https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
 Jad pszczeli – naturalny botoks? - IMESO
Jad pszczeli – naturalny botoks?

Jad pszczeli – naturalny botoks?

Ugryzienie pszczoły powoduje nieprzyjemne objawy i przede wszystkim ból. Nie ma chyba człowieka, który by nie chciał uniknąć tego odczucia. Jednak medycyna estetyczna od lat bada właściwości oddziaływania jadu pszczelego na skórę. Okazuje się, że ma on działanie podobne to toksyny botulinowej. Czy jest to więc naturalny botoks i może być wykorzystywany do walki z procesem starzenia?

Jad pszczeli umieszczony pod skórą powoduje wysłanie do mózgu impulsów w celu postawienia organizmu w gotowości do procesu gojenia. W efekcie tego wzmaga się w miejscu przedostania się substancji pod skórę cyrkulacja krwi oraz produkcja elastyny i kolagenu. Przyspieszona zostaje także odnowa komórek, więc działa on na skórę odmładzająco i przeciwzmarszczkowo. Fakt ten rzuca inne światło na zastosowanie jadu pszczelego. Jego zalety zostają wykorzystane do poprawiania wyglądu.

Wiele osób uważa, że przynosi on lepsze rezultaty niż toksyna botulinowa, a przy tym jest pozyskiwany od pszczół i nie wymaga sztucznego wytwarzania. Ten naturalny botox nie tylko zwalcza zmarszczki, ale również zapobiega ich powstawaniu. Produkowany w czasie wprowadzenia substancji pod skórę kolagen wzmacnia tkanki, a elastyna poprawia jej sprężystość. Kosmetyki z jadem pszczelim pomagają również w walce z przebarwieniami. Jednak z preparatem należy szczególnie uważać, nie od dziś wiadomo, że ma silne działanie alergenne, a w przypadku przedawkowania staje się silną trucizną.

Jad pszczeli w kosmetologii zaczyna być używany do produkcji również wielu kremów lub maseczek. Małe ilości substancji pomagają skutecznie walczyć ze zmarszczkami i opóźniać proces starzenia. Kosmetyki z jadem wybierane są przez osoby, które dbają o swój wygląd i chcą jak najdłużej zachować sprężystość oraz gładkość skóry. Z jego dobroczynnych właściwości korzysta również czy to dermatologia czy medycyna estetyczna, ale badania nad bezpiecznym wstrzykiwaniem jadu ciągle trwają. Jad pszczeli na zmarszczki to z pewnością przyszłościowa metoda. Przy tym substancja jest naturalna, więc nie wywołuje podrażnień i wielu skutków ubocznych po zabiegu z jej wykorzystaniem.

Chociaż wiele osób jest uczulonych na jad pszczeli, a samo ukąszenie tych owadów jest bolesne i nieprzyjemne, to wydzielana przez nie substancja może być kolejnym milowym krokiem w medycynie estetycznej, kosmetologii czy kosmetyce. Powoduje on bowiem dłuższe otrzymywanie się efektów zabiegu. Jad pszczeli nie tylko leczy zmarszczki, ale też zapobiega ich powstawaniu. Odbudowane tkanki oraz nagromadzony w nich kolagen i elastyna utrzymują młody wygląd skóry.

 

Źródło: iMeso.pl

Zobacz produkty

Zimmer ZLipo - urządzenie do Kriolipolizy (II Generacja)

Komentarze

5/5
O takim zastosowaniu jadu pszczelego jeszcze nie słyszałam. Z chęcią wypróbuję kosmetyki z jadem pszczelim.
5/5
Słyszałam o wielotorowym zastosowaniu produktów pszczelego pochodzenia,ale jak do tej pory nic nie słyszałam o tak szerokim zastosowaniu w kosmetologii. Bardzo ciekawe i na pewno skuteczne tak jak np kit pszczeli czy mleczko pszczele.
Jowita
5/5
Słyszałam o takim sposobie i fajnie bo jest naturalny, jednak mam uczulenie na pszczoły. więc nawet spróbować nie mogę.

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły

https://www.traditionrolex.com/1