https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
https://www.traditionrolex.com/1
 Medycyna estetyczna latem - jakie zabiegi są polecane, a jakie zakazane w okresie wakacyjnym? - IMESO
Medycyna estetyczna latem - jakie zabiegi są polecane, a jakie zakazane w okresie wakacyjnym?

Medycyna estetyczna latem - jakie zabiegi są polecane, a jakie zakazane w okresie wakacyjnym?

Lato to czas kiedy szczególnie zwracamy uwagę na swój wygląd. Sprzyja temu ciepła temperatura, która z kolei skłania nas do odsłonięcia swojego ciała. Mamy też więcej czasu i ochotę na poprawienie różnych niedoskonałości. Często inspirowane dalekimi podróżami chcemy poprawić kształt lub wygląd biustu, pośladków lub innych elementów ciała. Niektórzy z kolei szukają sposobów na zyskanie doskonałego wyglądu by w czasie wakacyjnego wypoczynku jak najlepiej prezentować się na plaży. Okazuje się, że letnia pora to nie jest dobry czas na wykonywanie niektórych zabiegów. Jest to podyktowane wysokimi temperaturami oraz intensywnością promieni słonecznych, na które narażona jest skóra po ewentualnym zabiegu. Oczywiście istnieją także takie terapie estetyczne, co do których nie istnieją żadne przeciwwskazania by wykonywać je latem. Jakie to zabiegi?

Zabiegi zakazane latem

Lato to czas kiedy należy zachować szczególną ostrożność w zakresie zabiegów medycyny estetycznej. Wynika to większej ilości z promieni słonecznych, które w czasie wakacji silnie oddziałują na skórę poddaną uprzednio zabiegowi. W okresie letnim promienie są intensywniejsze, a temperatury wysokie co z kolei skłania do odsłaniania ciała. Nieco zaczerwieniona i piekąca skóra nie jest w tym przypadku jednym zagrożeniem. Po niektórych zabiegach estetycznych poddanie skóry działaniom promieni słonecznych może doprowadzić do poważnych powikłań takich jak przebarwienia czy poparzenia, które w dalszej konsekwencji mogą grozić np. nowotworem skóry. Ważne by przed planowanym zabiegiem dowiedzieć się czy nie ma przeciwwskazań do jego wykonania właśnie w tym czasie. Według dermatologów ze względu na duże ryzyko poparzeń i przebarwień w okresie letnim należy całkowicie zrezygnować z zabiegów laserowych. Mowa tu o laserowym zamykaniu naczynek, depilacji czy rozjaśnianiu przebarwień przy użyciu lasera. Te zabiegi lepiej wykonać późną zimą lub wczesną wiosną. Podobnie jest z wszelkiego rodzaju peelingami- zwłaszcza głębokimi. Wyjątkiem jest peeling wykorzystujący kwas migdałowy, który pozyskuje się z hydrolizy gorzkich migdałów. Zabieg ten aktywuje regenerację komórkową, reguluje sebum, aktywuje regenerację komórkową, a także indukuje przebarwienia prozapalne. Jest skuteczny a jednocześnie na tyle łagodny, że można go wykonywać niezależnie od pory roku.

 

Zabiegi dozwolone latem

Okres wakacyjny to czas kiedy należy szczególnie dbać o swoją skórę. Korzystać ze słońca tylko w dozwolonych do tego godzinach oraz zabezpieczać skórę kremami z wysokim filtrem UVA i UVB. Pomimo iż lista zabiegów pielęgnacyjnych zakazanych w okresie letnim jest długa istnieją też takie terapie, które można wykonywać bez żadnych obaw. Należą do nich: botox, mezoterapia i zabiegi z użyciem wypełniaczy np. kwasu hialuronowego.

 

Kwas hialuronowy

Latem bez obaw możemy poddać się zabiegom z użyciem kwasu hialuronowego. Dzięki temu w szybki i skuteczny sposób możemy poprawić kontur swoich ust, wypełnić zmarszczki i bruzdy. Szczególnie polecany do tego typu zabiegów jest ZFill contour 2. To lekko sprężysty roztwór rekomendowany przez lekarzy dermatologów do nadawania naturalnej pełni ustom bez efektu przerysowania. Doskonały jest także do wypełniania bruzd nosowo wargowych, redukcji zmarszczek np. na czole lub zmarszczek wokół ust. Produkt ten został stworzony przez niemiecką firmę Zimmer Medizine Systeme i został nagrodzony tytułem Najlepszy produkt 2013 roku. W Polsce jego dystrybutorem jest firma Imeso Aesthetic. 

 

Mezoterapia

Wakacje to czas kiedy wolno wykonywać zabieg mezoterapii. Pozwala ona dostarczyć właściwe substancje w takie miejsca gdzie są one potrzebne. Zabieg polega na wprowadzeniu wprost do skóry odpowiedniego preparatu zawierającego substancje regenerujące, odżywcze lub lecznicze. Zabieg ten polecany jest w profilaktyce starzenia skóry, która po nim jest odpowiednio nawilżona i ujędrniona. Efektem mezoterapii jest poprawa kolorytu skóry, elastyczności i jej napięcia, a co za tym idzie wypełnienie drobnych zmarszczek. Jeśli więc zależy nam na poprawie wyglądu skóry przed lub w czasie urlopu śmiało możemy zdecydować się na ten właśnie zabieg.

 

Botoks

Podobnie jak mezoterapia czy zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego także i botoks może być wykonywany niezależnie od pory roku czyli także latem. Zabieg ten polega na ostrzyknięciu toksyną botulinową wybranych fragmentów skóry twarzy. Skutecznie wygładza on skórę oraz redukuje zmarszczki. Efektem jest młody i świeży wygląd. Warto pamiętać, że przez kilka pierwszych dni po tym zabiegu na twarzy mogą być widoczne delikatne ślady po nakłuciach, dlatego warto go zrobić co najmniej na tydzień przed planowanym wyjazdem na urlop. 

Zobacz produkty

ZFill deep ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany do wolumetrii
Produkt tylko dla Profesjonalistów
ZFill deep ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany do wolumetrii
Produkt tylko dla Profesjonalistów
ZFill deep ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany do wolumetrii
Produkt tylko dla Profesjonalistów
ZFill refresh ² 1ml - kwas hialuronowy z gliceryną
Produkt tylko dla Profesjonalistów

Komentarze

5/5
Chciałam zrobić sobie zamykanie naczynek na nosie,ale w takim razie poczekam do jesieni aby jeszcze sobie nie zaszkodzić.
5/5
Miałam robiony botox latem przed wyjazdem na urlop. Efekty były super, a ja czułam się rewelacyjnie na urlopie.
5/5
Kwas hialuronowy, to ja stosuję cały rok. Bardzo lubię poprawiać sobie niedoskonałości przy pomocy kwasu hialuronowego. Efekty są rewelacyjne.
5/5
Zazwyczaj wszystkie zabiegi wykonuję przed latem z obawy przed szkodliwym działaniem słońca. Dzięki temu artykułowi bez obaw mogę w dalszym ciągu korzystać z zabiegów z kwasem hialuronowym.

dodaj komentarz

Ocena

Powiązane filmy

Najnowsze filmy

Powiązane artykuły

Najnowsze artykuły

https://www.traditionrolex.com/1