https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
 Bliznowce jak je skutecznie zlikwidować? - IMESO
Bliznowce jak je skutecznie zlikwidować?

Bliznowce jak je skutecznie zlikwidować?

Blizny, a wraz z nimi bliznowce powstają na skutek różnych urazów. Jest to naturalny etap wygojenia ran lub zmian chorobowych np. trądzik. O ile blizny po niewielkich ranach, z czasem znikają o tyle bliznowców dużo trudniej się pozbyć. Bliznowiec jest to przerośnięta blizna- często twarda i guzowata. Ma zazwyczaj lśniącą gładką powierzchnię o zabarwieniu czerwonawym, brunatnym lub różowym. Cechuje się tym, że jego powierzchnia jest zazwyczaj większa od obszaru pierwotnej rany czy uszkodzenia skóry na skutek, którego powstał. Przyczyny powstawania bliznowców nie zostały do końca poznane, często tworzą się one na skutek nieprawidłowego gojenia się rany. Ich powstawanie może być też uwarunkowane genetycznie. Istnieją jednak skuteczne metody z zakresu medycyny estetycznej, dzięki którym z łatwością można pozbyć się tego defektu urody. 

Bliznowiec - przyczyny i objawy

Bliznowiec od zwykłej blizny różni się tym, że może powstać nawet kilka miesięcy po zagojeniu się rany. Główną przyczyną jego powstawania jest nieprawidłowe gojenie się rany. Bliznowiec najczęściej pojawia się po głębokich ranach operacyjnych, np cesarskim cięciu czy wycięciu tarczycy. Zdarza się, że tego typu zmiana skórna pojawia się nawet po wycięciu pieprzyka czy tłuszczaka. Jest to skutek naruszenia obszaru skóry właściwej. Najczęściej bliznowce pojawiają się w obrębie klatki piersiowej, brzucha, pleców, ramion, a także na twarzy. Proces gojenia się rany polega na tym, że odległe od siebie włókna kolagenowe zaczynają się łączyć, a rana stopniowo się zasklepia. Kiedy produkcja kolagenu nie zatrzymuje się powstaje bliznowiec. Ta zmiana skórna to poważny i trudny do usunięcia defekt. Zdarza się, że po jego usunięciu pojawia się kolejny -jeszcze większy. Skutecznie radzi sobie z nimi medycyna estetyczna, która oferuje szereg zabiegów. 

 

Laseroterapia

Laseroterapia jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia bliznowców. Doskonałe efekty przynosi zastosowania lasera w technologii pikosekundowej. Lasery takie wykorzystują ultrakrótkie impulsy- nawet kilkaset razy krótsze niż te , które są stosowane w innych typach laserów. Podczas zabiegu następuje absorpcja fali światła laserowego przez cząsteczki pigmentu lub zespoły cząsteczek wewnątrz skóry. W tych, które zaabsorbowały światło lasera następuje gwałtowny wzrost temperatury. Wytwarzają się duże ilości ciepła, które następnie rozchodzą się z wysoką prędkością wewnątrz cząsteczki. Konsekwencją tego jest fala akustyczna, która tworzy ciśnienie wewnątrz cząstki przekraczające jej opór. Następuje zniszczenie struktury pigmentu i jej rozbicie. Zabieg przy użyciu lasera pikosekundowego pozwala skutecznie usunąć bliznowiec . Często wystarczą już trzy takie zabiegi, by całkowicie pozbyć się zmiany. Szacuje się, że u blisko 90 % pacjentów bliznowce nie odrastają . Dużą zaletą tego rozwiązania jest to, że lasery pikosekundowe nie parzą skóry i nie naruszają warstwy naskórka. Przeciwwskazaniem do tego zabiegu jest: opryszczka, ciąża i laktacja, ciężkie choroby dermatologiczne, infekcje wirusowe , bakteryjne i grzybicze, nowotwory, ale także przyjmowanie leków światłouczulających czy świeża opalenizna.

 

Karboksyterapia 

W karboksyterapii do pozbycia się bliznowców wykorzystuje się terapeutyczne właściwości dwutlenku węgla. Jest on wstrzykiwany podskórnie. Zwiększa się dzięki temu przepływ krwi, tlen i składniki odżywcze co skutkuje z kolei tym, że uszkodzone miejsce zaczyna się goić od nowa . Tworzą się nowe naczynia krwionośne i następuje odnowa komórkowa, a blizna ulega spłyceniu. Poprzez wprowadzanie dwutlenku węgla organizm zaczyna produkować go w nadmiarze.


Krioterapia

Krioterapia to również dobra metoda w leczeniu bliznowców. Zabieg polegający na wymrażaniu azotem wywołuje spłaszczenie zmiany i poprawę jej wyglądu. Tę metodę stosuje się jednak tylko do małych zmian. 

 

Radiofrekwencja

W przypadku tego zabiegu uzyskuje się podobne efekty co w laseroterapii. Zabieg polega na podskórnej implozji impulsów elektrycznych , które podgrzewając tkanki prowokują je do odbudowy. Tą metodę zaleca się w przypadku zanikowych blizn potrądzikowych

Zobacz produkty

Zimmer Z Cryo 6 Derma Cooler - Medyczne urządzenie chłodzące
Adapter laserowy MYDON Cryo6 / Cryo mini / Cryo5
Adapter laserowy MYDON Cryo6 / Cryo mini / Cryo5
Adapter laserowy ARION Cryo6 / Cryo mini / Cryo5

Komentarze

Ewa
5/5
Super
5/5
Mi też polecono laser i jestem zadowolona z efektów. Blizna nie była już świeża, a mimo to udało się ją zmniejszyć.
5/5
Na bliznowce mogę szczerze polecić terapię laserem. Jest naprawdę skuteczna. Zaskoczona jestem efektem, a tyle lat nie mogłam się pozbyć tego defektu.
5/5
Jeszcze w liceum zrobiła mi się paskudna blizna czy bliznowiec na nosie w następstwie trądziku. Niestety nie było mnie stać do tej pory na laseroterapię aż do teraz. Zabieg pomógł mi pozbyć się tej nieestetycznej blizny . Teraz patrzę w lustro z przyjemnością. Polecam zabieg.
5/5
Warto wybrać się na taki zabieg z użyciem lasera i nie zniechęcać się jeśli efekty nie będą widoczne od razu. To wymaga czasu, ale gwarantuję,że blizny znikną.

dodaj komentarz

Ocena

Powiązane filmy

Najnowsze filmy

Powiązane artykuły

Najnowsze artykuły

https://www.traditionrolex.com/1