https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
 Najnowszy trend w medycynie estetycznej - Baby Botox - IMESO
Najnowszy trend w medycynie estetycznej - Baby Botox

Najnowszy trend w medycynie estetycznej - Baby Botox

Botox to popularny zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Wykonuje się go przy użyciu toksyny botulinowej i stosuje głównie do redukcji zmarszczek. Świetnie radzi sobie z takimi efektami starzenia jak lwia zmarszczka, bruzda palacza czy opadające kąciki ust. Zabieg ten jest nieinwazyjny i wykonuje się go za pomocą zastrzyków, dzięki temu od lat cieszy się ogromną popularnością. Jego najnowszą odmianą jest baby botox. Zabieg ten jest pochodną tradycyjnych zastrzyków toksyną botulinową ale jego działanie jest subtelniejsze i delikatniejsze. Opiera się na podaniu dużo mniejszej niż standardowo dawki toksyny botulinowej. Baby botox został okrzyknięty najnowszym trendem w medycynie estetycznej. Na czym polega i jakie daje efekty?

Jak wygląda baby botox

Baby botox podobnie jak tradycyjny botox jest wykonywany przy użyciu toksyny botulinowej. W przypadku tego zabiegu jej dawka jest jednak dużo mniejsza . Dodatkowo jest ona podawana za pomocą iniekcji w wielu miejscach. Jego głównym założeniem jest uzyskanie zrelaksowanego wyglądu twarzy bez ryzyka zamrożenia czy efektu maski takich obszarów jak czoło. Baby botox sprawia, że twarz nabiera wypoczętego wyglądu. Pozwala zminimalizować widoczność linii mimicznych. Skutecznie radzi sobie z poziomymi liniami czoła, lwią zmarszczką, zmarszczkami u nasady nosa czy kurzymi łapkami. Jednocześnie nie powoduje wystąpienia niepożądanych efektów czy też zaburzenia w mimice twarzy. Podanie niewielkich dawek preparatu pozwala na wygładzenie zmarszczek, ale jest niezauważalne dla otoczenia. Pacjent może za pomocą swojej twarzy wyrazić pełną gamę emocji. Jednym z efektów zabiegu jest też przeciwdziałanie powstawaniu nowych zmarszczek mimicznych. Z tego też względu jest on polecany zapobiegawczo u osób powyżej 20 roku życia, u których pojawiły się pierwsze zmarszczki mimiczne.

 

Warto podkreślić, że w przypadku kiedy bruzdy lub zmarszczki są bardzo głębokie Baby Botox może okazać się nieskuteczny i niewystarczający. Jednak wprowadzenie tego zabiegu powoduje że pacjent może świadomie decydować czy chce cieszyć się naturalnym efektem czy też zastosować klasyczne większe dawki, które zagwarantują mu wygładzenie głębszych zmarszczek. W porównaniu do botoxu jego okrojona wersja jest też dużo tańsza bo wymaga użycia mniejszej ilości toksyny botulinowej. Minusem jest jednak to, że ze względu na użycie mniejszych dawek efekty także utrzymują się krócej. Klasyczny botox gwarantuje wygładzenie na 6- 12 miesięcy podczas gdy Baby Botox utrzymuje się 3-4 miesiące. 


Po zabiegu twarz wygląda bardzo naturalnie. Skóra jest bardziej zrelaksowana i i wygładzona, a mięśnie zachowują pełną ruchomość. Zabieg trwa kilkanaście minut i nie powoduje żadnych niepożądanych efektów. W miejscach nakłucia mogą pojawić się jedynie niewielkie siniaki, które jednak szybko znikają. Bezpośrednio po zabiegu ( około 4 godziny) nie zaleca się pochylania głowy, brania gorących kąpieli, uprawiania intensywnych sportów ani latania samolotem. Mogłyby one spowodować przesunięcie toksyny botulinowej w tkankach , a tym samym drobne deformacje np. opadająca powieka. Przez około tydzień po zabiegu nie wolno też korzystać z sauny ani solarium oraz innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

 

Wskazania i przeciwwskazania do Baby Botoxu

Głównymi wskazaniami do przeprowadzenia Baby Botoxu są opadające kąciki ust, opadające powieki, zmarszczki palacza, zmarszczki wokół oczu, drobne dziurki na brodzie, które pojawiają się w trakcie śmiechu płaczu lub mówienia tzw. "kocie łby" lub "kamienna broda". Przeciwwskazaniem do wykonania tego zabiegu są natomiast : ciąża i karmienie piersią, nadwrażliwość na składniki preparatu, stosowanie niektórych leków, stwierdzone zaburzenia przewodnictwa nerwowo- mięśniowego, zaburzenia krzepnięcia krwi, czy miejscowe infekcje skórne. 

Zobacz produkty

ZFill refresh ² 1ml - kwas hialuronowy z gliceryną
Produkt tylko dla Profesjonalistów
ZFill deep ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany do wolumetrii
Produkt tylko dla Profesjonalistów
ZFill deep ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany do wolumetrii
Produkt tylko dla Profesjonalistów
ZFill refresh ² 1ml - kwas hialuronowy z gliceryną
Produkt tylko dla Profesjonalistów

Komentarze

5/5
Zabieg daje świetne efekty, polecam.
5/5
Zabieg przynosi bardzo fajne efekty. Jestem pod wrażeniem i bardzo się cieszę,że pozbyłam się dziurek w brodzie, które spędzały mi sen z powiek.
5/5
Odkąd rzuciłam palenie zaczęłam bardziej dbać o siebie i swój wygląd. Efektem czego była wizyta w klinice medycyny estetycznej. Baby botox zlikwidował paskudne zmarszczki palacza i te wokół oczu. Jestem coraz bardziej zadowolona ze swojego wyglądu.
5/5
Chyba zdecyduję się na tez zabieg. Nie mam jeszcze głębokich zmarszczek więc powinien wystarczyć ten zabieg.

dodaj komentarz

Ocena

Powiązane filmy

Najnowsze filmy

Powiązane artykuły

Najnowsze artykuły

https://www.traditionrolex.com/1