Dla kogo polecane są zabiegi z kwasem hialuronowym? - IMESO
Dla kogo polecane są zabiegi z kwasem hialuronowym?

Dla kogo polecane są zabiegi z kwasem hialuronowym?

O kwasie hialuronowym jest cały czas głośno. To substancja, dzięki której nasza skóra jest nawilżona, elastyczna, pozbawiona zmarszczek i zwiotczeń. Niestety z czasem produkowany jest w niej w coraz mniejszych ilościach. Z tego względu kwas hialuronowy dostarczany jest do skóry z zewnątrz poprzez iniekcje. Do czego jest wykorzystywany i dla kogo polecany najbardziej?


Działanie i wykorzystanie kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy dba o naszą skórę. Posiada zdolności łączenia włókien kolagenowych oraz wiązania cząsteczek wody. Przez to jego odpowiednia ilość w skórze zapewnia jej właściwe nawilżenie, sprężystość i gęstość. Jest ona odżywiona od środka, nie pojawiają się na niej tak szybko zmarszczki czy bruzdy. Dodatkowa zaleta kwasu hialuronowego to łagodzenie stanów zapalnych. Substancja nie tylko znajduje się w skórze, ale też stawach, oczach, a nawet krwi i limfie. Najbardziej znany jest jednak jej wpływ właśnie na skórę. Kwas hialuronowy stosowany jest często do wypełniania zmarszczek, co pozwala się ich pozbyć na okres nawet 18 miesięcy. Później dla utrzymania efektów wypełnienia zabieg jest powtarzany. To lekarz dobiera odpowiedni rodzaj kwasu hialuronowego, w zależności od efektu końcowego, jaki chce osiągnąć pacjent. Jako bezpieczny wypełniacz, kwas hialuronowy, wykorzystywany jest do różnych zabiegów. Dzięki niemu można powiększyć usta, wymodelować kontury twarzy, a także skorygować niedoskonałości np.: na nosie. Substancja jest także stosowana w mezoterapii i innych zabiegach mających na celu nawilżyć, odżywić i odmłodzić skórę. Kwas hialuronowy można spotkać także w kosmetykach, jednak zazwyczaj w małych ilościach.

 

Wypełniacze z kwasem hialuronowym

Podczas zabiegów wypełniania skóry kwasem hialuronowym, obojętne w jakim celu, najważniejsze jest wykorzystanie wysokiej jakości preparatów. Lekarz powinien objaśnić pacjentowi już na pierwszej wizycie, jak będzie wyglądał zabieg oraz jaki preparat zostanie w nim użyty. Tylko w ten sposób może on mieć pewność, że trafił na profesjonalny gabinet, w którym stosowane są wysokiej klasy produkty. Jednymi z polecanych w gronie ekspertów preparatów z kwasem hialuronowym są wypełniacze ZFill, znajdujące się w asortymencie sklepu internetowego IMESO AESTHETIC. To trzy rodzaje wypełniaczy:

 

 • ZFill refresh – kwas hialuronowy z gliceryną,
 • ZFill contour – kwas hialuronowy usieciowany,
 • ZFill deep – kwas hialuronowy usieciowany do wolumetrii.


Preparaty wykorzystywane są do różnych zabiegów medycyny i dermatologii estetycznej. Ich producentem jest firma Zimmer MedizinSysteme. Gama wypełniaczy ZFill posiada certyfikaty medyczne, które zapewniają im wysoki poziom bezpieczeństwa, gwarancję jakości i skuteczności działania. Kwas hialuronowy jest w nich stabilizowany metodą BDDE, co zapewnia odpowiednie efekty zabiegu i zadowolenie zarówno lekarza wykonującego, jak i pacjenta.

 

Komu polecany jest zabieg z kwasem hialuronowym?

Zabiegi wypełniania są polecane wszystkim pacjentom, zarówno kobietom, jak i mężczyznom, niemal w każdym wieku. Najczęściej kwas hialuronowy jest stosowany jednak u osób starszych, u których pojawiają się już zmarszczki, skóra traci jędrność, elastyczność i odpowiedni poziom nawilżenia. Zamiast tego staje się wiotka, pojawiają się na niej zmarszczki czy bruzdy. Kwas hialuronowy może być wstrzykiwany w rejonach twarzy, na szyi, dekolcie, dłoniach. Rewitalizuje skórę oraz ją ujędrnia. Pomaga pozbyć się niedoskonałości, odmładza wygląd. Jeśli więc pacjent zauważa zmiany w swoim wyglądzie i chce go skorygować, zalecany jest dla niego zabieg z kwasem hialuronowym. Można z jego pomocą także powiększyć usta, a nawet piersi.

 

Przeciwwskazania

Do przeciwwskazań w wykonaniu zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego zaliczane są:

 

 • wiek poniżej 18. lat
 • cukrzyca,
 • alergie,
 • aktywne infekcje,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • trądzik lub opryszczka,
 • skłonność do przerastania blizn,
 • stany zapalne skóry i skłonność do ich powstawania,
 • choroby układu odpornościowego,
 • ciąża,
 • okres karmienia piersią.

Zobacz produkty

ZFill deep ² 1ml kwas hialuronowy usieciowany do wolumetrii
Produkt tylko dla Profesjonalistów

Komentarze

5/5
Kwas hialuronowy to jedyny zabieg na jaki się zdecydowałam w celu poprawienia mankamentów urody. Jego ogromną zaletą jest to, że jest to metoda nieinwazyjna i oprócz delikatnej opuchlizny nie daje żadnych skutków ubocznych.
Sylwia Wwa
5/5
Umówiłam się juz na zabieg z kwasem hialuronowym. Moja skóra jest w kiepskiej kondycji od pewnego czasu, stała się sucha i pojawiły się zmarszczki na niej. Mam dopiero 36 lat i nie chcę wyglądać już staro

dodaj komentarz

Ocena

Najnowsze filmy

Najnowsze artykuły