Produkty Produkty Zaloguj się Zaloguj się
rozwiń

Historia medycyny estetycznej

23/12/2013 | Medycyna Estetyczna
0
 • 1973 - Medycyna estetyczna rodzi się we Francji. Jej ojcem jest lekarz-endokrynolog Jean Jacques Legrand, który utworzył pierwsze na świecie Francuskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej.
 • 1975 - Dwa lata później, powstają analogiczne Towarzystwa we Włoszech, Belgii i Hiszpanii. Zawiązują one Międzynarodowy Związek Medycyny Estetycznej z siedzibą w Paryżu, obecnie funkcjonujący jako Union International de Medicin Esthetique (UIME), skupia 25 narodowych towarzystw medycznych w tym polskie.
 • 1978 - Uniwersytet Medyczny w Mediolanie wprowadza przedmiot Medycyna Estetyczna.
 • 1985 - We Włoszech powstaje Instytut Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Uzdrowiskowej.
 • 1990 - Powstaje pierwsza, czteroletnia Szkoła Medycyny Estetycznej we Włoszech.
  Obecnie Szkół Medycyny Estetycznej jest o wiele więcej – mają siedziby między innymi we Włoszech, Francji, Hiszpanii, Belgii i w wielu krajach Unii Europejskiej w tym w Polsce.
 • 1991 - Pierwszy gabinet tworzy na początku lat 90 tych, dr Andrzej Ignaciuk, absolwent Akademii Medycznej w Lublinie, Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Rzymskiego i czteroletniej Międzynarodowej Szkoły Medycyny Estetycznej w Rzymie, obecnie prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.
 • 1993 - Powstaje Sekcja Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.
 • 1995 - SME PTL staje się członkiem Międzynarodowego Związku Medycyny Estetycznej.
 • 2002 - Powołana zostaje Podyplomowa Szkoła Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, która współpracuje z Międzynarodową Szkołą Medycyny Estetycznej w Rzymie, Szkołą Medycyny Estetycznej w Hiszpanii działającej pod auspicjami Międzynarodowego Stowarzyszenia Medycyny Estetycznej.
 • 2007 - Debiutuje czasopismo Academy of Aesthetic and Anti-Aging Medicine – pierwszy i jedyny multidyscyplinarny periodyk o charakterze naukowym, skierowany wyłącznie do lekarzy zajmujących się oraz chcących się zajmować w przyszłości inwazyjną i zachowawczą estetyką lekarską.
 • 2010 - SME PTL przekształca się w Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, które działa przy Polskim Towarzystwie Lekarskim i skupia ok. 800 lekarzy.
  Na rynku wydawniczym w 2010 roku pojawia się „Medycyna estetyczna” pierwszy polski podręcznik dla lekarzy medycyny estetycznej autorstwa Allesio Redealli’ego oraz Andrzeja Ignaciuka.
 • 2011 - PTME i AA wprowadzają system certyfikacji lekarzy medycyny estetycznej, formułują jasne kryteria przyznawania certyfikatów, mając na uwadze dobro i bezpieczeństwo pacjenta oraz jak najwyższą jakość usług lekarskich.

Przez 17 lat SME, a następnie PTME i AA zorganizowały wiele krajowych i zagranicznych konferencji z udziałem wybitnych, światowych autorytetów w zakresie medycyny estetycznej i szeroko rozwinęły współpracę międzynarodową w tej dziedzinie.

 

Do tej pory w Polsce odbyło się 11 kongresów Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, na których było 1200 uczestników, w tym 800 lekarzy. Pierwszy kongres tego Towarzystwa odbył się 1996 roku (obecnych było 300 lekarzy) a ostatni w 2010 roku (obecnych było 800 lekarzy).

 

Źródło: www.certyfikowani.org

Komentarze

Brak komentarzy.

Ocena: 5

Ilość ocen: 1

Użykownik:
f Podziel się opinią Schowek