną w ciągu kilku chwil. Wygoda i szerokie zastosowanie produktu przeważa już całkowicie w dylemacie wyboru: kwas hialuronowy czy botoks.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

ZFill refresh ² 1ml - kwas hialuronowy z gliceryną
Produkt tylko dla Profesjonalistów

Komentarze

Szalonaa
Zdecydowanie jestem zwolenniczką kwasu hialuronowego. Za dużo wiem o skutkach ubocznych toksyny botulinowej. Może to kwestia jakości produktu i jego oryginalności. Tak czy inaczej twierdzę, że kwas hialuronowy to eliksir młodości nr 1. Nie stosowałam jeszcze ZFill ale wypróbuję następnym razem. Czy może ktoś wie, która klinika w Warszawie pracuje na tych wypełniaczach?

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły

https://www.traditionrolex.com/1